Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, BezGlutenNowe #2

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, BezGlutenNowe #2

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Coś za bardzo ciemne i zbyt mętne jak na bazę w postaci Kormorana Ciemnego. [3.5]
    Piana: Beżowa, krótka, trwała na finiszu w postaci lepkiego kożuszka. Niezbyt lepi się do szkła. [3.5]
    Zapach: Jakby więcej czekolady i kawy. Zdecydowanie lepiej niż w Kormoranie Ciemnym. Czuć też palone aromaty jak w niejednym świetnym stoucie. Pomimo wyraźnie zaznaczonych w składzie słodów karmelowych, w zapachu praktycznie ich brak. [4.5]
    Smak: Płatki owsiane są tu mniej obecne niż w Kormoranie Ciemnym, piwo jest mniej aksamitne. Baza słodowa niska, balans bardziej w stronę goryczki, dziwnej bo kawowej i mam nieodparte wrażenie jakbym pił stout. Pije się szybko. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Trochę chropowata etykieta ... również z wyglądu. Kapsel '' bezglutenowy ''. [3.5]
    Uwagi: BezGlutenNowe #2 na bazie Ciemnego jest lepsze niż pierwsze BezGlutenNowe na bazie Jasnego. Jestem pozytywnie zaskoczony.
    Warka 30.05.2016.

    Moja ocena: [4.075]
    Last edited by DariuszSawicki; 12-03-2016, 21:42.

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne, brązowe, zaskakująco mętne jak na Kormorana Ciemnego. [4]
      Piana: Średnia, choć całkiem trwała. Drobno-i średniopęcherzykowa. Piana tworzy szczątkowy lejsing. [4]
      Zapach: Wyraźnie słodkawy, karmelowo-kawowy z czekoladowym muśnięciem. [4.5]
      Smak: Na pierwszym planie lekko słodkawa kawa, z dodatkiem syropy karmelowego. Piwo jest wyraźnie aksamitne od płatków owsianych, dzięki temu dodatkowi posmak na dłuższą chwilę osadza się na podniebieniu. W tle wychodzi czekolada deserowa. Goryczka raczej niska w kierunku średniej, głównie palona. [4]
      Wysycenie: Nagazowanie piwa niskie w kierunku średniego. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta bardzo ładna, zaprojektowana w sposób przemyślany. [4]
      Uwagi: Data przydatności do spożycia: 30.05.2016

      Moja ocena: [4.2]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Bardzo smaczny ciemniak, kawa, czekolada, solidna porcja palonej goryczki, lekki kwasek, a wszystko wieńczy piękna czapa beżowej piany, ładnie krążkującej na szkle. Ja nie mam więcej pytań
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • michael50
          Senior
          • 06-2013
          • 325

          #5
          Kupiłem z ciekawości. Widząc z daleka etykietę "bezglutenowe" miałem jak najgorsze przeczucia, ale gdy po wczytaniu się dostrzegłem znaczek Kormorana, zacząłem podejrzewać, ze chyba nie będzie tak źle. Piwo kupiłem za 5,50 bo zbliżał się koniec terminu ważności (później okazało się, że jest już jakieś 2 tyg. po terminie, ale specjalnie to w smaku nie przeszkadzało).
          Bardzo dobre i smaczne piwo, różnicy między napojem z glutenem albo bez nie wyczułem, więc był to dla mnie ciemniak z lekko zmienioną etykietą. Piwo bazowe dobrej jakości, w zapachu i smaku dawały o sobie znać przede wszystkim czekolada i kawa, ale nie nachalnie, lecz delikatnie, tak, aby być dodatkiem do całości, a nie go zdominować. Oprócz tego ten Kormoran był dość słodki, ale również w granicach przyzwoitości.
          "Bezgluten-nowe" wypiłem ze smakiem i nabrałem ochoty na kolejne wyroby Kormorana - jak się okazało po sprawdzeniu w piwnym dzienniku, nie próbowałem jeszcze ani jasnej, ani ciemnej "klasyki" z tego browaru.

          Polecam!

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            W uzupełnieniu foto :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              #7
              Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
              Smak kawowo-chmielowy z nutą prażonego owsa. Piana średnia, zbyt szybko opada. Kolor kawowo-brązowy, trochę mętny, bo jest niefiltrowane, jak widać na zdjęciu.
              Cena 5,80 zł.
              Attached Files

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kawowo-brązowy, trochę mętny, bo jest niefiltrowane [4]
                Piana: średnia, zbyt szybko opada [4]
                Zapach: przyjemny, kawowo-karmelkowo-chmielowy [4.5]
                Smak: kawowo-chmielowy z nutą prażonego owsa [4]
                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                Opakowanie: takie sobie, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia, na kapslu brak napisu pozwalającego na łatwą identyfikację przez kolekcjonerów [3.5]
                Uwagi: Naturalne piwo do picia (nie unijne). Apel do browaru o nowe i ładne kapsle (najlepiej serie), to wtedy będziemy kupować więcej waszego piwa.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎