Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter 180

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Staropolski, Porter 180

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Piwo bardzo mało różni się od porteru o mało odkrywczej nazwie Porter Bałtycki z tego samego browaru.
    Przede wszystkim Porter 180 ma mniej alkoholu i ma słód monachijski w składzie.
    Piję obydwa równocześnie i Porter 180 jest trochę słodszy, choć i tu goryczka jest duża, a alkohol świetnie ukryty.

    Moim zdaniem to dwa inne portery z tego samego browaru, choć mają dużo wspólnego. Zdjęcie dla porównania...
    Attached Files

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązowoczarny, pod światło można wydobyć rubinowe refleksy. [4]
      Piana: Jasnobeżowa, wysoka, dość drobna ale niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Suszone owoce, ale takie w kierunku wiśniowym, lekki karmel, kawa. Nieźle, ale jakoś... niebogato. [3.5]
      Smak: Karmel, suszone owoce, wiśnie w czekoladzie (i w likierze!), minimalny posmak ziemi i popiołu, delikatnie drapiący alkohol. [4]
      Wysycenie: Niewidoczne, ale w paszczy wyczuwalne. [4]
      Opakowanie: Czarna eta z elementami zdobniczymi w kolorze musztardowym (albo niemowlęcej kupy... ). Porter bałtycki zasługuje na lepszą oprawę! [3]
      Uwagi: Piwo z potencjałem. Drugą flaszkę schowałem do jednego z "porterowych" kartonów w garażu. Postaram się dać mu szansę i zbyt szybko się do niej nie dobrać...

      Moja ocena: [3.725]

      Comment

      • tablooid
        Junior
        • 04-2016
        • 8

        #4
        Gdzie to można kupić: w sklepach specjalistycznych czy w jakiejś sieciówce?

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Trochę żałuję, że wypiłem swojego z datą do 18.08.2017. Zakupiłem tylko jednego, mając w pamięci nieciekawe wypusty Staropolskiego, ale widzę, że rzeczywiście ma potencjał i powinno jeszcze trochę poleżakować. To prawda, wysycenie trochę czuć w gębie, allkohol dobrze ukryty, zaczyna rozgrzewać tak po czwartym, piątym łyczku. Bukiet niezbyt intensywny, wiśniowo-kawowo, z odcieniem świeżości. Po kolejnych łykach i ogrzaniu (wydobyte z chłodnej piwnicy) w smaku nienachalna słodycz i śliwka suszona.
          Momentami w miarę picia wydaje się lekko za "ostre", choć niekoniecznie alkoholowe.
          Idę po następne dwie buteleczki do poleżakowania.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            http://www.browarstaropolski.com/pl/...ie-porter.html - to nie jest to samo piwo, ale z inną etykietą? Bo Staropolski z tego zasłynął jednak, że jedno piwo może wychodzić pod różnymi markami, w tym jako Polskie Browary Sezonowe...

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemno-brunatny, pod światło rubinowy - klarowny [4]
              Piana: beżowa niezbyt obfita z drobnych pęcherzyków. Opadając tworzyła większe i mniejsze bąble na powierzchni, zostawiła minimalny ślad na szkle [4]
              Zapach: z butelki – ciemnych słodów – w kawowo-czekoladowej nucie oraz słodszy odeń karmel. W szkle obok wymienionych, czuć nuty alkoholowe – od śliwki w likierze po nieznaczny na szczęście – rozpuszczalnik [3.5]
              Smak: ciemne słody z kawą i deserową czekoladą na czele. Jest też osładzający piwo karmel. Goryczka średnia w nucie ziołowej i palonej, lekko zalega na języku. Alkohol w połączeniu z wysyceniem na poziomie średnim daje efekt szczypania na podniebieniu. Kwasek na finiszu [3]
              Wysycenie: trochę zbyt wysoki [3]
              Opakowanie: Proste, poprawne, dobre info o składzie. [4.5]
              Uwagi: Jest, niestety, kilka plusów ujemnych w tym piwie: niskie ciało, za-wysokie wysycenie i alkoholowość dająca się we znaki wraz z ogrzaniem trunku.

              Moja ocena: [3.4]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło ciemno rubinowe. Piwo klarowne. [5]
                Piana: Nieduża, beżowa/jasny brąz. Niejednorodna, trochę dużych baniek. Dość trwała. [3.5]
                Zapach: Głównie melanoidyny i karmel. Wyraźna skórka ciemnego chleba. Trochę suszonych owoców, śliwki. Średnio mocny zapach i trochę ubogi. Brakuje jakichś akcentów żywicznych od chmielu. [3.5]
                Smak: Gładki porter. Dominuje karmel i skórka ciemnego chleba. Lekko słodki, trochę alkoholowy. Posmak karmelowy, lekko palony. Wyraźnie brak kontry goryczki chmielowej. Ciało średnie. [4]
                Wysycenie: Niskie. Niby utrzymuje się do końca ale odrobinę za niskie jest. [3.5]
                Opakowanie: Brak firmowego kapsla. Reszta jest ok. Starannie ponaklejane etykiety, parametry podane, kolorystyka pod piwo, grafika prosta, ale jednak te 180 przyciąga wzrok i zaciekawia. [4]
                Uwagi: Niezły, ale mocno niedopracowany porter. Bardzo brakuje (w aromacie i smaku) odpowiedniego chmielenia. Piana i gaz też do poprawy. Wzorcowy, moim zdaniem, jest kolor. Lubię klarowne portery.

                Moja ocena: [3.8]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2292

                  #9
                  Ciemne owoce, przede wszystkim wybija się wiśnia, winny i ze sporą słodyczą układającą się w wyraźnie pralinowy sposób. Smakował mi, choć słodycz mogłaby być nieco niższa.
                  Warka 20 marzec 2018. Nabyte w Intermarche przy Metrze Służew za 7.29 zł.
                  Zastanawia mnie oferta porterów Browaru Staropolskiego. Z etykiet wygląda na to, że warzą trzy odrębne piwa czyli Porter 180- 9,7% alk., Porter- 9,8 % i Porter Bałtycki- 10,2%. Próbowałem wszystkie i różnice są nieznaczne, bardziej to wygląda na różne warki tego samego portera, niż na trzy odrębne marki.
                  Z drugiej strony kto bogatemu zabroni tak różnicować ofertę
                  Attached Files

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2292

                    #10
                    Korekta: Intermarche przy Metrze Stokłosy

                    Comment

                    • SeeJay
                      Senior
                      • 04-2016
                      • 239

                      #11
                      W Krośnie kupuję go systematycznie w Zielonym Koszyku i nigdzie indziej, bo po innych sklepach go brak. Bardzo dobre piwo jak i jego alternatywne wersje.

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor ciemnobrązowy, właściwy dla portera [4.5]
                        Piana: Piana beżowa i drobnopęcherzykowa, w ciągu 2, 3 minut redukuje się do milimetrowej warstwy [3.5]
                        Zapach: Zapach wyraźny, karmel, czekolada, ogólnie w stronę słodyczy [4]
                        Smak: Porter raczej o profilu słodkim, niż palonym chociaż do Corneliusa mu dużo brakuje. W smaku dominuje gorzka czekolada, karmel, delikatne suszone owoce. Na końcu lekka goryczka, przyprawowo-popiołowa. Ciała mogło być trochę więcej. [4]
                        Wysycenie: Niskie, może nawet za bardzo [4]
                        Opakowanie: Opakowanie w porządku. Dla mnie porter nie musi mieć etykiety z bajerami. Liczba 180 przyciąga wzrok. [4]
                        Uwagi: Kupione w małym sklepie monopolowym na Armii krajowej. Nie jest złe, ale powinno być więcej ciała, dlatego ocena może trochę na wyrost. Warka 09/07/2019

                        Moja ocena: [3.975]
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          #13
                          Najnowsza warka ma profil wytrawny, sporo czekolady oraz ciemnych owoców, nie jest tym razem słodko. Przypomina mi Łódzkiego.
                          Piwo wymaga jednak poleżenia, smak jest jeszcze nieułożony, alkohol lekko gryzie w podniebienie, wysycenie trochę za wysokie.
                          Niezbyt gęste, ich porter z żaglowcem na etykiecie wypada pod tym kątem lepiej.
                          Warka 14.10.2023r. Leclerc Jutrzenki 6.99 zł.

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            2 lata po terminie.

                            Wiśnia, czekolada, wanilia, Milky Way, więcej wiśni. Nuta dolna kawa z mlekiem. W smaku pikantne nadal, ale gaszone słodyczą mleka. W ogólnym rozrachunku gorsze od wersji "zwykłej."
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              #15
                              motto znowu słyszalne....jak do tego doszło nie wiem?

                              Wspieraj Browar Kopyra: https://ujeb.se/td7g2LTomasz Kopyra (https://blog.kopyra.com) komentuje wybór Kraft Roku 2022, którym został Porter 180 z Browaru Sta...


                              Bardzo mnie ciekawią oceny spożywców tego portera po takiej nagrodzie....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎