Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Porter Bałtycki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, klarowne. [4.5]
    Piana: Mahoniowa, średnio pęcherzykowa, niezbyt wysoka, ale trwała przy końcu. [3.5]
    Zapach: Nuta śliwkowa na pierwszym planie, później słodka czekolada zaaplikowana bakaliami. Rozczarowuje brak aromatów kawy i porto, tym bardziej jeszcze, że pojawiają się metaliczne chmiele. [3]
    Smak: Tu już dużo lepiej. Po pierwsze piwo nie jest słodkie. Po drugie alkohol ponad 10% jest całkowicie ukryty. Goryczka jest, o dziwo chmielowa, ale też czekoladowa, no i wreszcie kawowa. Palone, kwaskowate nuty też są obecne, a fani starego ulepka z Corneliusa nie mają tu czego szukać. Trochę za mało owoców, ale smakuje wybornie... [4.5]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Butelka z zamknięciem kabłąkowym. Oprócz konkretnych drożdży skład jest pełny, w tym chmiele ( Magnum, Sybilla, Hallertauer Tradition). Etykieta morska i bałtycka, czyli fajnie, ale po co tak dużo żółtego koloru? [4]
    Uwagi: Ocenę w smaku dałem trochę na wyrost, ale czuję pod skórę i miarkuję, że już po roku leżakowania ten porter będzie doprawdy świetny.
    Podkreślić jeszcze raz muszę doskonale ukryty alkohol.
    Warka 18.08.2017.

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      ...a fani starego ulepka z Corneliusa nie mają tu czego szukać.
      A czemu mieliby to czynić?

      Comment

      • satek
        Member
        • 03-2014
        • 66

        #4
        Coś cicha ta premiera. Gdzie to piwo można kupić i w jakiej jest cenie? ile ma BLG? Wstawcie proszę zdjęcie.

        Comment

        • witold68
          Senior
          • 09-2009
          • 142

          #5
          porter staropolski

          Jeszcze raz jaka sieć lub sklepy???plis
          Na pochybel psubratom !

          Comment

          • Palacz
            Junior
            • 05-2016
            • 17

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika witold68 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeszcze raz jaka sieć lub sklepy???plis
            Chyba w Intermarche go widziałem, ale cena coś ponad 9 zł ;o

            Comment

            • palaj
              Member
              • 12-2013
              • 36

              #7
              Taką skromną recenzję i foto znalazłem

              Piwny Fanatyk - blog poświęcony piwu. Degustacje polskich piw rzemieślniczych i nie tylko. Sklepy i imprezy piwne, wszystko o piwie

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, minimalne refleksy rubinowe pod światło. [4]
                Piana: Beżowa, drobna, wysoka i pęcherzasta, ale tylko średniotrwała... [3.5]
                Zapach: Kawa, czekolada, karmel, suszone owoce. Pełny i harmonijny . [4.5]
                Smak: Ślad kawy i popiołu, gorzka czekolada a w zasadzie zrobione z niej wiśniowe praliny. Delikatna cierpkość i chropowatość alko jest, ale to dla mnie nie wada. [4]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Krachla, brązowo-ciemnożółta eta z trochę pretensjonalnym trójmasztowcem, krawatka z medalami, info o 180 dniach leżakowania. Całkiem OK, choć portery (te dobre) zasługują na bardziej efektowną oprawę... [4]
                Uwagi: Parametry budzą szacunek. Naprawdę smaczne piwo, drugą flaszkę zadołowałem na długie, zimowe wieczory (niekoniecznie najbliższej zimy ).

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brunatne, po rubinowych refleksach wiem, że klarowne. [5]
                  Piana: Niezbyt wysoka, kremowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, opada aż do cienkiego kożucha, bardzo ładnie zdobi szkło. [3.5]
                  Zapach: Suszona śliwka, czekolada i paloność, szczątkowo żelazo(nie byłem pewien, ale na skórze jest wyczuwalne) [4]
                  Smak: Całkiem sporo czekolady, kawa, jest też trochę śliwki i wiśni, paloność, alkohol można wyczuć ale jak na 10% to jest dobrze ukryty, nie gryzie, tylko rozgrzewa, goryczka delikatnie ponad średnia, pełne, jest też trochę żelaza, ale jest go na tyle mało że mi nie przeszkadza. [4]
                  Wysycenie: Niskie - idealne. [5]
                  Opakowanie: Pełny skład, graficznie jest w porządku, plus za butelkę z zamknięciem. [4]
                  Uwagi: Bardzo smaczny porter, szkoda że kupiłem tylko dwie butelki. Podobnie jak poprzednicy mam wrażenie, że to piwo nieźle zyska na leżakowaniu. Warka do 18.08.2017 - można śmiało brać w ciemno.

                  Moja ocena: [4.05]
                  Last edited by rafalek21; 02-10-2016, 01:36.

                  Comment

                  • yoreck
                    Senior
                    • 04-2004
                    • 526

                    #10
                    Czy to jest ten sam porter co Porter 180 ?
                    Last edited by yoreck; 02-10-2016, 09:05.

                    Comment

                    • marecki12
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 156

                      #11
                      To nie jest ten sam porter
                      Zdjęcie piwa
                      Attached Files
                      http://marecki12.web-album.org/

                      Comment

                      • yoreck
                        Senior
                        • 04-2004
                        • 526

                        #12
                        @marecki12- dziękuję za info,
                        Twoje
                        Last edited by yoreck; 02-10-2016, 13:13.

                        Comment

                        • CoZaPiwo
                          PiwBiz
                          • 12-2015
                          • 48

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Palacz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chyba w Intermarche go widziałem, ale cena coś ponad 9 zł ;o
                          Można już zamawiać u nas, Portera 180 z tego samego browaru również. Cena jw.
                          piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny brąz, prawie czarne. Pod światło przebłyski rubinowe, więc piwo jest przynajmniej dość klarowne. [5]
                            Piana: Średnia. Lekko brązowa, na wierzchu trochę dużych bąbli. Średnio trwała. [3.5]
                            Zapach: W miarę ok., ale słaby. Są palone słody, jest skórka czarnego chleba, karmel, kawa zbożowa. Alkohol mało wyczuwalny. [4]
                            Smak: Ciemne słody, lekka paloność, skórka ciemnego chleba, przypalony karmel, słodycz. Niestety alkohol wyraźny i na finiszu daje nieprzyjemną otrzepującą gorycz. Posmak średni, paląco słodki. Porter trochę za słodki i za bardzo alkoholowy. [4]
                            Wysycenie: Nieodpowiednie, za mocne. Przez większość picia mocno przeszkadza. Pod koniec dopiero w miarę ok. [2]
                            Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, kolorystyka porterowa, parametry podane. Trochę tandetne wykonanie, ale nie jest źle. [4.5]
                            Uwagi: Taki trochę byle jaki ten porter. Ciut za słodki, ciut za mocny, przegazowany i słaby zapach. Piana też nie rewelacja. Kolor i opakowanie tylko na wysokim poziomie.

                            Moja ocena: [3.925]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              #15
                              Jeden z lepszych polskich porterów, które piłem w tym roku.
                              Na pierwszym planie gorzka czekolada i lekko kwaskowa, ale nie kwaśna nuta, która dobrze się komponuje z czekoladą, kawą, ciemnymi owocami i palonością.
                              Świetnie ukryty alkohol, porter nie idzie w słodką stronę co jest dużą zaletą.
                              Z obecnego portfolio piw ze Zduńskiej Woli to wygląda najsolidniej.
                              Kupione w ursynowskich Delikatesach Centrum za 7.99 zł. Warka 18/08/2017.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎