Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litovel, Pšeničný Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Litovel, Pšeničný Ležák

    Jedna z niewielu czeskich przemysłowych pszenic. Co ciekawe nawet sam browar nie przyznaje się do niej na własnej stronie internetowej, nie umieszczając jej w swoim, całkiem szerokim asortymencie. A żadna to nowość, bowiem nabyta kilka miesięcy temu.
    Piwo ma 4,7% alkoholu i 11° ekstraktu. Pasteryzowane.

    Barwa żółto-złota. Mętna.
    Niska i dziurawa piana o dużych bąblach. Głośno syczy i znika w trzy minuty. Fatalnie.
    Aromat dość specyficzny jak na styl. Jest nieco bananowych estrów ale jednocześnie klimaty rozgrzanego na patelni oleju i frytek.
    Smak jednostronny, bananowy, z dużą dozą wodnistości. Jakaś goryczka, nieco kwasku. Piwo sprawia wrażenie słabej podróby stylu.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne w ustach.
    Butelka z etykietą utrzymaną w stylu innych produkcji browaru. Dość miła oku. Kapsel firmowy.

    Pšeničný Ležák to cienias jakich mało. Piwo jest wodniste, ma dziwne nuty w profilu, praktycznie pozbawione jest tego, co hefeweizeny mieć powinny niczym rower koła, czyli piany. Szkoda czasu. 5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 26-03-2016, 16:28.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Wcześniej jakoś pszenicznego Litovela nie spotkałem....
    Alko dalej 4.7% i pewnie dalej ekstrakt 11*

    Piana - więcej na starcie potem pełna warstewka.
    Lacing - coś tam było.
    Gaz - średni.
    Barwa - zamglony, jasny pomarańczowy.
    Aromat - banan, guma balonowa.
    Smak - słodkawe, lekko wodniste, guma balonowa (podobny smak do historycznych gum Donald), banan, owocowość zbliżóna do suszonej moreli, mini goryczka.

    No lubię pszenice i tu nie było źle
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎