Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Vermont American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zarzecze, [Wrężel] Vermont American IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnobursztynowy, mocno zmętniony. [4]
    Piana: Wysoka, średnio trwała, zostaje spory kożuch. [4.5]
    Zapach: Żywica, cytrusy, granulat chmielowy. [4]
    Smak: Cytrusy, białe owoce, lekki grejpfrut, albedo, goryczka niska/średnia. [4.5]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Ujdzie, nic ciekawego, kapsel firmowy. Dziwna nazwa - "Vermont American IPA" - a Vermont może być nie American? [3]
    Uwagi: Smaczne, bardzo owocowe piwo. Smakuje jak skoncentrowany sok z cytrusów i białych owoców. Wydaje się bardzo gęste, mimo 15,5' Plato pije się je jak IIPA - pewnie to zasługa braku filtracji. Dobre, polecam.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      7zł z Lidl'a, wygląda jak gęstwa w butelce. W zapachu grejpfrut, w smaku niespodzianka, grejpfrut, pije się gładko, ale jest jednowymiarowe jak cep. Naście lat temu w knajpie za litr nektaru grejpfrutowego płaciłem 9zł, i to jest dość podobne. Chciałoby się, żeby ta goryczka coś dała, przedzierzgnęła się w coś ciekawszego, a ona narasta i łup, już jej nie ma. Alkohol ukryty, pełni brak.

      Dziwactwo ogólnie rzec biorąc. Nawet wśród Jankesów nie uważa się tego za styl, a ci, którym przypisuje się powstanie onej trawestacji (The Alchemist) zgodnie przyznają, że ostatnią rzeczą, jaką chcieli w piwie byłaby mętność.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, piwo bardzo mętne, nieprzejrzyste, ale tak chyba miało być (?). [3]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, dość obfita i trwała. [4.5]
        Zapach: Głównie cytrusowy, do tego aromat białych owoców i nieco żywicy. [4]
        Smak: Początkowo dość treściwe, gęste, jednak szybko wyczuwalna wytrawność i lekki kwasek. Dominują cytrusy, nieco żywicy i odrobina owoców. Całość jednak jednowymiarowe, trochę bez wyrazu. Goryczka średnia, niezalegająca. [3]
        Wysycenie: Niskie. [3.5]
        Opakowanie: Firmowy kapsel, niepełny skład, etykieta blada, trochę bez wyrazu. [3.5]
        Uwagi: Dziwne piwo, nie przemawia do mnie ta dziwaczne hybryda stylu AIPA. Smakowało jak moja domowa AIPA zaciągnięta z osadem drożdżowym. Nie mam więcej ochoty na takie "wynalazki". Termin do 05.12.2018.

        Moja ocena: [3.55]
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • LESNICZYy
          Senior
          • 01-2018
          • 950

          #5
          Dodaje zdjęcie bo nie wszyscy mają aparat
          Piwo dość dobre , cytrusy , goryczka ...
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎