Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) wsparcie serwisu Browar.biz jest jakby podziękowaniem za wspieranie mnie przed każdym wyjazdem, czy to w Polskę czy zagranicznym. To przecież tutaj mogę zasięgnąć informacji o ciekawych miejscach w których mogę smakować pysznego trunku w towarzystwie przyjaciół, a czasem i przypadkowo spotkanych forumowiczów Browar.bizowców.
jotpecet
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 21-09-2016, 13:45
demmat demmat is offline
Junior

Standardowy Bad Polzin i Kösliner kufle - identyfikacja

Szanowni,
Mam w swojej kolekcji szkieł do piwa dwa kufle pochodzące od mojego pradziadka. Próbowałem zidentyfikować ich wiek, chociaż co do dziesięcioleci, ale mi się nie udało. Nie znam języka niemieckiego, więc trudno mi się po niemieckojęzycznych stronach poruszać. Może ktoś z Was da jakieś wskazówki.
Oba kufle pochodzą z tej samej huty szkła Sächsische Glashütte, czyli Saksońskiej huty szkła. Świadczą o tym sygnatury na dnie w formie korony z wpisanymi literami S i G. Oprócz tego kufle mają podobny kształt i podobny detal.
Pierwszy kufel pochodzi z browaru CFP C.Fuhrmann Brauerei Bad Polzin. Na dole oznaczenie najprawdopodobniej 1989 B ewentualnie 1889 B. Na górze podziałka b/2 cl? (nie do końca jestem pewien tego znaku na górze).
Drugi kufel pochodzi z browaru KAB Kösliner i dedykowany jest piwu typu Pilsner. Na dole oznaczenie mocno wytarte, ale najprawdopodobniej to 2317 C ewentualnie 2217 C (dwie pierwsze cyfry są niewyraźne). Na górze podziałka 0/3 cl.

Z góry dzięki za pomoc.
z poważaniem
demmat.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Bad Polzin_1.jpg (95,4 KB, liczba wyświetleń: 103 )
Rodzaj pliku: jpg Kosliner_1.jpg (95,1 KB, liczba wyświetleń: 100 )
Odpowiedz cytując
Stare 21-09-2016, 19:23
volodos volodos is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Kufle pochodzą z lat trzydziestych XX w. Piękny stan zachowania, a kufel z obecnego Koszalina widzę po raz pierwszy. Jeżeli chcesz je sprzedać, wal śmiało z cenami na PW.
Stare 21-09-2016, 20:06
demmat demmat is offline
Junior

Standardowy

Stan taki idealny nie jest niestety. Kosliner ma trochę wytartą literę "r" w słowie Pilsner i rysę na nazwie browaru i logotypie. Połczyński ma lekką rysę na nadruku i niestety kilkocentymetrowe zadrapanie na szkle. Na szczęście nie jest to pęknięcie (chociaż tak wygląda). No, ale nie ma co narzekać, bo tak stare szkło jest często w znacznie gorszym stanie.

demmat edytował/a post 21-09-2016 o godz. 20:10.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie