Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Meduza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Bytów Browar Kaszubski, [Olimp] Meduza

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowe, mętne, pływające farfocle. [3.5]
    Piana: Niska i średnio trwała, pozostawia po sobie dziurawy kożuch i pierścień, za to nieźle zdobi szkło, jak na kwas to nie najgorzej. [4]
    Zapach: Sporo brettów: stajnia/derka końska, trochę przechodzi w owocowość - pigwa(czy tam pigwowiec - nie znam różnicy). Na pewno jest intensywny i przyjemny, aż chce się wąchać - dlatego nie wypiłem na raz. [4.5]
    Smak: Wytrawne, kwaśne(na poziomie co najmniej średnio-wysokim), pigwa, umiarkowanie cierpkie, minimalna goryczka, średnio pełne. Mógłby być trochę bardziej złożony, ale i tak jest dobry. [4]
    Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje. [4.5]
    Opakowanie: Ładna etykieta w stylu Olimpu, komplet informacji(po za miejscem warzenia), kapsel zawoskowany pod kolor etykiety. [4.5]
    Uwagi: Świetny kwas na brettach, pięknie pachnie, dobrze smakuje. Póki co chyba najlepszy kwas z Olimpu, a w Polce, chyba drugie po tegorocznym Artezanie Château(którego i tak za nisko oceniłem zapachowo). Pewno odłożę przynajmniej dwie butelki, choć jakby było poniżej 10zł to wziąłbym i karton. Warka do 01.06.2018.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Kolor pomarańczowy, zmętniony. Piana z drobniutkich pęcherzyków, opadając dziurawiła, ostała się na krążku.
      Aromat intensywny, brettowy: końska derka i stajnia. Wchodzi owoc pigwy i inne - kwaskowe (jeżyna i agrest).
      W smaku kwaśne jak zielony agrest. Nuty brettów też czuć: stajnia, siano. Cierpkość podobna do skórki owoców cytrusowych. Goryczka minimalna, wychodzi posmak skóry.
      Wysycenie w granicach średniego.
      Przyjemny, pijalny kwach.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎