Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, The Kindest of Ales

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, The Kindest of Ales

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn z opalizacją. [4.5]
    Piana: Obfita, drobno zbudowana, trwałość przyzwoita, zdobi szkło [4.5]
    Zapach: Dość intensywny - owoce egotyczne, karmel, biszkopt, żywica, nafta. [4]
    Smak: Dominacja owoców egotycznych i karmelu, nieco później pojawiają się cytrusy i żywica. Piwo jest wytrawne, jednak posmaki chmielowe nadają złudną słodycz. Goryczka na poziomie nieco poniżej średniego, a deklarowane IBU przy takich parametrach wydaje się być zawyżone. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Niespecjalnie przypadło mi do gustu ale wykonanie dobrej jakości, zawiera pełen skład i firmowy kapsel. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 10.07.2015. Smaczne, pijalne ale szału nie ma.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, zmętniony. [5]
      Piana: Bardzo wysoka, takoż trwała, bielutka, drobna, śliczna. [5]
      Zapach: Mocno cytrusowy, słodowy, lekki karmel. Sporo górnofermentacyjnych owoców. Do tego aromat jakby świeżej brzeczki piwnej... [4.5]
      Smak: Wyraźna ziołowo-grapefruitowa goryczka natychmiast skontrowana sporą dozą słodowości. Posmak karmelowy. Smakuje nieco inaczej niż dominująca u nas interpretacja tego stylu, bardziej przypomina mi próbowane "małobrowarowe" AIPA wprost ze Stanów Zjednoczonych. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
      Opakowanie: Znam ten zespół, nawet byłem kiedyś na jego koncercie; taka lokalna gwiazda sceny rockmetalowej. Skład pełen, informacji nawet dużo. Chociaż sama grafika, jako piwna etykieta, niekoniecznie przypadła mi do gustu. [4]
      Uwagi: Wyśmienite.

      Moja ocena: [4.575]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4.5]
        Piana: Niezła, biała, opada dość szybko, ale oblepia szkło i pozostawia kożuch. [4.5]
        Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy, zbożowość. Średnio intensywny. [4]
        Smak: Wytrawne, lekko słodowe, kwaskowe, cytrusowa chmielowość, grejpfrutowa goryczka, średnia, ale długa. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4.5]
        Opakowanie: Robi wrażenie, może nie w moim stylu, ale doceniam pracę grafika. Brawo za kapsel dedykowany i pełen skład. [4.5]
        Uwagi: Fajne piwo, dość wytrawne, orzeźwiające swoją lekkością i cytrusową chmielowością i goryczką. Choć te ostatnie mogłyby być bardziej intensywne. Pijalność wysoka.

        Moja ocena: [4.125]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Zdjęcie. W lesie:
          Attached Files

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnozłoty, zmęniony. [4.5]
            Piana: dość ofita, drobnopęcherzykowa, trwała, powoli opada, zostawia ślady na szkle. [4]
            Zapach: średnio intensywny, na pierwszym planie chmiele, cytrusy, lekkie aromaty żywiczne i ziołowe, w tle delikatny karmel. [3.5]
            Smak: średnia pełnia słodowa, goryczka średnia, cytrusowa z lekką ziołowością, nie bardzo czuć 70 IBU. [3.5]
            Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
            Opakowanie: graficznie jakoś średnio wygląda, czcionka trochę mało czytelna, plus za pełen skład. [4]
            Uwagi: warka do 10.07.2015.

            Moja ocena: [3.675]
            Attached Files
            Last edited by rafael52; 15-04-2015, 23:54.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny lekko mętny pomarańcz [5]
              Piana: jasny beż, zwarta, kremowa, drobniutka, opadała powoli, utrzymuje się bardzo długo [4.5]
              Zapach: dość dobrze wyczuwalny, kwiatowo-chmielowy [4]
              Smak: pełne, treściwe, dobrze zawiązana mocna goryczka ale świetnie przygaszona kwiatowo-zbożowym posmakiem z domieszką owoców, owa goryczka mimo, że mocna nie jest dominująca ani zalegająca [4.5]
              Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
              Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel, jest pięknie [5]
              Uwagi: Bardzo smaczne piwo, polecam

              Moja ocena: [4.375]
              Attached Files
              Last edited by becik; 22-04-2015, 19:37.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Kolor: Jasna miedź, klarowne.
                Piana: Drobne pęcherzyki, długo się utrzymuje, oblepia szkło.
                Zapach: Owoce tropikalne, żywica, karmel i cytrusy w tle.
                Smak: Owocowo-biszkoptowe. Goryczka przyjemna, średnio intensywna, tytoniowa.
                Wysycenie: Średnie, OK.
                Opakowanie: Klimatyczny artwork, dokładny skład, firmowy kapsel.
                Uwagi: Warka 10.07.15 Dobrze wyważone - nie za słodkie i bez przytłaczającej goryczki.
                Attached Files

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn, w miarę klarowne, opalizujące. [4.5]
                  Piana: Obfita, biała, drobna, zbita. Miarowo opada. [4.5]
                  Zapach: Początkowo chmielowy, po chwili wychodzi nuta świeżego słodu, lekko karmelowe. Chmielowy iglasty żywiczny, trochę cytrusowy. [3.5]
                  Smak: Wyraźna goryczka, chmielowa ziołowa, lekko herbaciana. Słodowa strona wyraźna chlebowo-słodowa. Średnia pełnia. Finisz krótki zdecydowanie słodowy. [4]
                  Wysycenie: Niewysokie do lekko średniego. [4]
                  Opakowanie: Średnio za mną przemawia, nazwa nieczytelna, na kontrze podstawowe informacje. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.875]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółty, mętny. [4]
                    Piana: Na początku ok, potem cienka warstewka i lejsing. [4]
                    Zapach: Owocowość lekko tropikalno-cytrusowa. [4]
                    Smak: Słodkawe, mała goryczka, owocowość lekka żywica, cytrus. Niestety finisz z lekkim średnio przyjemnym karmelem ze "sznytem" sosu sojowego. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Strasznie trupie. Może w latach 80-90 by mi się podobało.
                    - - - - - - - - - Okładka jakiejś płyty "metalowej" "z wtedy" to dobre miejsce dla tej grafiki, dziś mi tu trochę "zgrzyta". [3]

                    Uwagi: Ogólnie niezłe, zwłaszcza na początku chociaż grafika nie bardzo i nie ma przytupu dla hopheadów.

                    Moja ocena: [3.95]
                    Last edited by Javox; 06-05-2015, 08:59.

                    Comment

                    • Livres
                      Senior
                      • 04-2012
                      • 324

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                      Opakowanie: Strasznie trupie. Może w latach 80-90 by mi się podobało.
                      - - - - - - - - - Okładka jakiejś płyty "metalowej" "z wtedy" to dobre miejsce dla tej grafiki, dziś mi tu trochę "zgrzyta". [3]
                      To jest okładka płyty metalowej. I bynajmniej nie "z wtedy".

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowo pomaranczowy [4.5]
                        Piana: Gesta, obfita utrzymuje sie do konca w dosc pokaznej warstwie [4.5]
                        Zapach: Slodko. Domuja slodkie dojrzale owoce tropikalne. Aromat bardzo fajny ale brakuje wiekszej intensywnosci [4]
                        Smak: Tutaj rowniez slodko i owocowo. Przydala by sie wyzsza goryczka dla kontrastu. [4]
                        Wysycenie: Srednio niskie [4]
                        Opakowanie: Jest dobrze, bedzie ladnie sie prezentowac w albumie [4.5]
                        Uwagi: Aromat przyjemny, super piana, ale w smaku za slodko. Zdecydowanie bardziej mi pasuja wytrawniejsze wersje w tym styly.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎