Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Solipiwko] Nomono Rye Triple IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Solipiwko] Nomono Rye Triple IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, zamglony. [4]
    Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, ciemnobeżowa, umiarkowanie trwała. [4]
    Zapach: Sosnowo-żywiczny, cytrusowy i trochę karmelu. Całkiem intensywny, trochę mnie gryzie ta sosnowość, ale ogólnie jest w porządku. [3.5]
    Smak: Gęste, oleiste, pełne, słodkie, wyraźnie słodowe - tostowo-karmelowe, sosnowe, cytrusowe, tropikalne owoce, solidna goryczka, niedługa i całkiem przyjemna, delikatnie alkoholowe. [4]
    Wysycenie: Niewysokie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Ładna i kolorowa etykieta, jak każda od Nomono, komplet informacji. [5]
    Uwagi: Smaczne piwo, nie brakuje ani słodu, ani chmielu. Chyba nawet mogłoby rywalizować z rodzimymi piwami w stylu barley wine(byłoby lepszym reprezentantem niż np. Hard Bride). Warka do 21.11.2017.

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynoworubinowy prawie klarowny. Budzi szacunek . [4]
      Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
      Zapach: Lekka sosna, ale przede wszystkim karmel i alko. Dla mnie OK. [4]
      Smak: Mmmm... konkretna goryczka złamana karmelem, oleista żytniość , delikatnie wyczuwalny alko i suszone owoce. Ślad cytrusowy błąka się także... . [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Dla mnie to jedna z najładniejszych etykiet mijającego roku. Dizajnerska, dopracowana. Fajnie wyglądałaby na koszulce, niech się Desigual schowa . [5]
      Uwagi: Poważne piwo dla poważnych chłopców i mniej poważnych dziewcząt . Polecam!

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedź, zamglone. [4.5]
        Piana: Gęsta, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: Syrop na kaszel, karmel, żywica, iglaki. Po ogrzaniu pojawia się coś przypominającego zapach suszonych pestek dyni (!?). Pachnie dobrze. [4.5]
        Smak: Bardzo gęste, syropowa konsystencja. Karmel, żywica. Lekka przyprawowość. Goryczka wysoka, ziołowa ale w dobrym balansie ze słodyczą. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Fajna etykieta, dokładny skład. [4.5]
        Uwagi: Warka 21.11.17 Konsystencja jak barley wine, chmielenie jak double IPA. Bardzo przyjemne.

        Moja ocena: [4.5]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 18-12-2016, 03:24.

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          Zarzecze: [Solipiwko] Nomono Rye Triple IPA
          Ekstrakt: 24.5% wag. | Alkohol: 9.8% obj. / 7.35% wag.
          Piana drobna, redukuje się, zdobi szkło. Kolor czerwono błotnisty. Aromat słodowy, leśno cytrusowy, ubogi. Smak pełnia słodowa ze słodyczą, karmel, w tle nie za duże leśne, żywiczne smaki od chmielu. Piwo słodkie, oleiste, gładkie, z wyraźną pasującą goryczką, lekko przebijającym alkoholem. Bardzo Dobre.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowe, herbaciane, przejrzyste. Pięknie się prezentuje w szkle. [5]
            Piana: Ładna, gęsta, barwy złamanej bieli. Struktura piany to praktycznie same drobniutkie pęcherzyki. Zostawia bardzo ładny lejsing i bardzo powoli opada. Równa, półcentymetrowa warstwa zostaje do końca szklanki. [5]
            Zapach: Wyraźnie karmelowy, z intensywną cytrusową chmielowością. Gdzieś w tle wychodzi też trochę żywicy, choć Simcoe w składzie nie ma. [4]
            Smak: Przede wszystkim karmel i intensywna słodowość. Chmielu w smaku nie ma zbyt dużo, spodziewałem się jego większej intensywności. Profil smakowy jest trochę "chropowaty", ziemisty - zapewne dzięki użytego słodu żytniego. Piwo jest bardzo treściwe, syropowate, wręcz trochę ulepkowate. Na szczęście na finiszu mamy intensywną goryczkę, równoważącą słodycz. Co ciekawe, alkohol w tym piwie w żadnym stopniu nie przeszkadza. [4]
            Wysycenie: Niskie, co wzma­ga pijal­no­ść. [5]
            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, czytelna, przyciągająca wzrok na półce sklepowej. Komplet informacji. [5]
            Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 21.11.2017 r.

            Moja ocena: [4.25]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziany. [4.5]
              Piana: Niska, zostaje malutki kożuch. [3.5]
              Zapach: Cytrusy, niezbyt silne, nuty likierowe. [4]
              Smak: Likierowy, słodowy, chmielowość cytrusowa + białe owoce, goryczka średnia, długa, przyjemna. Końcówka rozgrzewająca. [4.5]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Klasa sama w sobie, cóż tu dodać. [5]
              Uwagi: Dobre, gęste, wybitnie deserowe piwo. Pomimo tak wysokiego ballingu i konkretnego ciała jest mocno chmielowe. Wyszło z tego potężne, dobrze nachmielone IPA, a nie gorzki strong lager, jak to u niektórych bywa. Mocna rzecz, polecam.

              Moja ocena: [4.225]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, czerwony, bardzo ładny. [5]
                Piana: Duża, kremowa, drobna. Średnio trwała. Pozostawia ślady na ściankach kufla. [3.5]
                Zapach: Mocny i bardzo ładny. Chmiel żywiczno-owocowy. Owoce tropikalne, słodkie. Do tego słodowość, karmel. [4.5]
                Smak: Solidne, ciężki i smaczne piwo. Duża dawka solidnej słodowości/karmelu skontrowana potężną (118 IBU) porcją żywiczno-owocowego chmielu. Piwo lepkie, słodkie. Żyto wychodzi w śliskości, kisielowatości. Posmak długi, goryczka żywiczna, suszone owoce. Goryczka nie zalegająca. [4.5]
                Wysycenie: Średnio mocne, trwałe. Odrobinę za silne. [3.5]
                Opakowanie: Piękne (jak na niektórych piwach Solipiwka). Bardzo ta seria mi się podoba. Ładna kolorystyka, super grafika, parametry podane. I nawet tylko czarny kapsel mi nie przeszkadza. Zdecydowanie wyróżnia się w sklepie, przyciąga wzrok. [5]
                Uwagi: Bardzo dobre piwo (pierwsza polska triple AIPA jaką piłem). Niewielkie mankamenty nie przesłaniają pozytywnego odbioru. A do tego pięknie opakowane.

                Moja ocena: [4.4]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Goryczkowe.
                  Karmelowe.
                  Ziemiste.
                  Gęste.
                  Alkohol wyczuwalny, lecz nie na deklarowanym poziomie.
                  Czuć znacznie mniej.
                  Goryczka podobnie.
                  Spora lecz niższa niż deklarowana.
                  Fajny balans pomiedzy likierem chmielowym a pełnią słodową.
                  Leciutko trąci American barley wine.
                  W tle czuć rodzynki i suszone morele oraz mango.
                  Dobre piwo, lecz dla mnie cena przesadzona 9,99zl/0,33l.

                  fota
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Witam po dwóch latach.
                    Nie planowałem, ale widocznie grudzień to miesiąc dla tego piwa
                    Zatem w 2019 roku mamy tak:
                    Warka nadal ta sama
                    21/11/2017

                    Aromat to wiadomo. Po takim czasie: Lekka landrynka plus ice tea. Nie ma dramatu i niczego nieprzyjemnego.
                    Smak: no jest kisielowato od żyta. Alkohol o dziwo po przełknięciu gryzie w gardło. Odczucie jak przy piciu dobrej nalewki ziołowej. Goryczka spora w typie ziołowym z odrobiną grapefruita. W tle suszone figi, ciasto biszkoptowe i albedo z grapefruita.
                    Czy warto było trzymać ?
                    Nie
                    Ale warto czasami dla zabawy takie rzeczy zrobić.
                    Nadal jest to dobre piwo, choć bardziej już leci w American Barley Wine niż triple ipa.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎