Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarna Owca, [Absztyfikant] Jupikajej 2.0

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Czarna Owca, [Absztyfikant] Jupikajej 2.0

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: zamglony, coś pomiędzy ciemnopomarańczowym a jasnobrązowym - niezbyt piękny [2]
    Piana: bardzo obfita gruboziarnista, chce wyjść ze szkła prawie jak w grodziszu, okleja ścianki niczym piana w wannie [2.5]
    Zapach: trochę gryzącego granulatu chmielowego, sporo owoców takich jak agrest i jeżyna. po ogrzaniu wychodzi guma balonowa/papaja [3]
    Smak: na pierwszym planie te owoce, które wyczułem w aromacie, czyli słodki agrest i jeżyny/maliny, pojawia się też czerwone jabłko. poza tym piwo dość wytrawne, moim zdaniem brakuje mu pełni, ale na końcu jest jakby muśnięcie laktozy (choć nie ma jej w składzie) i kontra grejpfrutowa. ogólnie w miarę picia wychodzą posmaki albedo i suchych liści. pojawia się też mango i nieco ciała po kolejnym dolaniu, ale też trochę piekącego granulatu chmielowego [3]
    Wysycenie: za wysokie [1.5]
    Opakowanie: trochę nierówno naklejona jednoczęściowa eta o miłej matowo-śliskiej fakturze. całkiem estetyczna geometryczna grafika. dokładny skład jest do znalezienia na podanej stronie internetowej. może kiedyś dorobią się sygnowanego kapsla - na razie czarny golas [3]
    Uwagi: warka do 01.12.17r. kupione w lokalnym sklepie za 9zł. od pierwszego wypustu różni się zasypem oraz chmieleniem (amarillo i citra zamiast centenniala). nie piłem wersji 1.0, ale słyszałem, że to dobra NEIPA - w tym przypadku nie mogę takiej rekomendacji powtórzyć, ale całokształt oceniam na 3,3/5

    Moja ocena: [2.825]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty – jasny, zamglony [4]
      Piana: początkowo wystrzeliła ostro (gushing), z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając zostawiła ślad na szkle i opadła do minimalnej warstwy. [2.5]
      Zapach: owocowo-cytrusowy: mango, marakuja, arbuz, potem wyłazi guma balonowa, zboże od słodów. Przyjemny, lekko słodki. [4]
      Smak: takie trochę …rozmydlone. Baza słodowa uzupełniona wsadem płatków kontrowana jest dość intensywną goryczką w nucie cytrusowej i ziołowej. Piwo jest zbalansowane i wygładzone. [3.5]
      Wysycenie: W granicach średniego. [3.5]
      Opakowanie: Ledwie poprawne, dostateczne info. [3.5]
      Uwagi: Piwo pije się lekko, łatwo i przyjemnie.

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        BARWA: Złota, wpada w pomarańczowy. Piwo z osadem. [4.25]
        PIANA: Bardzo wysoka, bąble duże i średnie, osiada na szkle i pozostaje do końca. Piana z oznakami gushingu- ale idzie wytrzymać. [3.25]
        ZAPACH: Głównie owocowy. Wyczuwalny agrest, winogron, mango i lekkie nuty cytrusowe... do tego dochodzą akcenty słodowe. [3.75]
        SMAK: Mango, winogron, agrest, cytrusy, wyraźne akcenty ziołowe, guma balonowa, po ogrzaniu nuty słodowe stają się wyraźniejsze. Wyraźna ziołowa goryczka. [3.75]
        WYSYCENIE: Dość wysokie, utrzymało się do końca. [3.25]
        OPAKOWANIE: Na samoprzylepnej etykiecie mamy trójkąty i romby... podstawowy skład + inne wiadomości. kapsel bez nadruku. [3.5]

        UWAGI: Warka do 1.12.2017, wypite 10.01.2018. Niepasteryzowane i sporo po terminie, ale okazało się być zadowalająco dobre... gładkie i orzeźwiające. Moje pierwsze piwo z tego browaru.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎