Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdynia, Bulwar Nadmorski, Browar Port Gdynia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    No i mamy przykład podmiany - jako pszeniczne od dziś (?) american wheat.
    Nie ma żadnej podmiany. American Wheat wszedł jako specjalne za Lenteboka. Hefeweizen wciąż jest na kranach.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #32
      Już zostałem w tej kwestii uświadomiony.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #33
        Hm, w kategorii "położenie" ten browar stanowczo mieści się w krajowej czołówce .
        Nowoczesny budynek, pasujący i do okolicy, i do pozostałych nowych okołoplażowych tworów architektonicznych Trójmiasta. Wnętrze także nowoczesne, jasne, przestronne.
        To bardzo miłe doznanie, gdy kulturalnie pijąc piwo w browarze, a nie z plastiku na plaży, można sobie patrzeć w bezkres (no, prawie) morskich fal...
        Można oglądać mecze (i pewnie inne rzeczy też ) na zamontowanych monitorach (ja zamiast meczu wybrałem obserwację morza i... spacerowiczek ).
        Dość bogate menu, porcje w miarę obfite (ale bez szału) i smaczne (przynajmniej to, co my wzięliśmy - jakiś zestaw grillowych mięs i warzyw dla dwóch osób).
        Z piw dostępne były: pszeniczne, jasne, ciemne i lentebok (jako piwo rotacyjne).
        Sprawna i sympatyczna obsługa, która pewnie za chwilę będzie przeżywać swój mały armagedon, ze względu na położenie browaru i wakacyjny "haj-sizon", to nie moje zmartwienie.
        Sporo ludzi wieczorem, mimo poniedziałku, chyba nie przyszli specjalnie na mecz, ani specjalnie na piwo, trochę gości obcojęzycznych.
        Kibelek na żetony, dostępne w szklance przy barze - rozwiązanie irytujące, ale zrozumiałe dla lokalu okołoplażowego...

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #34
          To jest browar nad morzem, z widokiem na morze. To jest kwestia definiująca ten lokal. Jest to okoliczność tak atrakcyjna, że choćby reszta była słaba, to dalej odwiedzający nie pożałuje relaksu, jakim jest wpatrywanie się w morski horyzont z kufelkiem w dłoni.

          Niestety, tak właśnie jest - reszta jest w większości słaba. Obsługa i obyczaje to istny czeski film. Lokal ma dwa poziomy: parter i taras. Wybieramy oczywiście taras, udaje nam się dorwać stolik bezpośrednio z widokiem na morze. Jest na tarasie bar - proszę o dwie deseczki piwne. Nie da się - deseczki tylko na dole. Idę na dół. Tam barmani mają do perfekcji wyćwiczoną sztukę niezauważania klienta. Czekam cierpliwie wraz z innymi ludźmi. Jeden barman musi ściągnąć butelkę czegoś mocniejszego z półki, dwoje innych przychodzi sobie pośmieszkować, popatrzeć, w końcu pomóc koledze. Stoję przy barze i czekam. W końcu udaje mi się zdobyć uwagę jednego z nich. Zamawiam dwie deseczki - 13 zł za 3 piwka, uczciwa cena. Zanoszę do stolika. Na stoliku leży menu - wołamy panią kelnerkę, mówimy że chcielibyśmy zamówić jedzenie. Dowiaduję się, że... to nie u niej. To na dole Dziwię się, bo przecież przy barze na tarasie też jest menu. Ale inne To papierowe, które nam położono, obowiązuje tylko na dole. Młodziutka kelnerka rozmawia z nami, jakby musiała, ale bardzo nie chciała. OK - idę znów na dół. Tam na tablicy wypisane są jeszcze inne niż w menu i barze na górze potrawy. Nieważne. Zamawiam obiad (drogo), wracam na górę.

          Uff, w końcu mogę usiąść. Zabieram się za piwo. Piwna oferta to: jasne, pszeniczne, koźlak. Smak równie imponujący co wybór, czyli wcale. Piwa nie były złe, ale w żaden sposób nie potrafiły zainteresować smakiem. Cóż, z drugiej strony ciężko tego oczekiwać po koźlaku czy pszeniczce. Dużo tego nie było, wypiłem szybko, zjadłem, poszedłem. Raczej nie wrócę.

          W lodówce stoi też kilka piwek z Kaszubskiej Korony, jeśli kogoś by to interesowało.

          Kiepska obsługa, piwo przeciętne idące w kierunku słabego - to nie brzmi dobrze. Chociaż może gdybym trafił na jakieś ciekawsze... sami pisaliście tu o American Wheacie, Porterze i Amber Ale. Gdyby przenieść ten browar w inne miejsce, nie byłoby żadnych powodów do jego odwiedzin. Ale, jak już pisałem na początku:

          To browar z widokiem na morze. To przyćmiewa wszystko, jest to zdecydowanie jeden z najlepiej położonych mikrusów w Polsce, i jest to argument który sprawia że nie żałuję wizyty tam. Po prostu bardzo dobrze mi się siedziało.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #35
            W sobotę 20.08.16 upalnie, pogoda ładna, więc nie zdziwiłem się że zastałem tłumy. Zajęte praktycznie wszystko tak wewnątrz jak i na zewnątrz + sporo rezerwacji. Na tarasie samoobsługa - kolejka do bufetu na pół godziny stania. Z piw dostępny Pils, Pszeniczne (po 9 zł) i American Wheat ale te aż za 12 oczywiście za 0,4 l. Na tarasie piwa nie są nalewane do szkła, a do plastikowych szklanek z firmowym logo do złudzenia szkło przypominających. Dopiero gdy ujmiemy je w dłoń wiemy, że to plastik. Mają pojemność 0,5 l, ceny te same co na dole ale barmani nalewają trochę poniżej cechy, co chociaż ilością lekko rekompensuje długi czas oczekiwania.

            Comment

            • Gdina
              Senior
              • 08-2014
              • 109

              #36
              Długo zastanawiałem się czy cokolwiek pisać, ale niech tam. Jeżdżę zawodowo po Gdyni, w okolice browaru też . Przez ostatnie 2,3 miesiące kilka osób wyraziło niepochlebne opinie . Jedna osoba na temat smaku piwa,ze trzy w temacie żarełko i z wiarygodnego źródła , nie od pasażera, dopisany drink do rachunku i tłumaczenie kierownika sali (?),że dał większą porcję alkoholu, było jeszcze jedno podobne zdarzenie przekazane z tego samego źródła. Jedna negatywna opinia nie do powtórzenia, bo chyba to był zwolniony pracownik.Na obsługę, było też sporo uwag. Na miejscu właścicieli (może są na Forum i czytają ,i takie wpisy)podesłałbym ,,tajemniczych klientów" Wpis nie ma na celu dyskredytowanie miejsca a wręcz odwrotnie. Chciałbym z czystym sumieniem polecać pasażerom ,,nasz browar"

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #37
                Lokal przy samej plaży (nie chcę myśleć ile jest tu ludzi w lato, bo w listopadzie, przy paskudnej pogodzie było pełno). Piwa bardzo dobre, wszystkie nam smakowały, a ciemne zrobiło furorę, pszeniczne - świetna klasyka, marcowe - bardzo dobre.
                Świetna obsługa, kelner się na wszystkim znał, przychodził w odpowiednim momencie. Lokal z zewnątrz wygląda jak modny klub co wzbudziło moje obawy, na szczęście w środku jest trochę drewna, spore szynkwasy i duża przestrzeń tworzą (mimo, że nadal bardziej restauracyjne niż piwne) całkiem dobre miejsce na piwo. jest tez gwar i nie jest tak przerazliwie jasno jak to bywa w dzisiejszych lokalach.
                ps. niedaleko Muzeum Marynarki - warto zobaczyć
                Last edited by Warzywo; 18-11-2016, 14:15.

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  #38
                  Porter bałtycki

                  Pojawił się porter bałtycki warzony w kooperacji z Browarem Spółdzielczym i Browarem Okrętowym w zawrotnej cenie 20 zł za 0,4L.
                  w Hopkinsie kosztuje on 15 zł za 0,5L, w gdańskim Lofcie 13 zł za 0,5L...
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    #39
                    Browar Port Gdynia pokazał dziś bezczelność !
                    Skasował niewygodne komentarze moje i mojego kolegi Karola Klonowskiego.
                    Swojego portera sprzedają za 20 zł za 0,4L podczas gdy w pubie Hopkins kosztuje on 15 zł za 0,5L, a w pubie Loft 13 zł za 0,5L !
                    Nie dość że przegięli z pazernością, to po udowodnieniu im że chamsko zdzierają że swoich klientów (z których żyją), nie mając argumentów skasowali wszystkie posty.
                    Zablokowali mnie też na FB mimo że nie napisałem nic niegrzecznego czy niezgodnego z prawdą.
                    "Janusze" biznesu bez kultury...
                    Postaram się nagłośnić temat, zobaczymy co na to ich klienci.
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #40
                      Postaram się nagłośnić temat, zobaczymy co na to ich klienci.
                      Mogę ci udostępnić łamy facebookowe

                      edit: już na Piwnym Pomorzu.
                      Last edited by Pendragon; 26-01-2017, 17:53.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • canigggia
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 451

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pojawił się porter bałtycki warzony w kooperacji z Browarem Spółdzielczym i Browarem Okrętowym w zawrotnej cenie 20 zł za 0,4L.
                        w Hopkinsie kosztuje on 15 zł za 0,5L, w gdańskim Lofcie 13 zł za 0,5L...
                        Klątwa Porteru Jubileuszowego z Cieszyna ogarnęła Gdynię, jak widać
                        Browarnik Tomek
                        TomCani

                        Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                        Comment

                        • Carlo22
                          Senior
                          • 05-2012
                          • 182

                          #42
                          Skandaliczne zachowanie browaru! Jak tak można traktować klienta, który tym bardziej dba o to żeby także inni wiedzieli o dobrym piwie.

                          To już nie pierwszy raz kiedy kasują czyjeś opinie, widać właściciele mają gdzieś konsumenta, ważne, że przyjedzie zagranica i zostawi kaskę...

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Klątwa Porteru Jubileuszowego z Cieszyna ogarnęła Gdynię, jak widać
                            Cieszcie się, że nie dodajemy tuby.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #44
                              Cieszcie się, że w ogóle w tak atrakcyjnej lokalizacji pozwalamy wam siedzieć i żłopać piwo.

                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Cieszcie się, że w ogóle w tak atrakcyjnej lokalizacji pozwalamy wam siedzieć i żłopać piwo.
                                Pozwalacie bo zarabiacie
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎