Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Miedzianka, Kurt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Miedzianka, Kurt

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, lekko zmętnione choć nalałem bez osadu drożdżowego, który pozostał na dnie. [3.5]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średnio obfita. Trwałość piany dość wysoka. [4.5]
    Zapach: Początkowo jakiś dziwny aromat kojarzący się nieco z kiszoną kapustą, który jednak dość szybko się ulotnił. Zapach skunksa niewyczuwalny (czego się spodziewałem) pomimo zielonej butelki. Aromat dość nikły pomimo, że piwo podczas degustacji miało ok. 12-14 stopni. Czuć trochę słodu i lekki powiew chmielu. [3.5]
    Smak: Lekkie, wytrawne, nieco wodniste. Czuć delikatną słodowość i posmak kukurydzy. Goryczka zbyt niska, ledwie co zaznaczona. Finisz lekko kwaskowaty z muśnięciem cytrusów (nie wiem, czy nie na granicy autosugestii). Na etykiecie podano, że użyto amerykańskiego chmielu, nie wiem po co, skoro to miało być piwo w stylu German Pilsner. [3]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Brak podanego dokładnego składu. Zielona butelka z czarno-białą grafiką, która ma nawiązywać jak sądzę, do komiksu opowiadającego o perypetiach komisarz Kurta Ueberschaera, mieszkańca dawnej Miedzianki. Kapsel firmowy Browaru Miedzianka. [4]
    Uwagi: Termin do 30.03.2018. Zakupione w Drink Hali we Wrocławiu. Zawiodłem się na tym piwie, tym bardziej, że inne z Miedzianki były smaczne. Zamiast goryczkowego, solidnie nachmielonego pilsnera wypiłem wodnisto-kwaskowate piwo.

    Moja ocena: [3.45]
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      Zdjęcie.
      Attached Files
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎