Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zapanbrat, [Trzech Kumpli] Brew Note

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zapanbrat, [Trzech Kumpli] Brew Note

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty [4]
    Piana: Wysoka, trwała, zostaje duży kożuch, ładnie oblepia szkło. [5]
    Zapach: Żywica, cytrusy, prażony słonecznik. Dość intensywny. [4.5]
    Smak: Lekko opiekany i palony, słonecznik, cytrusy, goryczka cytrusowa, średnia, przyjemna. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Mają swój rozpoznawalny styl, ale tym razem etykieta średnio czytelna, początkowo nie zauważyłem na niej nazwy piwa. [3.5]
    Uwagi: Przyjemne, bardzo pijalne piwo, świetnie zbalansowane. Smaczne, nachmielenie w sam raz, a nie do oporu. Brakuje mi troszkę więcej palonych słodów, ale i tak jest dobrze. Polecam.

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • GSE
      Senior
      • 10-2002
      • 424

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: całkiem czarny i nieprzejrzysty, nawet pod mocne światło wydaje się mętne i ciemnobrązowe [4]
      Piana: bez zarzutu - niewymuszona tworzy kremową warstwę średniej grubości i pozostawia lacing [4]
      Zapach: granulat na pierwszym planie - intensywny, pokrzywowy (zielony, gryzący, trawiasty); po ogrzaniu odrobinę lepiej, wychodzi jakaś gorzka czekolada [1.5]
      Smak: nieco kwaskowata paloność i granulatowa chmielowość, na końcu długa kawowa goryczka (połączenie nut ciemnych i amerykańskich). przeważa drapiący granulat i łodyga. jeśli chodzi o goryczkę to cały czas jest intensywne albedo i niewiele poza tym. może trochę iglakowe, ale w złym znaczeniu (bardziej kujące, mniej leśne ). o dziwo, po ogrzaniu robi się trochę bardziej wodniste. nawet po dolaniu osadu (co polecają na etykiecie) pojawiają się raczej chmieliny a nie owies i pszenica [2.5]
      Wysycenie: trochę za wysokie, pozostawia niemiłe uczucie w ustach (przy tym chmiel zostawia łodygowy posmak na języku i drapie w gardle) [1.5]
      Opakowanie: świetna nazwa i grafika, w ogóle to chyba najlepszy element tego piwa. wszystkie ety Kumpli są małym dziełem sztuki i zachowują spójność, choć każda jest inna [4.5]
      Uwagi: warka 10.03.2018 4147. w wolnym tłumaczeniu New England Black IPA - spodziewałem się dobrego piwa, bo Brew Note zgarniał wysokie oceny, a dostałem zwykłą marną black ipę. moja ocena: 2,7/5

      Moja ocena: [2.425]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny albo czarny, nieprzejrzysty [5]
        Piana: Obfita, kremowa, małe i średnie pęcherzyki, nieźle zdobi szkło, dość trwała [4.5]
        Zapach: Gorzka czekolada, słabiutko słonecznik, mango, umiarkowanie żywiczno-iglasty. [4]
        Smak: Gładkie mango, lekko żywica, kawa, paloność, średnio-wysoka goryczka albedo, nieco zalegająca, pół wytrawne(tylko z początku lekka słodycz), ciało co najwyżej średnie. [3.5]
        Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, niepełny skład, szkoda że goły kapsel, bo ich logo ładnie by się prezentowało. [4]
        Uwagi: Przyzwoite piwo, choć jak na ten styl to z nóg nie zwala. Warka do 19.05.2018.

        Moja ocena: [3.925]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, pod żarówkę nie widać żadnych prześwitów. [4.5]
          Piana: Kremowa, drobne pęcherzyki, za szybko opada. [3.5]
          Zapach: Prażony słonecznik, kawa, gorąca czekolada. Sympatycznie, tylko za szybko ulatuje, pod koniec czuć głównie cytrusy. [3.5]
          Smak: Sporo palonych nut i powiązanych z tym kwaskiem, goryczka kawowa, również iglakowa, mało treściwe. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, trochę za niskie dla tego piwa. [3.5]
          Opakowanie: Bardzo kolorowa etykieta, połączenie psychodelii z kubizmem, brakuje tylko pełnego składu. [4.5]
          Uwagi: Trochę za wodniste piwo, szczególnie jak na stosunek ekstraktu do alkoholu, spokojnie da się jednak wypić. Warka do 13.08.2018.

          Moja ocena: [3.6]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatnoczarny. [4]
            Piana: Beżowa, bardzo drobna, bardzo wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
            Zapach: Delikatna sosna, kawa, czekolada. Są też orzeźwiające cytrusy, co w przypadku ciemnego piwa trochę zaskakuje. [4]
            Smak: Trochę kawy, dominuje gorzka czekolada, kubki smakowe z tyłu paszczy sympatycznie głaszcze wysublimowana goryczka. [4]
            Wysycenie: Niewysokie. [4]
            Opakowanie: W stylu Kumpli, wzorzysta eta, mnie kojarzy się z witrażem. Podoba się . [4]
            Uwagi: Fajne piwo, spodziewałem się jakiegoś glutowatego piołunowego płynu, a tu - wot, siurpryza!

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Zajrzałem do redakcyjnego opisu tego piwa a tam stoi Pale ALe!!! Co to jest za styl w rzeczywistości?
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎