Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Czar Goryczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jabłonowo, Manufaktura Czar Goryczy

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • nietzschee
    Senior
    • 07-2016
    • 319

    #2
    Wygląd: kolor mocnej herbaty, piana średnia, ale kremowa, ładny lacing.
    Zapach: poczekam aż się ogrzeje, na razie lagerowa pustka z nutą karmelu, po ogrzaniu dochodzi nadgniła mandarynka ocierająca się o kwas izowalerianowy i więcej karmelu.
    Smak: dosyć wodniste, potężnie karmelowe i melanoidynowe, męcząco, nawet i jakieś palone posmaki, goryczka sprawia wrażenie niewielkiej, ale jest mocno zalegająca, łodygowa, również męcząca, chmielowość angielska, tytoń, liść jeżyny, stęchła szmata, jakaś owocowość, trochę siarki. To już Kustosz IPA mi bardziej smakował. Piwo nieułożone, choć niewiele tu było do ułożenia. Przypomina mi IPA z Krajana (mistrzów karmelu), choć tamto było pełniejsze.
    Attached Files

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Gorzkie to ono jest, ale podle gorzkie. Do tego karmelowe i słodkie, podszyte stęchlizną jak inne Jabłonowy. Syf.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mocna herbata, ciemny brązowy [4]
        Piana: Bardzo szybko zanika i nic nie zostaje [1.5]
        Zapach: Karmel, słodycz, słód [2]
        Smak: Karmel, palone, hamska zalegajaca, łodygowa goryczka, cierpkie, wodniste raczej nie jest [3]
        Wysycenie: Średnie poprawne [4]
        Opakowanie: Gość z etykiety dobrze oddaje moje wrażenia po wypiciu tego Piwa, słaby opis na kontretykiecie [3]
        Uwagi: Warka: 26.04.2018 16:04

        Alk. 6,0% obj.

        Ryja wykręca zawodowo dokładnie jak na etykiecie
        Hamskie i nieułożone Piwo. Lepsze od eurolagerów hehehe

        Polecam spróbować ale tylko jedno na raz w większej ilości grozi śmiercią :P Nie wiem co autor miał na mysli ale na ostro wyszło. Lubię goryczkowe Piwa ale to jest bardzo ordynarne.
        Od czasu do czasu chętnie po nie sięgnę bo uwielbiam porządną gorycz.
        Spróbuj a się przekonasz czy jest to Piwo dla Ciebie
        Pozdrawiam

        Moja ocena: [2.6]

        Comment

        • SeeJay
          Senior
          • 04-2016
          • 239

          #5
          Jako, że lubię angielskie klimaty piwne (ściągającą goryczkę, tytoń) to nie powiem na to piwo wiele złego. Karmel - tak, on tutaj przeszkadza. Prócz tego nie czuję niczego co mogłoby mnie odrzucić. Nie oczekiwałem "hameryki", a spodziewałem się właśnie Anglii, więc jestem zadowolony z zakupu w rozsądnej cenie - poniżej czterech złotych. Jutro jadę do Biedronki po kolejne butelki.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: rubinowo-mahoniowy [4.5]
            Piana: jasny beż, drobna, zwarta, do końca jest na piwie [4]
            Zapach: lekki, słodowo-karmelowy [3.5]
            Smak: dość pełne i treściwe, goryczka wyraźna, skontrowana lekkim karmelowo-wiśniowo-słodowym posmakiem, owoce wyczuwalne w tle, delikatne nuty likieru, fajny finisz, pełny, treściwy, daje słodkość w kącikach ust [3.5]
            Wysycenie: ciut za duże [4.5]
            Opakowanie: prosta ale oryginalna seria etykiet, firmowy kapsel [4]
            Uwagi: Tyłka nie urywa ale spokojnie można sięgnąć po nie, wypite bez problemów

            Moja ocena: [3.675]
            Attached Files
            Last edited by becik; 13-09-2018, 17:28.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nietzschee Wyświetlenie odpowiedzi
              [B] dosyć wodniste, potężnie karmelowe i melanoidynowe, męcząco, nawet i jakieś palone posmaki, goryczka sprawia wrażenie niewielkiej, ale jest mocno zalegająca, łodygowa, również męcząca, chmielowość angielska, tytoń, liść jeżyny, stęchła szmata, jakaś owocowość, trochę siarki. To już Kustosz IPA mi bardziej smakował. Piwo nieułożone, choć niewiele tu było do ułożenia. Przypomina mi IPA z Krajana (mistrzów karmelu), choć tamto było pełniejsze.
              Wytłumacz mi jak gigantyczna gorycz może być wodnita ? Kosztowałeś liść jeżyny i stęchłą szmatę ?
              IPA Cechowe była dobra a Kustosz to już tylko cień tego piwa .
              To piwo jest dla facetów , moim zdaniem dobre za tą cenę bo lubię goryczkowe i nie zawsze muszę pić Radugę czy Kormorana .
              Last edited by LESNICZYy; 13-09-2018, 18:41.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbaciany, klarowny [4]
                Piana: Bardzo słaba. Mała, szybka redukcja do drobnych pozostałości przy ściankach [1.5]
                Zapach: Karmel, ślad suszonych owoców, lekka landrynkowość, do tego dziwny stęchły smrodek kojarzący się trochę z diacetylem [2.5]
                Smak: Goryczka porządna, łodygowa ale dla mnie nawet przyjemna. Do tego lekki karmel. Goryczka dominuje. Wszystko byłoby nawet spoko gdyby nie ten słodkawy mdły posmak kojarzący się - jak w zapachu - z diacetylem. Strasznie mi to przeszkadza [2.5]
                Wysycenie: Średnie [4.5]
                Opakowanie: Jak cała seria, grafika nawet OK, widać, że się przyłożyli żeby nie wyglądało to banalnie i żeby przyciągało uwagę. Kolorystyka ładna. Minus za bardzo niedokładny skład [3.5]
                Uwagi: Piwo z datą 18.05.2019

                Moja ocena: [2.625]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎