Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Maorys

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    o to miala byc na pewno IPA?
    LP

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #17
      Tak głosi napis na etykiecie:
      "PIWO TYPU ŻYTNIE IPA"

      Comment

      • Abbuk
        Junior
        • 05-2014
        • 5

        #18
        Jak dla mnie to świetna żytnia IPA. W zapachu czuć i lekkie cytrusy i owoce tropikalne oraz żytnio-słodowe akcenty. W smaku lekka kwaskowość specyficzna dla piw żytnich, średnia goryczka, pije się to bardzo przyjemnie. Fajnie że pojawiło się na rynku żytnie które będzie łatwo dostępne

        Comment

        • Kones
          Senior
          • 07-2014
          • 160

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Abbuk Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak dla mnie to świetna żytnia IPA. W zapachu czuć i lekkie cytrusy i owoce tropikalne oraz żytnio-słodowe akcenty. W smaku lekka kwaskowość specyficzna dla piw żytnich, średnia goryczka, pije się to bardzo przyjemnie. Fajnie że pojawiło się na rynku żytnie które będzie łatwo dostępne
          "Druga zmiana w pracy?"

          "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

          Comment

          • Abbuk
            Junior
            • 05-2014
            • 5

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
            "Druga zmiana w pracy?"

            Jak rozumiem mówisz o sobie, współczuje...


            Czy to jakaś zasada że nie można mieć swojej opinii tylko trzeba lecieć w trendzie hejterskim? Nie, nie może smakować i nie mogę wyrazić swojej opinii? Ja rozumiem że Polak istota taka co lubi narzekać i dziurę znajdzie zawsze i we wszystkim, ale nie rozumiem tego że na forum, na którym teoretycznie prawo głosu ma każdy trzeba utrzymac stylistyke pierwszej negatywnej opinii, bo inaczej zostanie się oskarżonym o prace dla kogoś komu wystawia się opinię pozytywną. Zachęcające to dla nowych użytkowników...

            Comment

            • Kones
              Senior
              • 07-2014
              • 160

              #21
              E tam, przesadzasz. Po prostu ładnie sie wpasowales i tyle. Trend hejterski zaś to flaga browarbizowa, trzeba sie przyzwyczaić. A piwo oczywiście zostanie spróbowanie, ani druga ani trzecia zmiana niczego w tym względzie, nomen omen, nie zmieni. Slainte!
              "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janko72 Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolor: Mocna herbata, piwo niefiltrowane więc mętne [4]
                Piana: Drobne pęcherze, oblepia szkło, obfita, trwała [4.5]
                Zapach: Dziwie się poprzednim ocenom bo u mnie zdecydowanie na pierwszym planie akcenty chmielowe, marakuja, coś jak by białe słodkie winogrona oraz cytrusy, jest też żytnio-słodowy zapach. [4.5]
                Smak: Goryczka jak dla mnie całkiem wysoka aczkolwiek szybko przemija, czuć bardzo delikatny kwaskowaty posmak-często w życie spotykany, piwo pozostawia bardzo przyjemne aksamitne odczucie na języku. [4]
                Wysycenie: Dobre, nie przeszkadza w żadną ze stron. [4]
                Opakowanie: Rewelka, nowo zelandzki znak na środku, super [5]
                Uwagi: data 17.05.2015. Bojanowo ma bardzo dobre piwo.

                Moja ocena: [4.275]
                Podkreślenie moje, bo właśnie to miałam napisać

                Generalnie Bojanowo coraz lepsze, a to konkretnie piwo naprawdę mnie zaskoczyło, jest w nim dużo niuansów, bukiet jest wielowarstwowy.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Ciptongue
                  Junior
                  • 09-2013
                  • 23

                  #23
                  Muszą być różne partie, bo to co było w mojej butelce nijak nie pachniało jak IPA. Aromatów chmielowych trzeba było się domyślać, w smaku było trochę lepiej, ale dalej średnio. Nie wierzę, że inni mogli to samo piwo ocenić tak wysoko, wg. mnie chyba tylko Megaloman z Ursy był gorszym krajowym IPA.
                  www.szkoladlapsa.waw.pl szkolenie psów warszawa

                  Comment

                  • Kaczor337
                    Junior
                    • 02-2015
                    • 4

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: podchodzący w deseń mahoniu,duże zmętnienie jak na żyto przystało [5]
                    Piana: obfita, trwała, drobnopecherzykowata [5]
                    Zapach: przyjemy, odczuwalne nuty cytrusowo-słodowe, lekko kawowy [4.5]
                    Smak: chmielowy,karmelowy, przyjemna goryczka zostaje na języku [4]
                    Wysycenie: średnie takie jak lubię [4]
                    Opakowanie: no muszę powiedzieć, ze etykieta ekstra , wraz z nową grawerowaną butelką wygląda to naprawde świetnie [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.375]

                    Comment

                    • zohan666
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 259

                      #25
                      Moje odczucia (postów wyżej nie czytałem):

                      Źytnie IPA ... yhm ... karmel, diacetyl, niskie wysycenie (i inne) ... strzał prosto w brown ale po angielsku i w tym stylu oceniając to dobre piwo.
                      Btw. nie wiem czy mnie pamięć nie myli, ale chyba brown ale z artezana był bardzo podobny do tego "ipa"

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor mocnej herbaty, lekka mętność, podoba mi się [4.5]
                        Piana: Piana sztywna, średniobąbelkowa, mogłaby być trwalsza [4]
                        Zapach: Zapach kojarzy mi się z zapachem chleba żytniego z dżemem brzoskwiniowym, delikatny chmiel w tle, intrygujący. [4.5]
                        Smak: Na pierwszym planie mocna słodowa podbudowa, lekki karmel, coś jak przypieczona skórka od chleba. Potem pojawia się goryczka, lekko żywiczna, pieprzna, w miarę ogrzewania się piwa co raz bardziej wyraźna. [4]
                        Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego, mogłoby być większe [3.5]
                        Opakowanie: Nie widzę jakiejś myśli przewodniej w szacie graficznej Bojanów, są dla mnie zupełnie od czapy. Toporek, Złoty smok, Maorys i Szwejk, każda eta z innej bajki. Średnio mi się to podoba. Dobrze, że skład podany. [3.5]
                        Uwagi: Ciekawe piwo, trochę przypomina brązowego Plona. Z pewnością będę do niego wracał.

                        Moja ocena: [4.15]
                        Last edited by Pinio74; 27-02-2015, 21:01.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Żurowate, ciemnopomarańczowe. [5]
                          Piana: Średnio wysoka i niezbyt trwała. Zostawia na ściankach sporo śladów. [3]
                          Zapach: Przyjemny, nieco przypominający bittery, ziołowo-owocowy, trochę popiołowy. [4]
                          Smak: Tutaj popiół dużo mocniejszy, niż w aromacie. Smakiem powoduje skojarzenie z niektórymi angielskimi IPAmi. Chlebek, tosty, chmielowa goryczka jednak za niska jak dla mnie. Ale pije się przyjemnie, niemniej moim zdaniem wędruje w kierunku bittera, a nie IPA. Nie czuję też właściwie nic "żytniego" znanego z roggenbierów. Ale to może być wina nastawienia. [4]
                          Wysycenie: Nieco wyższe dodałoby piwu animuszu. [4]
                          Opakowanie: Może to jest trochę śląskie spojrzenie, ale nic mnie nie obchodzi, który browar na Mazowszu jest najstarszy i czemu jest to Ciechan. Mam na myśli - dla osób, które nie czytały - tekst z kontry. Czcionka nieczytelna, etykieta mało interesująca. [3.5]
                          Uwagi: Grunt, że smakowało.

                          Moja ocena: [3.925]

                          Comment

                          • hajnowka
                            Junior
                            • 04-2012
                            • 16

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przepraszam, pomyliłem się. Piwo kosztuje mniej, czyli 4,25 zł. Takie ceny u mnie w sklepie za rogiem. Specjalnie zrobiłem zdjęcie, a przy okazji kupiłem kolejne.
                            Pogratulować - w moim zaprzyjaźnionym sklepie 6,20

                            Comment

                            • Azi_92
                              Member
                              • 03-2014
                              • 38

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Herbaciany. Piwo refermentowane, mocno mętne. [4]
                              Piana: Średniopęcherzykowa, beżowa. Niezbyt trwała [3.5]
                              Zapach: Niestety u mnie w butelce koszmarny DMS. [2]
                              Smak: DMS. DMS. Poza tym krótka i słaba goryczka. [2]
                              Wysycenie: Niskie, przyjemne [4.5]
                              Opakowanie: Etykieta estetyczna. Kontra mniej, mało czytelna. Są informacje o użytych surowcach (prócz drożdży) [4]
                              Uwagi: Warka do 17.05.2015

                              Moja ocena: [2.475]

                              Comment

                              • Janko72
                                Member
                                • 02-2014
                                • 51

                                #30
                                Właśnie mam przed sobą Maorysa z tą samą datą ( i chyba jedyną ) nie ma mowy o dmsie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎