Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Boyne, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Boyne, IPA

    India Pale Ale z irlandzkiej Droghedy, rejonu z bardzo bogatą piwną przeszłością. Piwo zdobyło złoty medal na tegorocznym Dublin Craft Beer Cup, choć ranga festiwalu nie jest mi znana, a pośród nagrodzonych medalami piw znaczna większość pochodzi z Irlandii.
    IPA z Boyne ma 6,8% alkoholu. Więcej szczegółów na temat parametrów i składu nie znajdziemy ani na opakowaniu ani na stronie producenta.

    Pełna złocista barwa. Mętnawa. Sporo drobnego osadu pływającego w objętości piwa.
    Drobnopęcherzykowa, mięsista, żółtawa piana, o sporej tendencji do oklejania szkła. Całkiem trwała.
    Aromat żywy, złożony z owoców cytrusowych, a bardziej nawet ze słodkich owoców tropikalnych oraz moreli. Trochę nut sosnowych oraz żywicznych. Gdzieś w dalszym tle chlebowa słodowość.
    Smak w pierwszej chwili powtarza owocowe wrażenia zapachowe, by po chwili uderzyć zdecydowaną goryczką, może nawet nieco ściągającą, długo utrzymującą się w ustach. Wyraźne słodowe tło z chlebem w posmakach nieco balansuje profil.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne.
    Butelka 500ml z etykietą, podobnie jak w przypadku wszystkich produkcji Boyne, stylizowaną na czasy przeszłe. Na owijce nawiązanie do celtyckiego mitu o jednookim Balorze, bogu śmierci. Kapsel firmowy ze stylizowaną koroną.

    Uczciwe piwo, z charakterem. Mocna, może nawet ciut za mocna goryczka może być pewnym wyzwaniem dla kubków smakowych przyzwyczajonych do letnich lagerów. Ale według mnie raczej warto się zmierzyć z tym wyzwaniem. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Bajka ciekawsza niż w staucie. Ładuje ostro do przodu, ewidentnie Imperial IPA. Złożone, goryczka ładna, soczysta, ale nie przesadzona w kierunku amerykańskim. Duże orzeźwienie, brak żadnych "ale."
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎