Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Pacific Wheat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Pacific Wheat

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • CoZaPiwo
    PiwBiz
    • 12-2015
    • 48

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nie jest zbyt mętne (jak na piwo pszeniczne), aczkolwiek barwa złota - wpadająca w słomkową, wpisuje się w styl i zachęca do wypicia. [4]
    Piana: Nierównomierna, średnio i grubo pęcherzykowa. Po przelaniu do szkło szybko i ładnie się tworzy, by po chwili zredukować się do niewielkiego pierścienia na powierzchni piwa. Szkła się nie trzyma. [2.5]
    Zapach: Chyba najsłabsza strona tego piwa. Brak efektownego chmielowego uderzenia, choć trudno wymagać go od green bulleta i motueki. Niestety w aromacie nie dzieje się niemal nic - mimo że to American Wheat, na pierwszy plan wychodzi słodowość. [2]
    Smak: A to z kolei najmocniejsza strona Pacific Wheat'a. Aksamitne, lekkie, orzeźwiające, z wyraźnymi nutami zwłaszcza tropikalnymi, bardzo pijalne i przyjemne. Zdecydowanie jedno z najsmaczniejszych piw w kategorii <5 zł. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie dla stylu, z początku wydawało mi się nieco zbyt wysokie i podszczypywało w język, ale szybko to wrażenie uciekło. [4]
    Opakowanie: Ciekawy pomysł na etykietę, od razu widać, że jest to piwo "lepsze" od innych pozycji z Browaru Staropolskiego. Statystyki piwa ograniczone do zawartości alkoholu i ekstraktu. Minus za literówki - alkokol i mouteka. [4]
    Uwagi: Bardzo ciekawa propozycja na piwo codzienne, lub kolejne po pierwszych trzech-czterech porządnych kraftach Ocenę piwa determinuje cena, która nie powinna nigdzie przekroczyć 5 zł i właśnie przez jej pryzmat należy przyznać, że jest to naprawdę niezłe piwo. Przyznać jednak trzeba, że nie można go postawić na równi z przedstawicielami stylu w wyższej cenie.

    Moja ocena: [3.15]
    Attached Files
    Last edited by CoZaPiwo; 22-01-2016, 13:43.
    piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, może minimalnie zamglony. [4]
      Piana: Białokremowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
      Zapach: Owoce z lekkim powiewem chmielu. [3.5]
      Smak: Słód, karmel, ślad kwaskowy i delikatna goryczka, posmak owocowy. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Goły czarny kapsel, bardzo estetyczna i dopracowana etykieta w stonowanych barwach Ziemi. Chropawy papier. [4.5]
      Uwagi: Chyba nowa linia browaru ze Zduńskiej Woli. Robi wrażenie.

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, lekko mętny [4]
        Piana: Jak na pszenicę to tak sobie. Początkowo średnio obfita. Szybka redukcja do cieniutkiej warstwy. Oblepia za to szkło ładną firanką [2.5]
        Zapach: Mało intensywny. Głównie słód, trochę banana, sporo drożdży. Za słabo jak na styl czuć chmiel. Na etykiecie chwalą się chmielem z NZelandii ale te odzywają się bardzo niemrawo, lekka nuta owocowa gdzieś tam w tle majaczy. Ogólnie aromat nijaki i mdły [2.5]
        Smak: Tylko nieco lepiej niż zapach. Goryczka lekka, ale zaznaczona. Jest trochę posmaków owocowych, ale to wszystko za bardzo rozmyte, mało wyraziste. Do tego lekki kwasek. Ogólnie dość nijako i wodniście [2.5]
        Wysycenie: Średnie, jak na pszenicę to nieco za niskie [3.5]
        Opakowanie: Dość schludna etykieta. Są parametry, jest dokładny skład. Butelka bezzwrotna [3.5]
        Uwagi: Taka sobie ta NZ pszenica. Piwo z datą: 22.11.2016

        Moja ocena: [2.675]
        Last edited by chechaouen; 09-03-2016, 21:04.

        Comment

        • nothnoth
          Member
          • 03-2015
          • 74

          #5
          biorąc pod uwage stosunek jakosc/ cena / cena 3.29/ to jest niezle , przyzwoite stołowe piwo , nie oczekiwalbym jaksci kraftowej ale da sie wypic nawet ze smakiem

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Dla mnie dość przeciętne, zdominowane przez owocowo-ziemiste nuty z wyraźną goryczką, dość wodniste. Cudów nie oczekiwałem, wypiłem, etykietka do kolekcji - tyle.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Nie spodziewałem się niczego wybitnego, po prostu miałem ochotę na coś lekkiego co dobrze ugasi pragnienie. I tej w roli się sprawdziło całkiem nieźle. Niestety aromat słaby a w smaku płaskie i wodniste, miałem trochę wrażenie jakbym pił wodę z kwaskiem cytrynowym. Wypić i zapomnieć.

              Comment

              • Martainn
                Member
                • 07-2012
                • 37

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekko mętne, jasne [5]
                Piana: Drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, brak lacingu [3]
                Zapach: Przyjemny. Wyczuwalne chmiele pacyficzne i fajne drożdżowe. [4]
                Smak: Po poprzednich ocenach podchodziłem do piwa bardzo sceptycznie. W aromacie były wyczuwalne chmiele pacyficzne. W smaku jest nieco gorzej. Ale tak czy siak piwo jest orzeźwiające. Po ciężkim trenigu weszło na trzy łyki. Cena za którą kupiłem to 3,5 zł więc spokojnie. [4.5]
                Wysycenie: W sam raz. Nie za dużo nie za mało. [4]
                Opakowanie: Jak opakowanie. Jakoś nie zwracam na nie specjalnie uwagi. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  nie polecam warki do 22.11.16 - w restauracji wydałem 10zł, a okazało się, że to nic specjalnego. mało aromatyczne, zapach, powiedziałbym, że leśny, ale są też nuty warzywne. w smaku raczej lekkie, z posmakami trawiastymi, karmelowymi i kwaskowatością. użyte chmiele mają żywiczny charakter, ale nie dominują.
                  raczej nie będzie drugiego podejścia do tego piwa
                  Last edited by GSE; 07-05-2016, 21:24.

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 660

                    #10
                    Złote, lekko mętne, przejrzyste. Piana szybko znika niemal do zera.
                    Zapach niezbyt przyjemny, trochę taki ciężki.
                    Smak też taki nijaki, gorzkokwaśny. Nieprzyjemny.
                    Warka 22.11.16

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty wpadający w pomarańczowy, nieprzejrzysty. Przydałoby się więcej osadu w butelce. [4]
                      Piana: Powyżej średniej, niezbyt trwała, po dwóch minutach opadła do obrączki z mgiełką... nie obklejała szkła, zachowała się do końca. [2.5]
                      Zapach: Przyjemny, słodkawy... można wyczuć mango, melona, winogron, lekkie nuty zbożowe i cytrusowe. [3.5]
                      Smak: Słodowy, owoców mango, winogron, melona, pomarańczy, zbożowy z lekką tytoniową nutą. Piwo sprawia wrażenie wodnistego. Goryczka na niskim poziomie. [3.5]
                      Wysycenie: Słabo widoczne... trochę niskie jak na piwo pszeniczne, zachowało się do końca. [3]
                      Opakowanie: Bezzwrotne z bardzo ładnymi etykietami (podany skład i ekstrakt), kapsel był czarny bez nadruku. [4]
                      Uwagi: Warka do 22.11.2016, wypite 31.05'16. W sumie nie jest źle... mimo kilku mankamentów. **178**

                      Moja ocena: [3.425]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, mało zmętniony jak na pszenicę, osadu na dnie butelki też mało. [3.5]
                        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała choć za słabo oblepiła szkło. [3.5]
                        Zapach: Miód, krówki mleczne, trochę banana. Oprócz tego owoce tropikalne z delikatnym zbożowym dodatkiem. [3.5]
                        Smak: Mniej słodko niż zapowiadał zapach, goryczka tytoniowo-ziołowa, owoce jak za mgłą, słabo wyczuwalne. Od pierwszego do ostatniego łyku towarzyszy apteczny absmak znany z tego browaru. Mało pacific, a wheat jeszcze mniej. [2.5]
                        Wysycenie: Średnie, odrobinę większe wolałbym. [3]
                        Opakowanie: Ładna etykieta z serii Piwna Mapa Świata, pełny skład, subtelny opis bez wysilania się na śmieszność znaną z innych piw i firmowy kapsel z godłem Polski. [4.5]
                        Uwagi: Źle to świadczy o piwie, kiedy opakowanie jest najlepszym elementem. Z drugiej strony nie piłem jeszcze pszenicy z chmielami NZL, czy nawet US za 4 złote, więc wybrzydzać za bardzo nie mogę.
                        Warka 23.08.2017.

                        Moja ocena: [3.125]

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #13
                          Browar Staropolski nie kojarzy mi się najlepiej, dlatego podchodziłem do tego piwa ze sporą rezerwą. Powiedzmy tak: nie zawiodłem się na swojej ocenie, a nawet przyjemnie się rozczarowałem. Piwo nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, sprawdza się to, co pisali poprzednicy - dominowała żywica, nagazowanie było minimalne, a wszystkiemu towarzyszył nieprzyjemny apteczny posmak (bardzo trafne określenie), ale dało się wypić, nie raziło aż tak wielką wodnistością, ani wykręcającą usta goryczką. Przeszło bez wielkich skrzywień. Słowem - bez szału, ale wypić się od biedy da.

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            #14
                            I zdjęcie...
                            Attached Files

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złoty, co najwyżej zamglony [4]
                              Piana: jasna obfita, dość szybko opadła do minimalnej warstwy, tworząc ślad na szkle. [4]
                              Zapach: nijaki. Trochę tropikalnych owoców, nuty kwiatowe także miodowe. Słody to głównie zboża, bez goździka i banana. [2.5]
                              Smak: czuć lekką słodycz z kwaskiem na finiszu, ale tak bardzo delikatnie. Po pierwszym łyku miałem wrażenia picia oranżady z chmielem! Wyraźniejsze niż w aromacie są chmiele z goryczką, pozostającą na podniebieniu i obrzeżach języka. [3]
                              Wysycenie: Niskie jak na styl ale do piwa pasuje. [4]
                              Opakowanie: Taka se etykieta, dobre info w tyle. [3.5]
                              Uwagi: Zarówno w aromacie jak i w smaku piwo jest „lekkie” i orzeźwiające, trochę słodkawe. Pije się je przyjemnie ale bez większych doznań. Liczyłem na więcej nowozelandzkich nut z naftowym finiszem włącznie.

                              Moja ocena: [3.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎