Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Mělník, Náměstí Míru 27, Minipivovar Němý Medvěd

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Czechy, Mělník, Náměstí Míru 27, Minipivovar Němý Medvěd

    Minibrowar "Němý Medvěd" w Mělníku otworzył się w lipcu 2015 roku.
    Znajduje się w samym centrum miasta w odległości około 1,5 km od głównego dworca kolejowego.
    Pod wskazanym adresem znajduje się kamienica, która przez bramę i podwórze prowadzi do niezbyt dużej restauracji.
    Część instalacji mikrusa pochodzi z ostrawskiego minibrowaru "Biovar".

    W lipcu 2016 na kranach były dwa warzone na miejscu piwa:
    - Brtník 12% za 38 kč
    - Medvěd z Vídné 11% za 40 kč
    Ponadto na kranach gościnnie dostępne są piwa z innych czeskich minibrowarów, w tym stała oferta piw browaru Podkováň.

    Nie ma niestety żadnych firmowych gadżetów. Podstawki porcelanowe, szkło z browaru Podkováň, obrusy Budweiser.
    Oferta kuchni to jedynie burgery, a raczej mega burgery w cenie od 135 do 275 kč. Oczywiście nie skorzystałem.

    Godziny otwarcia:
    poniedziałek - czwartek 15:00 - 23:00
    piątek - 15:00 - 1:00
    sobota - 13:00 - 1:00
    niedziela 13:00 - 23:00


    Zdjęcia:

  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Całkiem zapomniałem, że również tam byłem. A dokładnie w maju 2016r.
    Zestaw piw był identyczny jak podczas Twojej wizyty. Z tego co pamiętam to piwa nie były jakiś wybitne.
    Szkoda tylko, że za późno dowiedziałem się, że browar znajduje się w całkiem innym miejscu. Dokładnie na ulicy Akátová 3527.
    Attached Files

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Tym razem w pierwszej kolejności udaliśmy się pod adres browaru. Browarek znajduje się w garażu na prywatnej posesji, ale niestety na miejscu nie zastaliśmy nikogo.
      Zadzwoniłem pod nr. telefonu widniejący na tabliczce umieszczonej na drzwiach garażu. Po drugiej stronie odezwał się sladek Petr Němec. Z rozmowy dowiedziałem się, że browaru i tak bym nie obejrzał, bo nie jest on nikomu pokazywany. Ale popołudniu zapraszam na piwo do firmowej knajpki, to sobie tam porozmawiamy, rzekł Petr.

      Mało z niego słowny gość, bo na piwo nie dotarł. Zmianie uległy godziny otwarcia lokalu i obecnie czynni są od 11. Dodatkowo na podwórzu wystawiono duży, zadaszony ogródek piwny, więc malutka sala z barem została odciążona od natłoku klientów. Zestaw piw był znacznie większy niż podczas mojej ostatniej wizyty i wyglądał następująco:

      -Brtník 12-ka světlý ležák 44/32 Kc.

      -Kňour 12-ka tmavý ležák j/w.

      -Medvěd z Vídně 11-ka polotmavý ležák 42/30 Kc.

      -Vopičák 10-ka světlé výčepní 40/28 Kc.

      Z pośród tych czterech piw jedynie tmave trzymało jako taki poziom i smak. W pozostałych piwach smakiem dominującym była słodkość, chmielu nie stwierdzono. Piwna beznadzieja i tyle .
      Na całe szczęście oprócz ,ich, piw na kranach gościły piwa z innych browarów i to one uratowały niedzielne popołudnie .

      -Podkovan svetla 12-ka 38/26 Kc.
      -Zichovec Baby Revolution IPA 17-ka 72/52 Kc. cóż za cena.
      -Zichovec Mosaik Ale 12-ka 54/39 Kc.
      -Permon Summer Ale 10-ka 52/37 Kc.

      Generalnie jest drogo, tłoczno, piwnie słabo, a do tego z lokalu wychodzisz prześmierdnięty zapachem ze smażonych hamburgerów, ja osobiście tego miejsca nie polecam.






      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #4
        Heh mów mi Pan nikt
        Mi się udało choć podejść miałem chyba 4.
        Faktycznie ciężko się z nim dogadać. Byliśmy umówienie, pojechaliśmy autem o wyznaczonej godzinie a tam nikogo. Udało się do niego dodzwonić i powiedział, że przyjedzie... za 2 godziny. Pojechaliśmy do knajpy i potem z powrotem do browaru. A jak już się udało zejść to był bardzo miły i z chęcią pokazał nam browar.

        Piwa były mocno przeciętne. Najlepsze był Mosaic z Zichovca
        Ale burgery to poezja. Chyba najlepsze jakie jadłem a jem ich duużo
        LP

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1817

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
          Mi się udało choć podejść miałem chyba 4.
          Wytrwały jesteś . Ja odpuszczam po pierwszym razie.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎