Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Cornet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Palm, Cornet

    Mocne belgijskie ale, z limitowanej linii, markowanej przez Brouwerij De Hoorn. Ten ostatni to odrębne przedsięwzięcie Palma, nawiązujące do historycznego browaru w Steenhuffel i działającego tu pod koniec XVI wieku pierwszego browarnika i karczmarza Theodoora Corneta.
    Piwo refermentuje w butelkach, ma 18,3° ekstraktu oraz 8,5% alkoholu.

    Barwa żółta w kierunku złotawej. Lekko zamglona.
    Wysoka po nalaniu, strzępiasta piana o zróżnicowanej teksturze. Po kilku minutach osiada cienkim kożuszkiem, zostawiając nieco śladów na ściankach.
    Delikatny, ale przyjemny aromat z przewaga słodkich owoców, odrobiny cytrusów oraz cukru waniliowego. Bardzo ulotna kwaśność i odrobina słodowych odcieni jako dopełnienie bukietu.
    W smaku te owocowo-waniliowe nuty mają kontynuację i są dominującym elementem. Pojawia się dodatkowo cień alkoholu i szczątkowa goryczka. Całość robi jednak miękkie, subtelne wrażenie w ustach, dość szybko wygasa, co może powodować wrażenie pewnej wodnistości.
    Nagazowanie jest z pozoru dyskretne, jednak po chwili wyraźnie wyczuwalne.
    Butelka 330ml z interesującą kolekcjonerską etykietą z rycerzem w średniowiecznym hełmie garnczkowym, powtórzonym na kapslu. Trochę to czasowo nie pasuje do historii browaru i pana Corneta, ale co tam, oku miłe. Na kontrze podstawowe informacje w kilkunastu językach.

    Cornet ma ciepły, aksamitny profil, może odrobinę za wysoki, zwłaszcza po ogrzaniu, alkohol. Pewnie też brakuje mu nieco treściwości przy takim ekstrakcie. Szczerze mówiąc to jednak całkiem sympatyczne piwo. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Piwo przytargałem z Brukseli, kupione w ramach trójpaka piw "medalowych".
    W zasadzie mogę się oburącz podpisać pod recenzją wpadzia, włącznie z uwagą o hełmie na kapslu .

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      #3
      Moje nie było limitowane ani medalowe... chyba

      Piana - spora, lekka, długotrwała.
      Lacing - trochę było.
      Barwa - lekko zamglony jasno żółto pomarańczowy.
      Gaz - średni.
      Aromat - alko owocowość idące do rozpuszczalnika
      Smak - piwo jest dość słodkie, owocowe w otoczce "drewnianej". Mała goryczka.

      No cóż powiedzieć... było trudniejsze niż zwykle.

      Etykietka frontowa taka sama.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Aromat - słodko-kwaskowe owoce, znikomy rozpuszczalnik, ciut alkoholu na początku
        Piana - zdecydowanie wysoka, bąbluje i w umiarkowanie szybkim tempie spada do trwalszego kożuszka
        Barwa - jasne, słomkowe złoto
        Wysycenie - żywe, nie przesadnie wysokie, musujące
        Smak - wspominają o beczce, ale tych tonów i może związanej z nią wanilii nie wyczułem specjalnie Są owoce (suszone jabłko, morela, stonowany cytrus), owocowy kwasek, ciut korzennej goryczki i lekki alkohol. Trochę rozgrzewa.
        Treściwość - jak na taką kategorię średnia

        Nie jest to górna półka, ale w sumie niezłe.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo przytargałem z Brukseli, kupione w ramach trójpaka piw "medalowych".
          W zasadzie mogę się oburącz podpisać pod recenzją wpadzia, włącznie z uwagą o hełmie na kapslu .
          W medalowym trójpaku prezentuje się tak:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎