Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Twigg: Eddington Limit
Ekstrakt: 12.0% wag. | Alkohol: 4.7% obj. / 3.525% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.416
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 12-07-2016, 19:37
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy Twigg, Eddington Limit

Piwo gotowe do oceny

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2114 z 40 krajów. Zagranica: 715 // Polska: 1399
Odpowiedz cytując
Stare 12-07-2016, 22:19
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is online now
Senior

Miejscowość: Ełk
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Złoty, stało parę dni w pozycji pionowej i jest ciągle mętne, [3]
Piana: Biała, złożona ze średnich pęcherzyków, średnio trwała, bardzo ładnie lepi się do szkła. [4]
Zapach: Czekoladowy, herbaciany, ziołowy. Po jakimś czasie owocowy z sprawą Willamette. [4]
Smak: Mało słodkie, lekko cierpkie, ze sporą goryczką, ale raczej od gorzkiej czekolady. Karmelu zero, końcówka bardziej wytrawna. [4]
Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
Opakowanie: Termin ważności jest zamazany, sprawdzałem inne butelki w sklepie i też było tak samo. Na etykiecie są motywy nawiązujące do flagi brytyjskiej. [3]
Uwagi: Nie jest to zwykły ESB, gdyby był oceniłbym znacznie surowiej. W składzie jest słód czekoladowy i trzeba to piwo oceniać jako wariację na temat ESB.
Warka 19.01.2017.

Moja ocena: [3.925]
Odpowiedz cytując
Stare 22-08-2016, 21:12
mikef mikef is offline
Member

Miejscowość: Mazowsze
Standardowy

Piwo mętne; pływają w nim nawet grube frędzle drożdżowe.
Barwa bursztynowo pomarańczowa.
Piana biała, drobna, sztywna, bardzo obfita i trwała. Opada powoli i nierównomiernie do kożuszka obecnego aż do końca spożywania; dość obficie oblepia szkło.
Wysycenie niskie do średniego.
Zapach niezbyt mocny, przyjemny. Czuć słód, karmel, chmiel oraz nuty kwiatową i czekoladową.
W smaku piwo lekkie; w pierwszym łyku sprawia odczucie wodnistego. Czuć słód z nutą kwiatową, posmaczek drożdżowy, oraz coś jakby ciasteczka z gorzką czekoladą. Goryczka wyraźna i dość długo pozostająca w smakowej pamięci.
W sumie piwo ciekawe ale i trudne w ocenie. Brak wprawy w tym gatunku.
Moja ocena to 6,5/10. Warka do 10.01.2017 r.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg P7207012.jpg (22,9 KB, liczba wyświetleń: 87 )
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2017, 23:24
Brodzislaw Brodzislaw is offline
Senior

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kolor: herbaty z cytryną – zmętniony i to bardzo [4]
Piana: bardzo intensywna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając pozostawiła ślad na szkle [4.5]
Zapach: słody z karmelkiem, biszkoptem na czele, kontrowane są ziołową goryczką. Na finiszu wyczuwalna jest deserowa czekolada. [3.5]
Smak: od razu uderza mega-przegazowanie! Słody zdecydowanie przegrywają bój z ziołowo-herbacianą goryczką chmielową co nadaje piwu cierpkości. [2.5]
Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie [1.5]
Opakowanie: Poprawne i czytelne [4]
Uwagi: Piwo niespecjalnie mi podeszło, męczyło przede wszystkim przegazowaniem i niezbyt przyjemną goryczką. Pite w ostatnim dniu ważności 10.01.17 r.

Moja ocena: [3.15]
Odpowiedz cytując
Stare 14-01-2017, 17:50
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Złoty zamglony, ale po wlaniu całości barwa zmienia się na wodę z kałuży . [2.5]
Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
Zapach: Słód delikatny, ale też jakiś nieciekawy powiew, nie potrafię go określić... [3]
Smak: Lekki kwasek, delikatna goryczka, pewien absmak, kojarzący mi się z lekko posmażoną (duszoną) cebulką... . [3]
Wysycenie: Całkiem wysokie. [4]
Opakowanie: Dopracowane, w stylu browaru, charakterystyczne. Może się podobać. [4]
Uwagi: ESB nie będzie moim ulubionym piwnym skrótem, na dodatek na ecie jest info, że to piwo sesyjne...

Moja ocena: [3.175]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak