Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego wsparłem Browar.biz? Ponieważ Od wielu lat był dla mnie źródłem wiedzy i wielu informacji, miejscem spotkań ciekawych osób oraz relaksu. A teraz kiedy wreszcie dorosłem do własnego warzenia zamierzam się tu zaopatrzyć w parę surowców.
Qbric
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 15-02-2018, 09:04
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Żartowałem z tym, że było lepiej, ale butelki chodziły po 2 złote w skupie jako dobro deficytowe. Ale najchętniej skupowano te po wódce. Tak czy owak, zbieractwo wtedy się opłacało.
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2018, 15:10
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

My zbieraliśmy te ze śmietany i mleka, lecz szybko one zniknęły i najlepiej się opłacało szukać tych po winach i napoju Kaskada.

Coca cola też miała przebłyski zwrotnych PETów, bo zwrotne, mega grube małe PEPSI to chyba każde dziecko urodzone za komuny pamięta
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2018, 17:42
Samoglow Samoglow is offline
Senior

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

Tych od Coca Coli 0,25l szklanych to ostatnio znalazłem całą torbę przy wyrzucaniu śmieci pod domem . A znam sklep, który ja po mału ode mnie bierze. Ja mam w ogóle fajnych sąsiadów, bo już 4 razy stawiali 120 litrowe worki z samymi butelkami po Warce obok kosza na szkło

Tak, czy siak, Polska to kraj piwem i butelkami płynący
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2018, 19:21
Galu23 Galu23 is offline
Member

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Znalazłem ciekawy artykuł odnośnie naszego tematu, okraszony wypowiedziami "ekspertów" z Carsleberga. W zasadzie to sam już nie wiem czy to my jesteśmy tak leniwym lub tak bogatym narodem że nie pochylamy się nad zwrotną butelką , czy to może nasz ustawodawca jest tak nieudolny.

http://natemat.pl/100339,pierwszy-mi...-ze-to-mozliwe

Tak czy siak dalej będę pakował wszystkie możliwe butle do automatów w kauflandach i auchanach nawet jeśli będzie się to wiązało z koniecznością przelepienia etykiey.

Ps: pozdrowienia dla sąsiadów wystawiających zwrotne szkło obok konera na stłuczkę . Od stycznia zarobiłem na tym 150 pln oddając w kauflandzie po 30 groszy i wydając na zakupy. Zaoszczędzoną kasę na zakupach wydałem na giełdzie
Wali mnie to że ktoś mnie mógł postrzegać za lumpa, na codzień muszę chadzać w garniturze i wcale nie czuję się przez to ani lepszy ani gorszy .
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2018, 19:24
Senior

Standardowy

Też mam to w nosie. Żyjemy sobie na całkiem nienajgorszym poziomie, ale nie trawię bezmyślnego wyrzucania pieniędzy i przy okazji zaśmiecania środowiska.
Ciekawe co taki pan z Carlsberga powiedział by na to, że sami sprzedają butelki zwrotne jako niezwrotne...
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2018, 19:29
kopernikPOLICE kopernikPOLICE is offline
Junior

Miejscowość: Police
Standardowy

dobra była by ustawa by w każdej biedronce i sklepie wielkopowierzchniowym były automaty/wrzutnie na szkło, zmuszono ich do odbioru baterii to i niech tym się zajmą, zaraz by zaczęto kaucjonować butelki. Dawniej niemożna było zapłacić kartą w biedronce, zmieniły się przepisy i koszt obsługi terminali to szybciutko wprowadzono możliwość płatności kartami.
PS. W biedronce Carlsberg 0,5 l za 1,69
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2018, 19:50
Senior

Standardowy

Akurat za Carlsberga to i 1,69 zł szkoda .
To już lepsze Książęce teraz po 2,39 zł w 3 rodzajach, czyli de facto 1,89 zł dla tych bardziej obrotnych
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2018, 14:31
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Galu23 Wyświetlenie odpowiedzi

Ps: pozdrowienia dla sąsiadów wystawiających zwrotne szkło obok konera na stłuczkę . Od stycznia zarobiłem na tym 150 pln oddając w kauflandzie po 30 groszy i wydając na zakupy. Zaoszczędzoną kasę na zakupach wydałem na giełdzie
Wali mnie to że ktoś mnie mógł postrzegać za lumpa, na codzień muszę chadzać w garniturze i wcale nie czuję się przez to ani lepszy ani gorszy .
Jakbym miał kaufa z automatem na swoim osiedlu to też bym tam był częstym gościem. A tak najbliższy kauflad czy oszołom z automatem jest 10-15minut jazdy autem. Na to jednak nie mam czasu ani ochoty.
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2018, 14:51
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Argumentacja Galu23 jest zrozumiała i też chciałbym być tyle do przodu. Jednak większość piw kupuję w butelkach bezzwrotnych, więc nic na nich nie zarabiam. Zwrotne udaje mi się oddać w sklepie, a resztę w Kauflandzie (ze stratą 20 gr!!), do którego mam 10-15 minut na butach. Niemniej było kilka przejść, że albo automat nie czynny, albo brak obsługi, albo coś tam i... dlatego wywalam do kosza na szkło, bo nie będę chodził tam i z powrotem z butelkami. Przyjmą - nie przyjmą!?

e-prezes edytował/a post 23-02-2018 o godz. 14:51.
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2018, 20:18
Fotka Użytkownika: kiszot
kiszot kiszot is offline
Senior

Miejscowość: Piekary Wielkie
Standardowy

Co maja zrobić ci co mają Kaufy bez automatów?

Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
Mein Schlesierland, mein Heimatland,
So von Natur, Natur in alter Weise,
Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

Żywiec.Prawie jak piwo
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2018, 20:29
Senior

Standardowy

Ożenić się z córką właściciela samu spożywczego, jak ja to zrobiłem

A tak serio - pytanie, czy nie lepiej odkładać sobie te butelki zwrotne i przy okazji zakupów je po mału upłynniać, zamiast wyrzucać do kosza? No ja mam do tego nieco inne podejście i nigdy nie wywalałem butelek, nawet, jak miałem trudności ze zbytem.
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2018, 13:16
Fotka Użytkownika: kiszot
kiszot kiszot is offline
Senior

Miejscowość: Piekary Wielkie
Standardowy

Pytanie co na to pierwsza żona

Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
Mein Schlesierland, mein Heimatland,
So von Natur, Natur in alter Weise,
Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

Żywiec.Prawie jak piwo
Odpowiedz cytując
Stare 25-05-2018, 23:46
Senior

Standardowy

No słuchajcie, myślę, że wydarzenie warte odnotowania w tym temacie... Co kilka dni temu zauważyłem w sklepie...

Jak wszyscy pewnie wiedzą, "ulubione piwo Czechów" (ciekawe, czy Czesi o tym wiedzą ) jakim jest Kozel, sprzedawany jest w butelkach typu SABM, czyli tych samych, co u nas Żubr, Dębowe, Wojak, Lech Pils. Ostatnio butelki SABM zastępowane są nowym typem ze ścięciem pod szyją a'la butelki typu Amber. Ale to to jest akurat mało ważne.
Chodzę sobie po sklepie spożywczym i co ja widzę?! Do tej pory butelka oficjalnie niezwrotna (takie rzeczy chyba tylko w Polsce, skoro ww. piwa są zwrotne) stała się w magiczny sposób w końcu ZWROTNA! . Może informacja mało ważna, ale powiem Wam, że jestem naprawdę bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. Może małymi kroczkami dojdziemy pod tym względem do cywilizacji...
Odpowiedz cytując
Stare 26-05-2018, 09:00
Fotka Użytkownika: tfur
tfur tfur is offline
Senior

Miejscowość: saska kępa/chamowo
Standardowy

ja natomiast niedawno pogniewałem się ze swoim osiedlowym sklepem z piwem
właśnie z powodu butelek. mam wrażenie, że szkłozwrotna gehenna się nie kończy
sprzedawczyni, zresztą właścicielka sklepu, po latach kupowania u niej czeskich piw
rzuciła mi, że 'tej to ode mnie nie przyjmie, to nie od niej, hurtownia nie weźmie"
próba tłumaczenia, że w kraju południowych sąsiadów wszystkie flaszki równe są
jak zwykle niczego nie dała. i nie chodzi mi o 50 groszy, ale o klasyczne spławianie
krok do przodu, krok do tyłu...
Stare 26-05-2018, 13:10
Senior

Standardowy

Wiesz, generalnie mało któremu z nas chodzi o te 50 gr. Bo bez tego przeżyjemy "do pierwszego". Chodzi o zasady, ekologię, rozsądek i niesprawne mechanizmy oraz dowolność interpretacji i widzimisię sprzedawców. Jak Wam mówię, mam w rodzinie sklep spożywczy i teść bierze ode mnie w zasadzie wszystko poza typami, których nie prowadzi i nie ma jak ich oddać. Prawda jest taka, że przeciętnie sklepy spożywcze niemal zawsze przyjmują mniej butelek i sprzedają. Był moment, kiedy w jego sklepie (taki mały sam osiedlowy) było ponad 50 pustych skrzynek na zapleczu i dopiero ja zacząłem je stopniowo zapełniać.
Odpowiedz cytując
Stare 26-05-2018, 18:51
Fotka Użytkownika: LESNICZYy
LESNICZYy LESNICZYy is offline
Senior

Miejscowość: Żory
Standardowy

Jest leśnikiem i h.j mnie biere jak widza flaszki w rańcie , ekologia to polak już nie kojarzy niestety
Odpowiedz cytując
Stare 26-05-2018, 19:31
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
Jest leśnikiem i h.j mnie biere jak widza flaszki w rańcie , ekologia to polak już nie kojarzy niestety
Hmmm... cztery klasy podstawówki?? Możesz wyjść ze swojej leśniczówki i przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni, interpunkcji, ortografii i napisać jeszcze raz swojego posta? Tak byśmy wszyscy zrozumieli. I absolutnie nie chodzi mi o gwarę...
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2018, 11:24
Fotka Użytkownika: LESNICZYy
LESNICZYy LESNICZYy is offline
Senior

Miejscowość: Żory
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
Hmmm... cztery klasy podstawówki?? Możesz wyjść ze swojej leśniczówki i przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni, interpunkcji, ortografii i napisać jeszcze raz swojego posta? Tak byśmy wszyscy zrozumieli. I absolutnie nie chodzi mi o gwarę...
Za starych dobrych czasów te słowo pisało się przez h , jak ty chodziłeś do gimnazjum to se pisz inaczej
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2018, 16:02
kibi kibi is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa i okolice
Standardowy

Cytat:
Za starych dobrych czasów te słowo pisało się przez h
Chyba na płotach .
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2018, 17:26
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Cytat:
Za starych dobrych czasów te słowo pisało się przez h , jak ty chodziłeś do gimnazjum to se pisz inaczej
Nic nie pojął... Chyba tych czterech klas nawet nie było
Odpowiedz cytując
Stare 31-05-2018, 22:31
Galu23 Galu23 is offline
Member

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Właśnie wróciłem z wieczornego wyrzucania śmieci (wiadomo żona ciśnie na porządek).
Wchodzę do dużego śmietnika przy bloku gdzie stoi 8 dużych kontenerówe na śmieci plus jeden na szkło. Patrzę i widzę że przy kontenerze stoją dwa kartony (takie po owocach) a w nich po 20 pustych butelek jedne Kozel a drugie Raciborzu. Wiadomo duże upały, długi weekend, grillowanie wna balkonach itp.
W sumie jakby to oddać to wychodzi 20 PLN można za to jakieś ciekawe piwko kupić. Tylko kto tego Kozla przyjmie?
Eh olałem temat , a szkło pewnie i tak w większości pójdzie w ziemie.
Odpowiedz cytując
Stare 04-06-2018, 21:05
NaturalArti NaturalArti is offline
Member

Standardowy

Na temat zwrotu butelek w Polsce to by można dobrą komedię a la Bareja nakręcić ;-).
Ja jednak nie lubię wyrzucać pustego, potencjalnie zwrotnego szkła, wiec znalazłem kilka metod pozwalających na ich mniej lub bardziej bezproblemowe oddanie do sklepu ;-)
1) Duża część butelek niezwrotnych u nas jest bez problemu zwrotnych w Czechach. Łapią się tu zarówno butelki typowo czeskie (jak 'bezzwrotne' budweissery z lidla), jak również np. butelki po piwie trybunał czy np. te z browaru ze zdunskiej woli (wszystkie oprocz tych z krachlą). A takze butelki nrw, w które np ostatnio leje browar Jana Olbrachta. Ponieważ mam teściów na Śląsku więc jak do nich jadę w odwiedziny, to zajezdzam przy okazji do Czech z bagaznikiem pełnym butelek i wymieniam kilkadziesiąt pustych na kilkanaście pełnych
2) Co do butelek zwrotnych w Polsce - duże ich ilości (np jednorazowo 20-30 sztuk) można oddać bez problemu w Piotrze i Pawle. Ale uwaga - przyjmują tylko takie piwa jakie mają aktualnie w sprzedaży. Czyli na przykład Ciechana wybornego przyjmują bez zająknięcia, ale już np. Ciechana slodowego nie (choć butelka jest identyczna). Znalazlem na to jednak male obejście. Od tych ktorych nie maja w ofercie zdzieram oryginale etykiety, a nastepnie biorę taką butelkę przykladowo od Ciechana wybornego, odklejam z niej krawatkę i naklejam na butelkę którą wcześniej pozbawilem etykiety. Jakoś butelki z samymi krawatkami bez problemu łykają (pod warunkiem oczywiście, że z tymi 'właściwymi' krawatkami ;-) ).
3) Butelki zwrotne, sprzedawane jako bezzwrotne (np bytów,czy fortuna z Lidla) - ten sam patent co wyżej. ;-) Wszystkie butelki typu Amber, czy nawet te od Braniewa (które w mojej okolicy jest bezzwrotne) bez problemu w ten sposób spieniężam.
4) Jeżeli butelek bez etykiet mam więcej niż możliwych krawatek do oddzielenia, to zazwyczaj kupując piwo w sklepie osiedlowym biorę piwa na wymianę i oddaje w zamian flaszki bez etykietek (jeśli to butelka typu żgb lub rosyjski klon żgb, wzglednie cp to nikt nie robi problemu).
5) Butelki z Jabłonowa/Kormorana z tloczonym napisem - tutaj jest miejsce na moją mala zemste na koncernach - z premedytacją naklejam na nie etykiety z królewskiego czy z warki. Niech dziady stracą, chociazby za to że zniszczyli kiedyś browary w Warszawie i wiele innych.
6) Po operacjach jak wyżej zostaje już naprawdę niewiele butelek rzeczywiście niezwrotnych (głównie te mniejsze, cienkoscienne klony nrw po niektórych craftach). Te jedynie wywalam do pojemnika na szkło.
I tyle
Odpowiedz cytując
Stare 04-06-2018, 22:32
Fotka Użytkownika: tfur
tfur tfur is offline
Senior

Miejscowość: saska kępa/chamowo
Standardowy

kolego! szacun! klękam!
masz naprawdę spore zacięcie
chyba również dużo miejsca w domu
no i ci teściowie przy południowej granicy...
pozdrowienia
Stare 05-06-2018, 08:36
NaturalArti NaturalArti is offline
Member

Standardowy

A tak jakoś po prostu nie lubię marnotrastwa. A miejsca mam sporo
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2018, 10:20
Fotka Użytkownika: kosher
kosher kosher is offline
Senior

Miejscowość: wolna Wola
Standardowy

Szanuję przede wszystkim za punkt piąty
Ja od dobrych kilku lat biorę piwa w opakowaniu zwrotnym wyłącznie w pobliżu domu i pracy, gdzie wiem, że łatwo i szybko zwrócę. Po tym jak zdarzyło mi się kilka razy wykłócać w różnych dziwnych miejscach o sam zwrot kaucji na podstawie paragonu, co się przecież należy jak psu zupa, odpuściłem kupno piw w butelkach zwrotnych na tzw. wyjazdach. Zwrot "butelki przyjmujemy tylko na wymianę" jest często przez kasjerki i właścicieli małych sklepów traktowany zbyt dosłownie.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie