Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Osowa Góra, Zefir

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    Osowa Góra, Zefir

    American Wheat z trawą cytrynową.
    Ekstr. 12%, alko 4,8%.
    Składniki: woda; chmiele: Citra, Amarillo; słody: Pilzneński, Pszeniczny; drożdże: Safale US-05; dodatki: trawa cytrynowa.
    Zefir to lekkie sesyjne piwo. Dodatek trawy cytrynowej sprawia, że znakomicie gasi pragnienie.
    Kolor cytrynowy, lekko zamglony. Piana biała, obfita z drobnych pęcherzyków.
    W aromacie dominują nuty owoców tropiku, słodkich, nawet nieco przejrzałych. Odrobina cytrusowości i trawiastości stanowi kontrę. Słody niemal całkowicie są zakryte.
    W smaku bardziej wyczuwalne jest baza słodowa z pszenicą, zbożem z kwaskiem na finiszu. Kontrę stanowi goryczka poniżej średniej. Piwu bliżej do wytrawnego, cytrusowego. Wysycenie pomiędzy średnim a wysokim. Bardzo pijalne, sesyjne piwo.
    Last edited by Brodzislaw; 11-09-2017, 22:17.
  • Warzywo
    Senior
    • 08-2016
    • 955

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieco mętnawy jasny. [5]
    Piana: Tworzy się kożuszkiem ale niezbyt dużym. [3.5]
    Zapach: Przyjemnie cytrusowy ale bez przegięć. [5]
    Smak: Bardzo przyjemne połączenie nut bananowych z cytrusami. I wszystko mega dobrze ułożone. [4.5]
    Wysycenie: Ładnie się układa w brzuchu. [5]
    Opakowanie: Spokojna ale wyróżniająca się na półce. [5]
    Uwagi: Kolejne bardzo dobre piwo z Osowej, do dostania w Carrefourze.

    Moja ocena: [4.65]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, zmętniony. Jak sok z cytryny. [4]
      Piana: Biała, dość drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
      Zapach: Lekki cytrynowy, jak zgnieciony liść cytryny. W tle orzeźwiające inne cytrusy, one zdecydowanie przejmują kontrolę. [4]
      Smak: Cytrusowa goryczka, orzeźwiająca, w tle nieco więcej elementów słodkich. Ale słodyczy tu bardzo niewiele. [4]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Żarówiasto-cytrynowa eta, rzuca się w oczy na półce. Do tego żółty kapsel. Kiedyś moja koleżanka mówiła "Ładne, bo żółte ". [4]
      Uwagi: Fajne orzeźwiające piwo. Aż się prosi o powrót lata...

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • LESNICZYy
        Senior
        • 01-2018
        • 950

        #4
        Odczucia podobne jak kolegów ale dla mnie mniej pijalne . Cytryna za mocno dominuje nad goryczką . Świeżość piwa może mogła uleciała z datą spożycia do 20.04.19. Jak dla mnie piwo dupy nie urywa
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎