Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Waszczukowe] Postrach Szoszonów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Waszczukowe] Postrach Szoszonów

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: miedziano-pomarańczowy, mętne [5]
    Piana: lekkie ecru, gęsta, drobna, długo się utrzymuje [4.5]
    Zapach: słaby ale miły, cytrusowo-słodowy [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, chmiele wyczuwalne, mocne ale na cale szczęście, nie trawiasto iglasto dominujące nad wszystkimi innymi smakami, są bardzo dobrze zrównoważone z pozostałymi walorami, dobrze wyczuwane cytrusowo-owocowe nuty oraz solidna podbudowa słodowa [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: fajna etykieta, brak podanego IBU na etykiecie, gładki kapsel [3.5]
    Uwagi: Becik poleca, smaczne piwo, zrobione z sercem, to czuć. Tyle w temacie

    Moja ocena: [4.35]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowo-pomarańczowe, zamglone. [4.5]
      Piana: Średnio obfita, jasnobeżowa, drobna, całkiem trwała, zostawia drobne kropki na szkle. [4]
      Zapach: Cytrusy, karmelowa słodowość, słodki, niezbyt intensywny [3.5]
      Smak: Umiarkowana podbudowa słodowa, mocno cytrusowe, troszkę karmelu, treściwe ,dość wysoka goryczka cytrusowych skórek, średnio długi jakby trawiasty posmak. Przy tym wszystkim piwo jest dość lekkie. [4.5]
      Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
      Opakowanie: Całkiem ładne opakowanie, podstawowe parametry czytelna, w składzie nie zostały wymienione użyte chmiele, szkoda. [4]
      Uwagi: Warka 10.09.2016. Solidne piwo, zdecydowanie IPA, nie APA, mimo niskich parametrów. Wypiłem z przyjemnością.
      Moja warka miała 14* blg i 5,5% alk.

      Moja ocena: [4.1]
      Last edited by rafalek21; 03-04-2016, 10:59.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
        Moja warka miała 14* blg i 5,5% alk.
        Takie rzeczy zgłaszamy tu
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Słaby aromat bez akcentów amerykańskich. Ubogi smak oferujący niezbyt wysoką goryczkę i słabe ciało słodowe.

          Piwowar częstujący kolegów podobnym piwem mówi "No, nie wyszło ale przecież nie wyleję". Pierwsze i zapewne na długo, ostatnie piwo z tego kontraktu, które spróbuję. Za 7,7 zł tego kwiatu jest pół światu...

          Comment

          • michael50
            Senior
            • 06-2013
            • 325

            #6
            Całkiem smaczne piwo. Jest to, według etykiety AIPA, więc (jak pokazuje przynajmniej me piwne doświadczenie), nie da się go wypić na raz. Raczej skłaniałbym się ku delektowaniu każdym łykiem. A muszę przyznać, że jest się czym delektować. Smak "Postrachu" jest głęboki, po spożyciu łyku, rozlewa się różnymi aromatami i posmakami - i trochę żywicy, i goryczka, chyba słód w tle. Pierwszy raz chyba spotkałem się z tak szerokim wachlarzem smaków w piwie.
            Ogólnie polecam, choć, jak wiadomo, APy i IPy z założenia nie wszystkim przypadną do gustu.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎