Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niechanowo, [SzałPiw] Szczun

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Niechanowo, [SzałPiw] Szczun

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemne złoto, może nawet lekko podciągnięte miedzią [4]
    Piana: Drobna, wysoka, zwarta i długa [4.5]
    Zapach: Drożdżowo-chmielowy miks. Jest morela, ślad gumy balonowej, cytrus, sporo nut pieprznych i korzennych. Daje się wyczuć ciekawy akcent drewna i skóry.
    Wysoka ocena za świetne ukrycie alkoholu [4.5]
    Smak: Słodkawe ale nie mdłe, fenolowo-przyprawowe, jakiś akcent gruszki i brzoskwini. Alkohol wyczuwalny, przykrywany jest (albo tłumiony) jednak przez goryczkę, wyraźną ale nie zalegającą. Końcówka raczej wytrawna i chmielowa [4]
    Wysycenie: W okolicach średniego, dla takiego piwa mogłoby być o dwie kapki większe. W końcu nie pije się go w 7 minut [3.5]
    Opakowanie: Szałowate
    Brak informacji w kierunku jakiego stylu piwa szukać [3.5]
    Uwagi: Wzorcowe, polskie belgijskie ipa (tripel ipa?).
    Od pierwszych wersji (gdzież to warzono?) różni się mniej wyeksponowaną nutą cytrusową. Chyba...

    Wypiłem z ogromną przyjemnością, i to w środku lata. Jakiś wpływ mogła mieć cena - poniżej 6 zł w hipciu Auchan

    Moja ocena: [4.175]
    Last edited by leona; 18-07-2017, 12:56.

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Pierwsze (najlepsze) warki były warzone w Bartku, potem przenieśli się do Wąsosza, teraz Niechanowo.

      Z biegiem czasu z Tripel IPA przez dużę I, zrobiło się Tripel IPA przez duże T. Belgia jest znaczenie bardziej podkreślona niż Ameryka. Nadal mi smakuje ale brakuje mi trochę chmielu.

      6 zeta? Zazdroszczę. We Wro jak się pojawia w specjalistykach to raczej długo miejsca nie zagrzewa, a cena oscyluje w granicach dyszki.

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn. Bardzo mocne zmętnienie [4]
        Piana: Rewelacja. Bardzo obfita i gęsta. Do tego bardzo trwała. Opada powoli ładnie zdobiąc ściany [5]
        Zapach: Belgijskie słodkie nuty. Do tego cytrusy. Słodkie owoce, nuta kojarzącą mi się z sokiem brzoskwiniowym i lekka kwiatowość. Alko nie czuć wcale [4]
        Smak: Najpierw słodycz, która szybko zostaje złamana nieco ciężką, ale przyjemną goryczką chmielową. Finisz już wyraźnie goryczkowy, długi. Ciało słodowe bardzo pełne - w nim slodkie owoce (wspomniana brzoskwinia gra pierwsze skrzypce) i wyraźne drożdże. Alko świetnie ukryte [4.5]
        Wysycenie: Średnie i raczej pasuje [4.5]
        Opakowanie: Szału nie ma. Szara eta ze stojącym kolesiem. Sporo info, Data przyd. do spożycia to jakieś rozmazane cyfry na szyjce butelki [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎