Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Kościerzyna, Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Stary Browar Kościerzyna, Lager

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zamglony bursztyn. [4]
    Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
    Zapach: Karmel i tło owoców. Może i nieszczególnie bogaty, ale sympatyczny. [3.5]
    Smak: Goryczka z podbudową owocową, karmelowy posmaczek. Treściwy. [3.5]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Metaliczna eta, chyba nowe wzornictwo (?), choć w formie tradycyjne - i dobrze. Nasycony zielony kolor, białe litery. Dopracowane. [4]
    Uwagi: Smaczny, konkretny lager. Może niezbyt klasyczny, ale z pewnością smaczny.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, całkiem mętny, nic nie prześwituje. Jakoś tak z lagerem średnio się kojarzy. [4]
      Piana: Piana jest bardzo dobra, Duża, jednorodna, leciutko beżowa, trwała. Może tylko troszkę za mokra. [4.5]
      Zapach: Niestety mało intensywny, słaby. Trochę słodowy, trochę chmielowy. Chmiel ziołowy. Całość trochę dziwna. To chyba przez płatki. [3]
      Smak: Też nietypowy. Dziwny słód z ziołowym chmielem. Trochę karmelu, trochę suszonych owoców, może coś od dębu. Chmiel delikatny, goryczka niewielka. [3.5]
      Wysycenie: Dobre, umiarkowane i w miarę trwałe. Raczej grubsze bąble. [4]
      Opakowanie: Skromna kolorystyka, ale pasująca do piwa (chociaż może nie do końca (nie wiem jaką bym przypisał kolorystykę do Kellera)). Grafika prosta, nie przekombinowana, starannie wykonane, parametry podane, kapsel firmowy. -1 za "ukrywanie", że to Keller (w opisie i składzie się tego dowiadujemy). [3]
      Uwagi: Piwo w niszowym stylu, ale się tym nie chwali, co może wielu nabywców wprowadzić w błąd. W smaku przeciętne. Nierówne. Najmocniejszym punktem jest piana.

      Moja ocena: [3.45]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
        -1 za "ukrywanie", że to Keller (w opisie i składzie się tego dowiadujemy).
        Oł, szyt! Znów czegoś nie doczytałem...
        Traktuję piwo jak napój, gardząc (niezasadnie) literaturą...
        Ale - ten lager wyglądał mi jednak na "nieklasycznego" lagera...

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony [3.5]
          Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy powierzchni. [3.5]
          Zapach: początkowo przyjemny – dębinowy i słodowy. Wchodzi z czasem octowy kwasek. [3]
          Smak: wyczuwalne są słody z biszkoptem, zbożem oraz nuty dębowego drewna. Goryczki tu niewiele. Jest za to efekt taniczności i lekkiego ściągania na podniebieniu. Ta dębina z czasem wychodzi na plan pierwszy. Co z tego, jeśli wszystko niszczy octowy kwasek! [2]
          Wysycenie: niskie do średniego - za mało [2.5]
          Opakowanie: Poprawna etykieta plus dobre info [3.5]
          Uwagi: Nie miałem okazji pić na miejscu piw z tego browaru, ale butelkowej wersji ich trunków będę unikał. To bowiem nie pierwsze piwo ewidentnie zepsute.

          Moja ocena: [2.675]

          Comment

          • nietzschee
            Senior
            • 07-2016
            • 319

            #6
            Tak jak pisze Brodzisław, piwo prawdopodobnie zepsute. Fajnie ta dębina wychodzi, inna sprawa, że niewiele to piwo ratuje, bo jest wodnistym amber lagerem. Niestety po przelaniu do szkła drugiej połowy z osadem, uderza siarka zgniłego jajka, to samo co w ich weizenie i piwo nadaje się do zlewu.

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              #7
              rzeczywiście to piwniczak vel keller
              dobrze wchodzi, nagazowane lekko
              krągłe, jednak ciut szczypie w język
              nie powiedziałbym, że jest wodniste
              w żadnym razie zepsute i śmierdzące
              kojarzy mi się z jakimś gościszewskim
              według mnie, całkiem smakowite piwo
              owszem, jest w nim jakaś owocowa nuta
              chętnie bym pił, ale "piotr i paweł" daleko
              datum: 3 II 2018. tych prawie 6% nie czuć
              veni, emi, bibi

              Comment

              • grodek
                Senior
                • 06-2015
                • 527

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, lekko zmętnione. [4]
                Piana: Drobnopęcherzykowa, średnio obfita i niestety stosunkowo nietrwała. [3]
                Zapach: Przyjemny choć zaskakujący jak na lagera. Dominuje owocowość, biszkopty i lekki karmel. Po czasie zaczął wyłazić w aromacie delikatny zapach octu. [3]
                Smak: Po pierwszym łyku czar prysł. Nieprzyjemna goryczka, taninowa, ściągająca, ale dominujący jest kwaśny, octowy smak. Kwasek skutecznie przykrył nuty słodowe, chlebowe i ciasteczkowe na które liczyłem widząc w składzie takie słody jak wiedeński, Carahell i Caraamber. [1.5]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Jak dla mnie to najmocniejszy punkt tego piwa. Stonowana kolorystycznie, ale starannie wykonana etykieta i firmowy kapsel. [4]
                Uwagi: Moje pierwsze piwo ze Starego Browaru Kościerzyna i taki kwas... dosłownie. Kandydat do zwiedzania kanalizacji.

                Moja ocena: [2.55]
                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: tak złocisty, że aż wpada w bursztyn [4.5]
                  Piana: ecru, drobna, gęsta, zwarta, utrzymuje się do końca na piwie, osadza się małymi krzaczkami [4.5]
                  Zapach: lekki i przyjemny, słodowo-owocowy [3.5]
                  Smak: pełne, treściwe, fajna goryczka, przyjemna, delikatna owocowość w kącikach, fajna i wyraźna słodowa nuta na końcu, pozostawia miły odświeżający posmak [5]
                  Wysycenie: ciut za wysokie [4.5]
                  Opakowanie: fajne i klasyczne, podoba mi się, firmowy kapsel [5]
                  Uwagi: Bardzo fajne piwo, chętnie sięgnę ponownie

                  Moja ocena: [4.375]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 31-03-2018, 21:07.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #10
                    Trzeba zrobic porządek, bo to piwo jest produkowane w nowym browarze w Kościerzynie. Tez piłem kiedyś lane i inaczej smakowało. Teraz restauracyjny standard z niedomiarem goryczki, dominuje słodwość plus szczypiące posmaki.... Kolro ciemny, wpadający w brąz.
                    Niczym nie zachwyciło, raczej zniechęciło.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Pełne w smaku, ale nie powiedziałbym, że ma 13,5% ekstr. Gęsta, solidna, piana.
                      Na szczęście (moim zdaniem) tej deklarowanej dębiny w moim przypadku na granicy autosugestii (może ciut na finiszu, jeśli taki zamysł to ok). Dość sporo goryczki i dobra pijalność - ogólnie wyszło przyzwoite piwko. Chyba pomiędzy poszczególnymi wypustami były różnice.

                      W każdym razie mi smakowało.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #12
                        Obecnie wydaje mi się dość przeciętne, ale pijalne. Natomiast wspomnianą wcześniej dębine (tu nie wyczuwalną) odczułem w ich red lagerze

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎