Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] South Africa Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zarzecze, [Pinta] South Africa Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piwo całkiem mętne. Kolor pomarańczowy brudny. Tak sobie wygląda. [3.5]
    Piana: Średniej wielkości, lekko beżowa, w miarę jednorodna. Średnio trwała. [4]
    Zapach: Dość mocny. Dominuje chmiel w typie owoce tropikalne, zioła, żywice. Może jednowymiarowy, ale ładny zapach. [4]
    Smak: Tu też dominacja chmielu. Owoce tropikalne, żywiczność, umiarkowana słodycz, jakieś przyprawy. Goryczka umiarkowana, średnia. W posmaku przyjemny chmiel. Piwo umiarkowanie pełne, nie ma wrażenia chmielowej wody, jak często w naszych pale ale. [4]
    Wysycenie: Bardzo ładnie się trzyma, średnie. Dobrze ożywia piwo. [4.5]
    Opakowanie: Ładna grafika, wraz z kolorystyką skomponowana we flagę RPA. Parametry podane, kapsel firmowy, staranne wykonanie. [4.5]
    Uwagi: Dobre pale ale. Bardzo fajne chmielenie i pełnia. Orzeźwiające do tego. Solidne dobre piwo.

    Moja ocena: [4.025]
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      W aromacie jest świeżo, cytrusowo i lekko ziołowo. Smak jest ciekawy, z charakterystyczną, jakby ziemistą goryczką, do tego przejrzała limonka i ziołowo-przyprawowa końcówka. Nie jest to piwo do końca w moim typie, ale na pewno różne od innych dostępnych pale ale.Warto spróbować i wyrobić swoje własne zdanie na temat chmieli z RPA.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobursztynowy, mętny. [4]
        Piana: Średnia, dość trwała, zostaje duży kożuch, oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: Cytrusowy, niezbyt silny. [4]
        Smak: Słodowy, cytrusowo-ziołowa chmielowość, lekko korzenna nuta. Goryczka średnia, długa, ziołowo-ziemista, zalega. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Nawet ładne, pomysłowe. [4]
        Uwagi: Ok, normalne Pale Ale, stylowo bliżej mu do brytyjskich piw, niż amerykańskich. Chmiel co prawda na pierwszym planie cytrusowy, ale nuty korzenne i ziemista goryczka są bardzo wyraźne. Na mój gust trochę zbyt goryczkowe, pijalność przez to spada.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, mętny [4]
          Piana: Średnio obfita, jednolicie drobnopęcherzykowa, biaława, dość trwała [4]
          Zapach: Lekki, chyba odrobinę kwaskowy, tropikalno-cytrusowy, niespecjalnie intensywny - w porządku, choć oczekiwałem więcej. [3.5]
          Smak: Chmielowo: ziemiste, korzenno-przyprawowe i ziołowe, trochę słodowo-zbożowy, goryczka średnia, średnio pełne, dobry balans słodowo-chmielowy. [4]
          Wysycenie: Średnio-niskie - pasuje. [4]
          Opakowanie: Ładna graficznie etykieta, pełny skład [5]
          Uwagi: Przypomina brytyjskie i polskie pale ale, ogółem smaczne, ale nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Warka do 03.05.2018

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty zmętniony. [4]
            Piana: Biała, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3]
            Zapach: Słód, chmiel i jakieś ekscytujące przyprawy. [3.5]
            Smak: Goryczka i nuty pieprzowe i jeszcze jakieś inne... Może to od tych lokalnych odmian chmielu? [3.5]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
            Opakowanie: Fajna, kolorowa eta, stylizowana na flagę RPA, do tego krokodyl. Na kontrze mnóstwo info. Kapsel browaru. [4.5]
            Uwagi: Piwo bardzo sympatycznie mnie nastroiło przed planowaną wycieczką w tamte strony .

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) Piwo bardzo sympatycznie mnie nastroiło przed planowaną wycieczką w tamte strony .
              Kiedy planujesz wyjazd? My lecimy z początkiem marca.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Jakoś w połowie marca... .

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jakoś w połowie marca... .
                  Hmm....
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎