Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

AleBrowar, [AleBrowar][Σολο] Virgin Batch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    AleBrowar, [AleBrowar][Σολο] Virgin Batch

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowobrązowy. [4]
    Piana: Kremowa, bardzo wysoka, potężna, do czapowania, raczej drobna z pojedynczymi większymi bąblami. [4.5]
    Zapach: Słód, karmel, lekka kawa, delikatna sosna. Zróżnicowany, ciekawy... [4]
    Smak: Wytrawna goryczka w stylu kawowym, ślad suszonych owoców minimalny, goryczka rośnie w kierunku sosny. [4]
    Wysycenie: Niewysokie. [4]
    Opakowanie: Srebrno-czarno-biała eta, wzornictwo w stylu AB (mnie nie przekonuje), wszystkie istotne informacje, no i... "pierwsze piwo z browaru w Lęborku" . [4]
    Uwagi: Dość ciężkie, ciekawe wytrawne piwo. Lębork daje radę! .

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rubinowobrązowy. [2.5]
      Piana: Kremowa, bardzo wysoka, potężna, do czapowania, raczej drobna z pojedynczymi większymi bąblami. [4.5]
      Zapach: Słód, karmel, lekka kawa, delikatna sosna. Zróżnicowany, ciekawy... [2.5]
      Smak: Wytrawna goryczka w stylu kawowym, ślad suszonych owoców minimalny, goryczka rośnie w kierunku sosny. [2.5]
      Wysycenie: Niewysokie. [2.5]
      Opakowanie: Srebrno-czarno-biała eta, wzornictwo w stylu AB (mnie nie przekonuje), wszystkie istotne informacje, no i... "pierwsze piwo z browaru w Lęborku" . [2.5]
      Uwagi: Dość ciężkie, ciekawe wytrawne piwo. Lębork daje radę! .

      Moja ocena: [2.7]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowobrązowy. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo wysoka, potężna, do czapowania, raczej drobna z pojedynczymi większymi bąblami. [4.5]
        Zapach: Słód, karmel, lekka kawa, delikatna sosna. Zróżnicowany, ciekawy... [4]
        Smak: Wytrawna goryczka w stylu kawowym, ślad suszonych owoców minimalny, goryczka rośnie w kierunku sosny. [4]
        Wysycenie: Niewysokie. [4]
        Opakowanie: Srebrno-czarno-biała eta, wzornictwo w stylu AB (mnie nie przekonuje), wszystkie istotne informacje, no i... "pierwsze piwo z browaru w Lęborku" . [4]
        Uwagi: Dość ciężkie, ciekawe wytrawne piwo. Lębork daje radę! .

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Moja ocena: [4.05]
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Moja ocena: [2.7]
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi

          Moja ocena: [4.05]
          To ile w końcu
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Wypił trzy pod rząd, jedno mu nie posmakowało

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Sorka, Panowie, elektroniczna maszyna do pisania zaczęła rumakować... .
              Ocena 4,05 - poproszę o "pozamiatanie", jak ktoś może.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                No proszę, to kreteńsko-norweski projekt melanżuje też i z AleBrowarem Jakieś szczegóły na etykiecie Pancerniku?
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Lesnick
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 153

                  #9
                  Napisali tak:
                  "Virgin Batch czyli dziewicza partia piwa z własnego browaru. Po 5 latach kontraktowej produkcji warzymy u siebie. do tego razem z przyjaciółmi z greckiego Σολο. To nowe otwarcie dla AleBrowaru i wymarzony start zakładu w Lęborku. Szklanki w górę."
                  Warzyli MichałSaks AleBrowar i Kjetil Jikiun Σολο (Solo)

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    No więc właśnie o tym mówię Kjetil Jikiun jest wszak współtwórcą norweskiej kraftowej legendy, czyli Nøgne Ø. Jakiś czas temu założył na Krecie firmę Grapes & Gratification IKE, która pod marką Σόλο (Solo) warzyła piwa w jeszcze innym norweskim browarze - w Arendals. Przynajmniej tak było rok temu
                    Jak widać piwni maniacy to "jedna wielka rodzina" i "kółko wzajemnej adoracji"
                    Na zdrowie!
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrązowy, prawie czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: Gęsta, ciemnobeżowa, średnio obfita, drobne pęcherzyki, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
                      Zapach: Karmel, słodkawy, odrobina czekolady, trochę ameryki: lekko żywiczny, ciekawy, ale oczekiwałem więcej po przedrostku imperialny. [3.5]
                      Smak: Dość wytrawne, ciało średnie, kawa, odrobina gorzkiej czekolady, średnio-wysoka ziołowo-popiołowa goryczka z żywiczno-sosnowymi akcentami, zalegająca, delikatnie ściąga. Po wypiciu połowy piwa można się do niej przyzwyczaić i całość idzie trochę łatwiej. [3]
                      Wysycenie: Średnio-niskie - pasuje. [4]
                      Opakowanie: Prosta, tak brzydka że, aż ładna, komplet informacji. [4]
                      Uwagi: Ujdzie w tłoku; przede wszystkim jest przechmielone(jak to często bywa w piwach AleBrowaru) i zalegające , w tym stylu przeszkadza to bardziej niż w wszelakich IPA-ch. Mam jeszcze jedną butelkę, nie śpieszy mi się do niej, ale leżakować raczej nie będę. Warka do 24.09.2017

                      Przez ostatni rok(może ciut dłużej) chyba nie piłem dobrego piwa z AleBrowaru, co najwyżej przeciętne(no może z wyjątkiem Kiss The Beast). Nawet przejście na swoje nie poprawiło jakości ich piw - szkoda, bo jeszcze te dwa lata temu mogłem w ciemno kupić dowolne ich piwo i cieszyć się jego smakiem. Jeszcze mam do spróbowania ich RIS-a, ale wstępne oceny nie są zbyt zachęcające.

                      Moja ocena: [3.45]

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        #12
                        Niestety coś w tym jest, ostatnio pite przeze mnie świeże warki King of Hop i Be Like Mitch były co najwyżej na trójkę.
                        Oba piwa były strasznie jednowymiarowe, goryczka zalegająca, pozostawiająca nieprzyjemne uczucie suchości w ustach.
                        Na razie robię przerwę od piw z AB.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎