Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo o smaku czerwonej porzeczki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Grodzisk Wielkopolski, Piwo o smaku czerwonej porzeczki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bladoróżowy, dość mętny. [4]
    Piana: Po nalaniu - średnioobfita, pęcherzyki sporej wielkości. Znikła szybko. [2.5]
    Zapach: Owocowy (czerwona porzeczka). Tylko i wyłącznie. [2.5]
    Smak: Słodki. Porzeczkowo-malinowy, wędzonki brak, goryczki brak, właściwie brak czegokolwiek poza owocami. Oranżada. [2]
    Wysycenie: Trochę zbyt wysokie, acz nie tak walące po gardle jak podstawowe "Piwo z Grodziska". [3]
    Opakowanie: Kapsel z nadrukiem, szkoda że z tym samym na wszystkich czterech piwach z serii. Etykieta stylizowana na staroświecką, wyraźne odwoływanie się do "tradycji". Ogólnie: ładna szata graficzna. [4.5]
    Uwagi: Miałem dość spory problem przy ocenianiu tego napoju, bo nie jest on taki zły, tyle, że nie w kategorii: "piwo", a "oranżada". Nie wrócę więcej do niego. Za 50 groszy mniej można mieć podstawową wersję piwa z Grodziska, o wiele lepszą... o wiele "piwniejszą". Dobre do wciśnięcia dziewczynie/żonie jako substytut Reddsa, jeśli ona z tych co lubią tylko smakowe, ale nic poza tym.

    Moja ocena: [2.5]

    Comment

    • piwo_szka
      Member
      • 01-2015
      • 71

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny kolor piwa zabarwiony różem. [3]
      Piana: Nietrwała, biała, duże oczka. [3]
      Zapach: Wyczuwalna owocowa nuta, wyczułam nawet poziomki. [2.5]
      Smak: Bardziej jest to sok, niż piwo z delikatnym owocowym posmakiem. Spodziewałam się małej gorzkości płynącej z tej czarnej porzeczki, jakiejś cierpkości, a piwo było słodkie i gładkie. Samego piwa nie wyczułam tam za wiele, jakieś tło się zarysowało, ale dość blado. Dominowało poczucie, że pije się sok. [3]
      Wysycenie: Średnie. Dla mnie OK. [4]
      Opakowanie: Nawiązuje do serii. Klasycznie, prosto. [4]
      Uwagi: Piwo można wypić z ciekawości. Znajdzie faworytki w paniach lubujących reddsy czy shandy. Dla mnie był to bardziej napój, niż piwo, do tego słodki i taki ogólnie nie wyróżniający się niczym. Znacznie gorszy w smaku od Grodziska Czarny Bez.

      Moja ocena: [2.925]
      piwna smakoszka na Alkowiki

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        i foto
        Attached Files
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Jack75g
          Senior
          • 02-2009
          • 555

          #5
          Rewelacyjne piwo smakowe !!!
          Wyczuwany rzeczywisty owoc porzeczki a nie chemiczny odpowiednik jak w koncernowych piwach radler czy reds. Moim zdanie lepsze piwo niż choćby niemiecki pszeniczny Shofferhofer Greifrut degustowany niedawno.
          Zakupione w sklepie specjalistycznym za 4,20 zł, grawerowana w stylu retro butelka bezzwrotna 0,4 l.
          Polecam, warto.
          Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

          Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Różowawy, lekko mętny. [4]
            Piana: Średnia, szybko opada do zera. [3]
            Zapach: Pachnie jak tani sok w koncentracie, słodkawo-kwaskowo-chemicznie. [2.5]
            Smak: Słodkawy, kwaskowy, lekko owocowy, posmak jak z wody od gotowania kiełbasy - to ta wędzonka? [2.5]
            Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
            Opakowanie: Najlepszy element tego piwa. [5]
            Uwagi: Smakuje jak gazowany sok z koncentratu podłej jakości, tylko nie wiem skąd tam ten kiełbasiany posmak, bo nie jest to typowa wędzonka. Słabizna.

            Moja ocena: [2.825]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rozwodniony kompocik z czerwonej porzeczki. A piwo gdzie? [2.5]
              Piana: Biała, wysoka, średniodrobna, dość trwała. [3.5]
              Zapach: Tak piwo nie pachnie. Może lemoniada...? [2]
              Smak: Smakowo tak samo. Lekki kwasek, ślad owoców. Zero piwa. [2]
              Wysycenie: Potęga, no, ale to w końcu chyba jednak lemoniada. [4]
              Opakowanie: Łudząco mylące, podobne do piwa. [3]
              Uwagi: Żona wypiła. Widocznie bardzo chciało jej się pić... .

              Moja ocena: [2.325]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Grapefruitowy. [5]
                Piana: Inna, niż ta w grodziszu bez soku. Taka w stylu koncerniaka z sokiem, tylko trochę bardziej trwała. [3]
                Zapach: Lekki aromat porzeczkowy (chociaż jakby mi ktoś powiedział, że to truskawka albo poziomka, to bym uwierzył), wędzonka spod tego ledwo-ledwo się przebija. [3.5]
                Smak: Za słodkie dla mnie; ale rozumiem, że to nie beer geeki są grupą docelową tego piwa. Niemniej jak na piwo z sokiem nawet znośne; całkiem ciekawe połączenie daje posmak wędzonki z czarną porzeczkę. Trochę jak mięso z żurawiną. Albo czarną porzeczką. [4]
                Wysycenie: Wydaje mi się, że nawet nieco wyższe by mogło być. [4.5]
                Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4.5]
                Uwagi: Ciekawe, że skład jest inny, niż w przypadku grodziskiego bez soku; tutaj poza słodem wędzonym użyto także "zwykłego" pszenicznego i jęczmiennego. W sumie to smakowało. Ale wolę bez soku.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Nie będę oceniał ARTomatem, bo wypiłem ledwie szklaneczkę, słusznie przewidując że nie zasmakuję w tym napoju. Trudno to nazwać piwem, jest to jakaś wariacja na temat oranżady. Wędzonki nie stwierdziłem, nawet w tle. Nie smakowało mi, ale powiem szczerze, myślałem że będzie gorzej. Żona wypiła większość i pochwaliła ten zakup A więc jakaś grupa docelowa rzeczywiście może być.
                  Last edited by Admirador; 29-05-2015, 22:07.

                  Comment

                  • Ravf
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 264

                    #10
                    Pomimo, że dzisiaj było gorąco i chciało mi się pić to trochę męczyłem się z tym piwem. Aromat na początku całkiem fajny, lekko wędzony. Z czasem się ulotnił i pozostał jedynie mdły owocowy zapach. W smaku słodkie owoce, ale w mdłym wydaniu, do tego z jakimś sztucznym posmakiem. Po czerwonej porzeczce spodziewałem się chociaż lekkiej kwaskowości ale nic z tego. Brak też wędzoności i goryczki.
                    Nie powiem, że się zawiodłem bo niczego się nie spodziewałem, jednak wyszło trochę słabo. W najbliższym czasie sprawdzę czarny bez ale tu opinie są jeszcze gorsze...

                    Comment

                    • ardek
                      Member
                      • 07-2015
                      • 49

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętny ciemnoróżowy [4]
                      Piana: Skromna, szybko znikła, ale ładnie oblepiała szkło. [4]
                      Zapach: Porzeczka, wiśnia, truskawka, szampan piccolo. Całkiem przyjemne [4.5]
                      Smak: Orzeźwiające, trochę słodkie, ale nieprzesadnie. Przyjemnie kwaśne. Wyczuwalna porzeczka/truskawka. Nawet minimalna goryczka się załapała. [5]
                      Wysycenie: Spore. [5]
                      Opakowanie: Jest ok, ale dałoby się lepiej. [4]
                      Uwagi: Chyba najlepsze smakowe jakie piłem.

                      Moja ocena: [4.625]

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Typowy dla niektórych piw owocowych. Różowy,ale nie był to czysty róż. Piwo zamglone z osadem na dnie butelki. [3.5]
                        Piana: Słabiutka. Niska i krótkotrwała. Drobnoziarnista,troszkę obkleja szkło,do końca pozostała cienka powłoka. [2]
                        Zapach: Przede wszystkim aromat czerwonej porzeczki...po ogrzaniu słodowy i kwiatowy. Nie wyczułem żadnej wędzonki. W butelce można było wyczuć dość mocny zapach czerwonych porzeczek,delikatnie drożdży i słodu. [2.5]
                        Smak: Kwaskowy. Porzeczkowy i lekko słodowy. O żadnej goryczce nie ma mowy...podobnie rzecz się ma z nutami dymnymi. Po przełknięciu,na dłużej pozostaje w ustach posmak czerwonych porzeczek. [2.5]
                        Wysycenie: Mogłoby być większe,ale przynajmniej zostało do końca. [3.5]
                        Opakowanie: Fajne,stylowe etykiety,firmowy kapsel,butelka z tłoczeniami...podobna do innych z serii. [4.5]
                        Uwagi: Warka do 7.11.2015,wypite 6.11'15. Dobry napój orzeźwiający,ale oczekiwałem czegoś innego. **110**

                        Moja ocena: [2.65]

                        Comment

                        • Pess09
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 284

                          #13
                          Oczekiwałem że sok z czerwonej porzeczki wniesie odrobinę owocowej kwaskowości i wzbogaci całość.
                          Niestety zamiast tego wnosi smak słodkiego soku jak z koncentratu który przykrywa nuty piwa grodziskiego, nic ciekawego.

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #14
                            Smakuje jak zwykłe piwo z sokiem, te smakowe Grodziskie są przesłodzone i zwyczajnie niesmaczne.

                            Kupiłem tylko dlatego, że była cała seria z elegancką szklaneczką.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • GSE
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 424

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: rudawy, zmętniony [3.5]
                              Piana: jak w grodziszu - elegancka, gęsta, zostawiająca lacing [5]
                              Zapach: trochę jak eurolager z sokiem malinowym i nutą szynki, ale po ogrzaniu trochę jak schabik z żurawiną [3.5]
                              Smak: potwornie słodkie, jak festynowe piwo z syropem; ta słodyczka ukrywa wszystkie aromaty i zostawia ulepkowate uczucie; na etykiecie piszą tylko "z nutą czerwonej porzeczki", ale ten owocowy koncentrat gra cały hejnał, w dodatku nie ma żadnego kwaśnego posmaku, który powinien się pojawić, zwłaszcza, że dodali też cytrynę (i czarną porzeczkę); wędzonka wyczuwalna jedynie retronosowo [2]
                              Wysycenie: wysokie, ale OK [4]
                              Opakowanie: spójne z innymi piwami z tego browaru, nawiązanie do klasyki, szczegółowe info [4]
                              Uwagi: warka do 27.06

                              Moja ocena: [3.1]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎