Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja starych etykiet

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • drek25
    Junior
    • 11-2016
    • 7

    Identyfikacja starych etykiet

    Znalazłem dzisiaj w piwnicy takie cuda. Powie mi ktoś co to jest? Szukałem w necie ale nic takiego nie znalazłem...
    Pierwsza butelka to piwo jasne pełne 12,5% "Piwo Specjalne" w butelce 0,333l ZAKŁADY PIWOWARSKIE W POZNANIU BROWAR MIŁOSŁAW. Nie ma żadnej daty rozlania ani nic co mogłoby wskazywać na jej wiek.
    Druga natomiast to również butelka o poj 0,333l BROWAR POZNAŃ "Piwo Special Export" niepasteryzowane 12,5%?
    Ktoś może wie jaki jest wiek tych butelek?
    Attached Files
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    zobacz normę będziesz wiedział jakie to lata (jak np PN-81 to lata 80-te, PN-73 siedemdziesiąte)
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • drek25
      Junior
      • 11-2016
      • 7

      #3
      mają 73 i 76 tzn że lata 70-te?

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika drek25 Wyświetlenie odpowiedzi
        mają 73 i 76 tzn że lata 70-te?
        Następna norma była PN-81 więc to jest okres pomiędzy 1973/76, a 1981
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • drek25
          Junior
          • 11-2016
          • 7

          #5
          Może jeszcze orientuje się ktoś czy mają jakąś wartość? Etykiety na nich są w idealnym stanie... Czy najlepiej się przekonam wystawiając je na aukcje?

          Comment

          • solfernus
            Senior
            • 08-2004
            • 1025

            #6
            Kokosów to raczej z nich nie będzie. Szkoda, że nie ma kapsli. To podniosłoby wartość.
            Wystawiając na aukcji od 1 zł masz szansę je sprzedać.
            Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎