Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hohenthanner (CREW AleWerkstatt), X 1.1 Wet Hop

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hohenthanner (CREW AleWerkstatt), X 1.1 Wet Hop

    Jeszcze jedna niemiecka inicjatywa rzemieślnicza, wpisująca się w nurt rewolucji piwnej. Panowie Mario i Timm pod niezbyt oryginalnym hasłem Craft Beer is not a Crime warzą od kilku lat to co im w duszy gra. Wykorzystują do tego moce bawarskiego, założonego w 1864 roku Hohenthanner Schlossbrauerei.
    Wet Hop to ejl nachmielony chmielami Comet i Cascade, wykorzystano słody: pilzneński, monachijski i Crystal. Piwo ma 5,8% alkoholu i 40 IBU.

    Żółtozłocista barwa, wpadająca delikatnie w miodową. Bardzo subtelnie zamglona.
    Biała, dość drobna piana. Niezbyt chętnie klei się do szkła. Opada do mikrokożuszka.
    Rześki, bogaty aromat o przeważających nutach słodkich tropikalnych owoców a także cytrusów i w mniejszym stopniu ziół i trawy.
    Smak mocno dziwny. Elementy zapachowe gdzieś ulatują na dalszy plan a pojawia się słodowość oraz bardzo wyraźna diacetylowa maślana baza. Goryczka bardzo nikła, wręcz nieprawdopodobnie niska. Jest także trochę kwaśności. W posmakach chleb z masłem.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego. Odczuwalne na języku.
    Butelka 330ml z okleliną w czarno-białej estetyce. Pozbawionej wyrazu, jak w przypadku wielu rzemieślników, którzy postanowili monotonią, minimalizmem, nijakością pokazać jacy to są oni oryginalni i oderwani od tradycji. Kapsel z białym X na czarnym tle.

    Piwo które ciekawi i wciąga do momentu pierwszego łyka. Bo pachnie bardzo sympatycznie a i w szkle prezentuje się przyjemnie. A potem następuje rozczarowanie w okolicach przedpołudnia i do tego na kacu - pani ma wąsy i poci się jak mysz Coś poszło nie tak w każdym razie i ja się pod tym nie mogę podpisać z aprobatą. 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎