Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] Naftali

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Golem] Naftali

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Kolor: Słomka, zmętnione.
    Piana: Niezbyt obfita ale gęsta i długo się utrzymuje.
    Zapach: Cytrusy, liczi, gruszka, ananas, jogurt, kwiaty. Pachnie świetnie.
    Smak: Kwaśne, lekkie. Kwasek cytrynowy, zboże, laktoza. Goryczki praktycznie brak, lekkie ściąganie na finiszu.
    Wysycenie: Średnie. OK.
    Opakowanie: Znośna etykieta, niedokładny skład.
    Uwagi: Warka 09.2017 Piękny zapach, oryginalny smak. Świetne piwo.
    Attached Files

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mlecznożółty, mętny, zauważalne jakieś farfocle. [3.5]
      Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, całkiem trwała. [4]
      Zapach: Cytrusy, z tych bardziej wytrawnych, jeszcze jakiś owoc "miękki" (może to to liczi...?), tło ziołowo-chmielowe, delikatne. [4]
      Smak: Kwasek. Zbyt kwaskowaty jednak, dalej trochę cytrusów, posmak słodowy. [3]
      Wysycenie: Dość wysokie. [4]
      Opakowanie: Mroczny brodacz w hełmie z rogami, domyślam się, że Norweg . Puchar przechodni wójta gminy Chrzęszczerzewoszyce za podanie gatunku (rodzaju?) piwa: Norsk Sour Oatmeal Milk Farmhouse Hoppy Ale... [4]
      Uwagi: Dla mnie jednak zbyt "sour" i zbyt "farmhouse". Zaliczone, OK.

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnosłomkowe, prawie białe. Mętne. Przypomina barwę soku z białych grejpfrutów. Na dnie butelki dość sporo zbitego osadu drożdżowego. [4.5]
        Piana: Obfita i drobna, śnieżnobiała. Jest całkiem trwała. Zostawia przyzwoity lejsing. [4.5]
        Zapach: Jest cytryna, grejpfrut, jest też winogron, ananas. Pojawiają się też nuty mleczne, przez co po ogrzaniu piwo zaczyna pachnieć niczym jogurt o smaku owoców tropikalnych. [4]
        Smak: Jest kwaśno - kwaśność przypomina tę znaną z niskosłodzonych napojów o smaku cytrynowym. Dodatek laktozy dał bardzo fajny efekt niskosłodzonego jogurtu o smaku kwaśnych owoców tropikalnych. W tle pojawia się przyjemna zbożowość, znana mi np. z witbierów. Płatki owsiane również zrobiły to, co miały zrobić - tekstura piwa jest gładka, aksamitna, ale trunek, jak na swoje parametry, sprawia wrażenie treściwego. Finisz cierpki, goryczka chmielowa zaznaczona o charakterze grejpfrutowym. [5]
        Wysycenie: Wysokie, dzięki czemu piwo jest lekkie i orzeźwiające. [4]
        Opakowanie: Etykieta spoko, mam zastrzeżenia do niezbyt szczegółowego składu. [4]
        Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 09.2017 r.

        Moja ocena: [4.475]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomkowo-złoty, zmętniony [5]
          Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła d minimalnej warstwy [4]
          Zapach: orzeźwiający, intensywnie czuć cytrusy, owoce tropikalne: mango, brzoskwinia, marakuja i odrobina nut sosnowo-świerkowych, Na finiszu wyczuwalny cytrynowy kwasek i sok limonkowy. Jest też trochę słodyczy, zapewne od laktozy i wsadu owsiankowego. [4.5]
          Smak: smaku uderza kwach, cytrusowo-zbożowy. To bardziej sok owocowy: cytrynowo-limonkowo-grejpfrutowy. Goryczki praktycznie tu nie ma, jest b. subtelna, cytrusowa. W zamian cytrusy i kwasek nadają piwu cierpkości.
          Piwo jest lekkie, ale „dopełnione” przez płatki owsiane, do tego orzeźwiające z minimalną ilością alkoholu. [4.5]
          Wysycenie: Ciut powyżej średniego - optymalne [4.5]
          Opakowanie: B ładna grafika i kontra z info. Tylko razi niechlujnie naklejenie na butelkę. [4.5]
          Uwagi: Wybitnie trunek na lato.

          Moja ocena: [4.475]

          Comment

          • GSE
            Senior
            • 10-2002
            • 424

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: słomkowe, prawie białe, mętne. dużo osadu na dnie butelki, trudno nie przelać chmielin [4.5]
            Piana: taka sobie, po chwili od nalania zostaje tylko cienka warstewka [3.5]
            Zapach: liczi, białe wino, skórka słodkiej mandarynki i niestety trochę granulatu chmielowego [4]
            Smak: soczyste i rześkie jak sok owocowy: kwaśno-słodkie winogrona, lekkie ananasy, limonkowy posmak. przyjemna chmielowość. wyczuwalny wpływ laktozy - dzięki niej piwo jest pełniejsze, mniej wodniste. z drugiej strony, nie myślałem, że będę miał problem z dopiciem 3,5-procentowego piwa przypominającego lemoniadę - pod koniec zrobiło się mooocno cytrynowe z zalegającym kwaskiem [4]
            Wysycenie: wysokie: orzeźwia i szczypie w język [3.5]
            Opakowanie: fajna trzyczęściowa eta, nawiązująca do norweskiej flagi, komplet informacji, kapsel czarny golas [4]
            Uwagi: uwarzone na 5 edycję BGM. warka 09.17 pita przeze mnie pod koniec maja

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎