Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Don Wito

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Jabłonowo, Manufaktura Don Wito

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    #2
    Piwo jest tragiczne. Najgorszy witek jaki piłem. Może miałem rozszczelniony kapsel przed zakupem, nie wiem, aż mi się się nie chce wierzyć, żeby Jabłonowo wypuszczało do Biedry mułek o smaku kiszonych ogórków. Niech ktoś potwierdzi, że ta warka nadaje się jednak do picia- 27.10.17.

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #3
      Wygląd: bursztyn, bardzo mętne, śliczna, kremowa piana, ładna, trwała, ładny, gęsty lacing.
      Zapach: pszenica, czerstwy chleb, owsianka, mąka, rumianek, ale zapach nie jest jakiś wybitnie intensywny
      Smak: Jest gładkie, puszyste, mączne wręcz, bardzo pełne, bardzo chlebowe, czerstwo chlebowe, z daleką nutą melanoidynową, czuć rumianek i to bardzo, zbożowe, lekka skórka pomarańczowa (im bliżej dna, tym więcej), tej kolendry to dodali na czubku noża, goryczka pestkowa, ale delikatna, wysycenie niskie i mogłoby być wyższe, bo piwo jest lekko mulącę. Pojawiają się w sieci opinie, że to weizen, moje (warka do 23.12.17) nie ma nic z weizenem wspólnego i może nie przypomina klasycznego wita, ale jest ok.
      Attached Files

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Jak dla mnie, totalna porażka. Tak, jak napisał poprzednik - z witem te piwo ma niewiele wspólnego. Wypiłem szybko i trunek idzie raczej do.. zapomnienia. W mojej warce mnóstwo wody, lekkie posmaki inne, niż w zwykłych jasnych piwach, ale czy to była pszenica, ciężko mi powiedzieć. Ogólnie straszna słabizna. Potrzebowałem poprawić Kasztelanem, żeby w ogóle poczuć jakiekolwiek piwne akcenty dziś.
        Last edited by michael50; 24-08-2017, 19:09.

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłoty, jak na "piwo białe" to zbyt ciemne. [3]
          Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, dość obfita i w miarę trwała. [4]
          Zapach: Zboże, nieco cytrusów i kolendry. [3.5]
          Smak: Mdłe, mulące w smaku. Brak lekkości i orzeźwienia charakterystycznego dla witbiera. W smaku również wyczuwalna kolendra i cytrusowość. [3]
          Wysycenie: Zdecydowanie za niskie, przez co piwo jest dość słodkie i zamulające. [2]
          Opakowanie: Prawie pełen skład, firmowy kapsel. Etykieta graficzne niewyszukana, ale nie jest zła, [4]
          Uwagi: Termin do 03.05.18. Nie jest to rasowy witbier, ani też klasyczna pszenica. Wypiłem, zaliczyłem, ale więcej do niego nie wrócę.

          Moja ocena: [3.275]
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          • dzemek
            Senior
            • 12-2010
            • 450

            #6
            Nie zgadzam się z opiniami powyżej, że piwo jest tragiczne i niepijalne. Moja warka 20.09.2018 r., piwo nie jest wybitne ale smakowało, dużo owocowych nut, zgodzę się, iż nie jest to klasyczny witbier ale piwo było na mój gust świeże, może za jakiś czas powrócę do niego.

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #7
              20/09/2018
              Ciemniejsze niż się można było spodziewać.
              Aromat w tym piwie nie jest dobry. Idzie w kierunku gotowanych warzyw, coś jest nie tak.
              Da się wypić, ale to żaden wit, taka niskobudżetowa, przyciężka pszenica.
              Nie przewiduję powtórki.

              Comment

              • LESNICZYy
                Senior
                • 01-2018
                • 950

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
                20/09/2018
                Ciemniejsze niż się można było spodziewać.
                Aromat w tym piwie nie jest dobry. Idzie w kierunku gotowanych warzyw, coś jest nie tak.
                Da się wypić, ale to żaden wit, taka niskobudżetowa, przyciężka pszenica.
                Nie przewiduję powtórki.
                W tej cenie lepiej kupić Wetliner Mgły Sanu i będzie pan zadowolony

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎