Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palatum, [Karuzela] Stare Bielany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Palatum, [Karuzela] Stare Bielany

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnobrązowe, pod światło ciemnobursztynowe, klarowne. Niewielki zbity osad na dnie; [4.5]
    Piana: Piana spora, jasnokremowa, opadająca do solidnego krążka, osadzającego się na szkle; [4.5]
    Zapach: Aromat słodki, owocowy, kandyzowanych owoców; w lanej wersji jakby bardziej pozytywnie utlenione (?); [4.5]
    Smak: W smaku pełne, słodowe z karmelową bazą, wręcz słodkie od suszonych owoców, ale po pewnym czasie dochodzi goryczka zarówno ta od słodu jak i alkoholowa. Posmaki lekko kwaskowe, porto. Zbalansowane; [4.5]
    Wysycenie: Nasycenie akuratne, ciut wyższe niż angielskie oryginały. [4.5]
    Opakowanie: Na pierwszym planie nazwa browaru i styl. Nazwa dużo mniejsza - mnie to pasuje, ale cała szata trochę nudna; [3.5]
    Uwagi: Do powtórki!

    Moja ocena: [4.45]
    Attached Files
    Last edited by e-prezes; 31-05-2017, 10:09.

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: miedziany, lekko zamglony [4.5]
      Piana: écru początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła to małej warstwy na powierzchni. [5]
      Zapach: zdominowany przez nuty winne, sherry, do tego nuty suszonych owoców: rodzynki, morele, trochę gumy balonowej. Nie brakuje nut drewnianych. Baza słodowa ledwie wyczuwalna, nad tym wszystkim unosi się delikatnie aromat chmieli (ziołowy). [4.5]
      Smak: jest lekko słodkawo. Ponownie: suszone owoce, nuty winne, karmelek, kontrą jest niewysoka goryczka. Alkohol lekko wyczuwalny w formie rozpuszczalnikowej (nieznacznie) i likierowej no i oczywiście rozgrzewająco-pikantnej. [4]
      Wysycenie: średnie do wysokiego - optymalne [4.5]
      Opakowanie: Skrome ale czytelne, dobre info [4]
      Uwagi: Piwo kojarzy się z mocnym belgiem. Wybitnie do degustacji.

      Moja ocena: [4.325]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎