Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Diggler

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Kingpin] Diggler

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yoxik
    Senior
    • 10-2012
    • 427

    #2
    Piana niewielka drobna trwała. Kolor ciemny klarowny pod światło rubin. Aromat przyjemny chmielowy żywiczny, orzechów nie wyczuwam, czuć w aromacie nuty palone. Smak, tu orzechy są już delikatnie wyczuwalne, przyjemne palone smaki, leśne chmielenie, średnia goryczka. Piwo pełne nie słodkie z nutą kwaskową od palonych słodów, bardzo pijalne złożone, dopracowane Bardzo Dobre
    Attached Files
    Również tutaj
    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Zacny Porter Dodatek orzechów zrobił swoje. Może nie zdominowały aromatu i smaku (dobrze) ale są nieźle wyczuwalne. Ładnie wkomponowane w pozostałe "wątki" porterowe. Warka czerwcowa.
      Zdrowie!

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brązowy, mętne. [4.5]
        Piana: Średnio obfita Szybko się dziurawi i opada, znacząc szkło. [3.5]
        Zapach: Ciemny słód, kawa zbożowa, lekki kanał. [3.5]
        Smak: Cierpkawe, wodniste. Czekolada, trawiasty chmiel. Goryczka średnio intensywna, palona, długa. Czekolada i orzechy w posmaku. [4]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Nie kumam tych świń. Dokłądny skład. [4]
        Uwagi: Warka 16.06.2016 Takie sobie to piwo. Wodniste z lekką wadą w zapachu ale do wypicia.

        Moja ocena: [3.825]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 12-01-2016, 23:01.

        Comment

        • Puszek_72
          Senior
          • 02-2012
          • 269

          #5
          Pite lane w "Strefie Piwa" mocno przeciętne piwo, gdyby nie wpis na tablicy trudno było by się domyślisz że użyto orzechy laskowe.
          Dość wytrawne, pozostawiające nieco nie przyjemny posmak ,może łupiny orzechów , sporo popiołu.
          Wypite zapomniane

          Comment

          • binarytree
            Junior
            • 10-2015
            • 19

            #6
            Nie wyczuwałem orzechów, ale nie powiedziałbym, że bardzo przeciętne.
            Jak dla mnie bardzo poprawne piwo, ostatnio miałem tyle nietrafionych strzałów w portery i stouty, ze była to bardzo przyjemna odmiana.
            Nie jest zbyt wodniste, nie jest zbyt słodkie. Przyjemnie wytrawne, całe szczeście niezdominowane przez orzechy.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny jak noc w Tatrach [5]
              Piana: Beżowa, drobna, opada powoli, długo utrzymuje się spora warstwa na piwie [4]
              Zapach: słaby ale w zapachu dominuje delikatna paloność i orzechy [3.5]
              Smak: pełne, treściwe, w miarę lekkie, fajna palność, kawa i moim zdaniem zbyt mocno wyczuwalne orzechy laskowe, momentami delikatne posmaki gorzkiej czekolady, całość przykryta solidną podbudową [4]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: kolorowe rysunki typowe dla Kingpina, mi nie podchodzi, kapsel firmowy kontraktowca [3.5]
              Uwagi: Dobre piwo, smakowało choć smak orzechów mógłby być zdecydowanie mniejszy

              Moja ocena: [3.9]
              Attached Files
              Last edited by becik; 21-01-2016, 21:48.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowy z rubinowymi prześwitami pod światło, wygląda na klarowny. [5]
                Piana: Ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, niezbyt wysoka, średnio trwała, delikatnie oblepia szkło. [3.5]
                Zapach: Paloność ciemnych słodów, delikatna kawa, odrobina orzechów laskowych, brakuje mu intensywności. [3.5]
                Smak: Ciemne, palone słody, kawa, średnia pełnia(ale nie najgorzej jak na 13-tkę), wytrawne, przyjemny kwasek pochodzący od słodów, ledwo wyczuwalne orzechy,niezbyt wysoka popiołowa goryczka, na finiszu gorzka czekolada. [4]
                Wysycenie: Średnio-niskie - odpowiednie. [4.5]
                Opakowanie: Podoba mi się kingpinowy Samuel L. Jackson na etykiecie, dobra kolorystyka, pełny skład, firmowy kapsel. [5]
                Uwagi: Dodatek orzechów wyczuwalny, ale jednocześnie nie zdominował piwa, przydało by się trochę więcej intensywności w tym piwie, szczególnie w aromacie, ale po za tym to smaczny porter.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                • meszek0009
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 247

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, pod mocne światło rubinowe przebłyski, niemal klarowne. [4.5]
                  Piana: Średniopęcherzykowa, kremowa, ładny lacing, nieźle się utrzymuje. [4]
                  Zapach: Trochę toffee, trochę kawy i ziołowe chmiele - to wszystko współgra i jest przyjemne, ale niestety po zamieszaniu w szkle wychodzi wyraźna, przykrywająca i skrajnie nieprzyjemna kanaliza. [2.5]
                  Smak: W smaku spora dawka kawy z orzechami - jak dla mnie są one wyczuwalne. Niezbyt dużo ciała i spora goryczka, zalegająca i ściągająca, nieprzyjemna. [3]
                  Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
                  Opakowanie: Ok. [5]
                  Uwagi: Warka 02. Zawód. Z Kingpinem to jest tak, że albo te dodatki po bandzie wypalą i wychodzi świetne piwo ( Turbo Geezer, Berserker, Phantom), albo tak jak w przypadku Digglera albo Lunatica - coś idzie nie tak.

                  Moja ocena: [3.15]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrązowy z prześwitami pod światło. [4.5]
                    Piana: Wysoka, trwała i zbita, tworzy przyjemne dla oka krążki na szkle. [4.5]
                    Zapach: Zmienny. Po otwarciu czuć słodką czekoladę i kawowe nuty. Potem gdzieś to uleciało, a pojawiła się jodyna i coś jakby mocno sfermentowanego. [2.5]
                    Smak: Dość lekkie w odbiorze, z popiołową goryczką i elementami kawy oraz gorzkiej czekolady. Mało słodkie, orzechów jakoś nie doszukałem się. Na finiszu ciut cierpkie, kwaskowate. [3.5]
                    Wysycenie: Trochę za duże. [3]
                    Opakowanie: Etykieta typowa dla Kingpina, jest pełny skład i firmowy kapsel. [4]
                    Uwagi: Ostatnie dwa łyki piwa brałem już z zatkanym nosem. Jakaś niesprecyzowana chemia po prostu męczy...
                    Warka 07.07.2016.

                    Moja ocena: [3.3]

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemnobrązowa, pod silnym światłem piwo równomiernie rubinowe, przejrzyste. [4.5]
                      Piana: Piana obfita, drobno- i średniopęcherzykowa, gęsta. Całkiem ładny lejsing. Redukuje się do równomiernego, cienkiego kożucha, wciąż zdobiącego szkło. [4.5]
                      Zapach: Czekoladowy, z nutką kremu orzechowego [4]
                      Smak: Piwo jest aksamitne, trochę wodniste. Z nut smakowych na czele jest gorzka czekolada, którą uzupełnia smak orzechów laskowych, a raczej słodkawego z orzechów (jest takie coś na polskim rynku). Finisz lekko palony, delikatnie cierpki, ziemisty. Goryczka niska, amerykański chmiel jest niewyczuwalny. Piwo początkowo bardzo sesyjne, po ogrzaniu staje się ciut mdlące. [4]
                      Wysycenie: Nagazowanie drobne, niskie. [4.5]
                      Opakowanie: Ciekawa etykieta, lubię styl Kingpina. Kolorystyka idealnie pasuje do charakteru piwa. [4.5]
                      Uwagi: Data przydatności do spożycia: 16.06.2016 r.

                      Moja ocena: [4.125]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • melor
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 364

                        #12
                        W smaku przypomina bardziej stout niż porter. Kawa jest bardzo wyraźna, innych nut nie czuć. Jest strasznie rozwodniony. Żadnych orzechów laskowych absolutnie nie ma w smaku. Po cholerę je więc w takim razie dodawać do piwa?
                        5/10

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎