Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Zdecydowałem się wesprzeć browar.biz jako kilkuletni już czytelnik. Zdaję sobie sprawę ze wkładu i znaczenia browar.bizu dla piwnej (r)ewolucji, która mam nadzieję już niedługo wybuchnie w naszym kraju na dobre. Warto wspierać Dobrą Walkę!
mr666
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Bartek: [Doctor Brew] RIS
Ekstrakt: 24.0% wag. | Alkohol: 10.5% obj. / 7.875% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.655
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 26-01-2015, 18:02
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy Bartek, [Doctor Brew] RIS

Piwo gotowe do oceny

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
Odpowiedz cytując
Stare 26-01-2015, 18:47
Fotka Użytkownika: rgrzech
rgrzech rgrzech is offline
Senior

Miejscowość: Biały Dunajec
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Czarny, totalnie nieprzejrzysty. [4.5]
Piana: Beżowa, drobna, zwarta, z średnim lacingiem. [4]
Zapach: Można by rzec, że piwo pachnie "niczym". Jest gorzej. DMS i nuta ciemnego słodu. Bieda z nędzą. [2.5]
Smak: Ten sam przypadek co przy Barley Wine. Chłopakom wyszło inne piwo niż zamierzali. W tym przypadku mamy Imperial Black IPA. Piwo jest wodniste jak na 24 Blg, brak mu RISowego charakteru. Paloność i goryczka na średnim poziomie, jedynie nuta kawowa wnosi coś ciekawego. Alkohol męczący, nieułożony. Posmak krótki, z nutami ciemnego słodu i alkoholu. [3]
Wysycenie: Niskie, dobre. [4.5]
Opakowanie: Wreszcie pomysł Doctorów świetnie się sprawdził. Jest prosto, elegancko i bardzo czytelnie. [5]
Uwagi: Chłopaki porwali się w motyką na słońce. Ich RIS, risem nie jest, bo brak mu ciała i charakteru. Na szczęście wszystkiego chmielem przykryć się nie da.

Moja ocena: [3.175]
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2015, 20:24
Fotka Użytkownika: tristan_tzara
tristan_tzara tristan_tzara is offline
Senior

Miejscowość: Częstochowa/Łódź

Kolor: Czarny. Może nie smoła ale ładny. [4.5]
Piana: Świetna! Drobna, kremowa, utrzymuje się długo. [5]
Zapach: Bliżej nie określony zapach amerykańskich odmian chmielu(costam grejpfruty), paloność, alkohol. Średnio intensywny. Ogrzanie nie zwiększa znacząco bukietu. Paloność wychodzi na pierwszy plan. [3]
Smak: Goryczką, średnia do wysokiej, dalej palona słodycz i posmak alkoholu, taki niemiły, trochę spirtusowy. Piwo jak na ekstrakt jest dosyć płaskie, brak mu złożoności, głębi czyli tego o co chodzi w imperialnych stoutach. Jeszcze nie pilem imperialnego stouta który nie miałby kawy, czekolady. A gdzie tu jeszcze takie frykasy jak wiśnia, śliwka, rodzynki itp. Tego w tym piwie nie uswiadczycie. Jest prosto, wręcz prostacko. Ordynarnie walnąć chmielem, jednowymiarową slodyczą i ten alkohol. Po ogrzaniu alkohol bardziej się chowa, piwo staje się imperialnym black IPA z większą rolą palonosci. [2.5]
Wysycenie: Stosunkowo niskie. Ok. [4.5]
Opakowanie: Bardzo ładne, stylowe. Brakuje tylko firmowego kapsla. A [4]
Uwagi: No i trochę na temat doctor brew mi się wyklarowalo. To piwo otworzyło mi oczy. Teraz wiem doktorzy są specjalistami od chmielologii. Sypnac dużo i jakoś to będzie. Niestety takie style jak Imperialny stout obnażają tę filozofię. Jednak do zrobienia dobrego RISa potrzeba czegoś więcej niż do zrobienia APA czy IPA. Jednak nie będę się już dalej nabierał i wersję barrel aged oleję, też zastanawiam się czy nie sprzedać butelek które wziąłem na leżakowanie. Męczące, małowymiarowe piwo.

Moja ocena: [3.2]
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2015, 20:44
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Kolor: Czerń, czerń, czerń. [5]
Piana: Majstersztyk! Takie rzeczy widziałem tylko na Guinnessie. Beżowa, obfita. Po nalaniu - jak na azocie - każdy pęcherzyk żyje własnym życiem i układa się na sąsiednim jak komórki w plastrze miodu. [5]
Zapach: Mocne chmiele, kawa, paloność. Po ogrzaniu wychodzi alkohol, ale nienachalnie. [4.5]
Smak: Bardzo przyjemna kawa i wyrazista gorycz chmielowa odpowiadają za odcień wytrawny. Gorzka czekolada. Mistrzowsko zbalansowane słodami. Gęste, wręcz zawiesiste o aksamitnej teksturze. W posmaku nuty prażonego ziarna słonecznika. [5]
Wysycenie: Niewielkie, odpowiednie. [4.5]
Opakowanie: Bardzo ciekawa faktura papieru. Elegancki minimalizm. Niestety, system ikonek znów został zainfekowany nieumiejętnym doborem wyrazów mowy ojczystej. Szkoda. [4.5]
Uwagi: Piszę to z pełną odpowiedzialnością - ten RIS koresponduje wywołanymi doznaniami olfaktorycznymi z ostatnią warka Imperatora Bałtyckiego. A to nie byle co.

Moja ocena: [4.775]
Stare 28-01-2015, 09:52
Senior

Standardowy

Czytając niektóre recenzje, mam wrażenie że pilismy dwa różne piwa. Czym spowodowane takie skrajne odczucia?
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 10:09
Fotka Użytkownika: pioterb4
pioterb4 pioterb4 is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz/Warszawa
Standardowy

To już jest siła marki, mości kolego
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 10:19
Fotka Użytkownika: Piwoteka
Piwoteka Piwoteka is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
Jednak nie będę się już dalej nabierał i wersję barrel aged oleję, też zastanawiam się czy nie sprzedać butelek które wziąłem na leżakowanie. Męczące, małowymiarowe piwo.
Tristan, jakbyś kupca nie znalazł to pewnie miałbym chętnego lub dwóch z ekipy za barem. Daj znać, jakby co.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 11:42
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Czytając niektóre recenzje, mam wrażenie że pilismy dwa różne piwa. Czym spowodowane takie skrajne odczucia?
I co? Mam się wytłumaczyć z faktu, że moja butelka była dobra i piwo mi smakowało?

Na forum są dziesiątki takich sprzecznych opisów, a przyczyny mogą być różne: złe przechowywanie, dieta oceniającego, nadmiar fajek albo sosu czosnkowego w przededniu spisywania wrażeń, ogólne zmęczenie organizmu alkoholem itede itepe.

Jakbym za każdym razem czytając opinie sprzeczne z moimi chciał o tym pisać, to pewnie niczego więcej bym w życiu nie robił.
Fora to chyba jedne z ostatnich miejsc, w których można i warto się pięknie różnić.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 11:57
Senior

Standardowy

Ale ja ci nic nie zarzucam, poprostu ciekawa kwestia. Bo opinie skrajne, albo zachwyt, albo pojazd. Podobnie na ratebeer, blogach.
No i jeszcze kwestia, czy ktoś kto to ocenia w ogóle pił kiedyś dobrego RISa, czy to pierwsze zetknięcie. Bo jeśli pierwsze, to takie oceny są słabo reprezentatywne, jeśli nie ma się porównania, wzorca stylu.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 11:58
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
Tristan, jakbyś kupca nie znalazł to pewnie miałbym chętnego lub dwóch z ekipy za barem. Daj znać, jakby co.
Mam po sztuce barley wine i risa. Będę pewnie w piątek/sobotę w barze piwoteka. Mogę podbić i zagadać o to. Choć bardziej jestem skory na wymianę

tristan_tzara edytował/a post 28-01-2015 o godz. 11:59.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 12:17
Fotka Użytkownika: Piwoteka
Piwoteka Piwoteka is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Cytat:
Mam po sztuce barley wine i risa. Będę pewnie w piątek/sobotę w barze piwoteka. Mogę podbić i zagadać o to. Choć bardziej jestem skory na wymianę
Nie wiem, czy osobiście będę w piątek/sobotę, tym bardziej, że w piątek warzymy w Olbrachcie. Jeśli już to jakoś wieczorem. Napisz mi na PW na co chcesz się zamienić.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 15:00
lasica_lwd lasica_lwd is offline
Member

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Ale ja ci nic nie zarzucam, poprostu ciekawa kwestia. Bo opinie skrajne, albo zachwyt, albo pojazd. Podobnie na ratebeer, blogach.
No i jeszcze kwestia, czy ktoś kto to ocenia w ogóle pił kiedyś dobrego RISa, czy to pierwsze zetknięcie. Bo jeśli pierwsze, to takie oceny są słabo reprezentatywne, jeśli nie ma się porównania, wzorca stylu.
Stawiam dolary przeciw orzechom, że chodzi o brak porównania z dobrym przedstawicielem stylu.

Ten RIS jest po prostu niebywale słaby.

lasica_lwd edytował/a post 28-01-2015 o godz. 15:00.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 15:44
GreenFox GreenFox is offline
Senior

Standardowy

Ohhh i znowu wraca dyskusja znana już między innymi z ŻAPY która pewnie będzie wracać jak bumerang, przy okazji każdego "imperialnego" wypustu naszych rzemieślników, który zdarza się, że imperialność posiada tylko w nazwie Co nie zmienia faktu, że trzeba przyznać Doktorom sprawiedliwość, że przynajmniej nie pojechali z przesadną ceną tego wypustu, jak już dane to było robić innym wypuszczającym podobne piwa w niewiele wyższej (porównywalnej) jakości, która w jakiś tam sposób odstaje od uznanych przedstawicieli stylu
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 16:01
Senior

Standardowy

Co mi po cenie jak piwo słabe?
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 16:14
Senior

Standardowy

I tutaj wraca dyskusja "Czy cena czyni piwo dobrym"
Akurat Hadesa(w tym gone Wild) czy barley wine z Pracowni Piwa sobie cenilem. Podobnie z Imperatorem i Quatro. Więc trudno mi zarzucić że hejce bo imperial a tego nie potrafią poloki
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 16:23
Senior

Standardowy

Albo raczej: "W czyim odczuciu cena czyni piwo dobrym"
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 16:27
Senior

Standardowy

Z tą ceną to już urasta temat do rangi obsesji. Niektórzy powinni się zastanowić po co tak właściwie piją piwo, bo jeśli dla ceny to już pisałem - Harnasia nic nie przebije. Złoty medalista międzynarodowego konkursu w kategorii "piwa z zasypem niestandardowym", bez znaczących/wyrazistych wad, cena poniżej 2 zł/0,5l. Tego nic nie przebije.

W przypadku średnich/słabych pilsów, APA czy weizenów pojawiał się argument: dobre do grilla, na szybko po rowerze, latem zamiast wody, po rowerze, po meczu, jak na wieczór szwagier wpadnie z rodziną. I rozumiem o co takiemu konsumentowi chodzi, tzn że kieruje się ekonomiczną atrakcyjnością. Ale barley wine czy RIS to nie są piwa do grilla, do meczu czy na dłuższą posiadówe ze znajomymi na świeżym powietrzu. To są piwa stricto degustacyjne, które mają dostarczyć nam maksymalną (imperialną) ilość doznań. Te piwa kupuje się głownie do spokojnej degustacji i cieszenia się poszczególnymi składowmi kompozycji. Jeżeli RIS jest pusty i nieułożony to co mi po tym że kosztuje 9 zł a nie 20? Toć nie wypije 10% piw kilka pod rząd, nienawodnie się po bieganiu i nie zregeneruje nim po wysiłku na siłowni. A jak usiądę wieczorem by się nim podelektować to też będzie dupa. Więc wydam 9 zł na coś z czego nie ma żadnego pożytku, ale zaraz powinienem jęczeć że inny doskonały RIS z importu kosztuje 20 zł i przejść obok niego obojętnie.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 16:52
Senior

Standardowy

Hmmm... to nie tak do końca - po prostu zakładając, że akurat utrafiłeś kiepskiego RISa, to jednak mniej Cię boli, jeżeli wydałeś na niego złotych dziewięć, a nie trzydzieści Chociaż oczywiście zakupując degustacyjny trunek najlepiej mieć pewność, że dostarczy on degustacyjnych doznań, do czego służą fora takie jak to i inne ratebeery i z czego zawiązała się cała dyskusja (że np. komentarze odnośnie tego RISa są mocno zróżnicowane)
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 17:20
jaw7 jaw7 is offline
Senior

Standardowy

Panowie o czym ta dyskusja - otwarłem przed chwilą po wygranym przez Polskę meczu z Chorwatami - Ten RIS jest świetny!!! .Gdyby leżakował dłużej moim zdaniem byłby rewelacyjny ,niestety nie ma na to czasu!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 17:45
baroN1 baroN1 is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
Hmmm... to nie tak do końca - po prostu zakładając, że akurat utrafiłeś kiepskiego RISa, to jednak mniej Cię boli, jeżeli wydałeś na niego złotych dziewięć, a nie trzydzieści Chociaż oczywiście zakupując degustacyjny trunek najlepiej mieć pewność, że dostarczy on degustacyjnych doznań, do czego służą fora takie jak to i inne ratebeery i z czego zawiązała się cała dyskusja (że np. komentarze odnośnie tego RISa są mocno zróżnicowane)
hehehehhe dobre...
zanim sprawdzi te komentarze to takiego Risa od doktorków dawno nie będzie...

Ślepa pogoń za pierwszym RISem od doktorków, a potem rozczarowanie nadchodzi, pewnie co niektórym fanatykom żal dupe ściska jak mieli by napisać że piwo od doktorków jest przeciętne...
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 17:52
Senior

Standardowy

No bo to jest właśnie rzeczywistość naszego kraftu, że większość tego typu wypustów jest zarezerwowana w sklepach jeszcze przed premierą, często nawet nie znając ceny (nie mówiąc już o jakości)
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 17:55
Fotka Użytkownika: WojciechT
WojciechT WojciechT is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
Ohhh i znowu wraca dyskusja znana już między innymi z ŻAPY która pewnie będzie wracać jak bumerang, przy okazji każdego "imperialnego" wypustu naszych rzemieślników, który zdarza się, że imperialność posiada tylko w nazwie Co nie zmienia faktu, że trzeba przyznać Doktorom sprawiedliwość, że przynajmniej nie pojechali z przesadną ceną tego wypustu, jak już dane to było robić innym wypuszczającym podobne piwa w niewiele wyższej (porównywalnej) jakości, która w jakiś tam sposób odstaje od uznanych przedstawicieli stylu
http://sjp.pl/wypust
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 20:25
Senior

Standardowy

Dziękuję za rzeczową uwagę - będę się stosował na przyszłość
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 20:31
Fotka Użytkownika: jacekwerner
jacekwerner jacekwerner is offline
Premium Father

Miejscowość: Opole
Standardowy

No bez przesady - jak mawia docent - nie bądźmy ortodoksami - wszak to język potoczny.
Sorry za off top
Stare 28-01-2015, 20:52
jaw7 jaw7 is offline
Senior

Kolor: bardzo ciemny brąz ,nieprzezroczysty [5]
Piana: drobno pęcherzykowa w odcieniu brązu ,zostawiająca tzw firankę,średnio gęsta [4.5]
Zapach: kawa plus cytrusy plus alkohol [4.5]
Smak: rozgrzewający alkohol i delikatne cytrusy ,następnie kawa przegrywająca na finiszu z gorzką czekoladą plus delikatny posmak stoutowy [5]
Wysycenie: odpowiednie ,stany niskie [5]
Opakowanie: przewaga czerni idealnie pasująca do tego pjwa [5]
Uwagi: bardzo dobry RIS ,który pewnie zyskał by po dłuższym leżakowaniu ale kto w dzisiejszych czasach ma na to czas.Przypomina mi smakiem Imperatora bałtyckiego,Duża klasa!

Moja ocena: [4.775]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak