Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hoppy Lab, Świdnickie Jasne Żytnia APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Hoppy Lab, Świdnickie Jasne Żytnia APA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Mętne jak błoto, piana marna, opada do zera. W zapachu, jakby cebula, goryczka jest choć na finiszu wychodzi kwaskowość (żyto)?
    Zakupione w IM, w Świdnicy, jako jedno z siedmiu piw.
    Pomimo wszystkiego, piwo pije się dobrze
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Choć wspominają na ecie o gładkości słodu żytniego (nie wiem skąd ta teoria na temat jego "gładkich" cech, to raczej nie owies), to czuć żytnią szorstkość, jest lekki kwasek, sporo goryczki. Jest mocno wyraziste jak na dziesiątkę, pełne, choć pod koniec jednak nieco męczące, nie jest sesyjne.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, piwo zmętnione. [4]
        Piana: Średnio obfita, trwała; drobnopęcherzykowa z większymi "oczkami", biała. [4.5]
        Zapach: Mało intensywny, lekkie cytrusy z dojrzałym melonem, trochę aromatu landrynków i powiew sosny. [3.5]
        Smak: Jak na ekstrakt 10 piwo ma "ciało", lecz nie jest słodkie. W smaku wyczuwalne cytrusy i sosna, odrobina ziemistych posmaków i lekkie owoce. Na finiszu kwaskowate z niezbyt wysoką goryczką. [4]
        Wysycenie: Średnie. [5]
        Opakowanie: Etykieta zupełnie nie w moim guście. Kapsel czarny "golas", brak dokładnego składu na etykiecie. [3]
        Uwagi: Piwo ma zapewne potencjał przy upalnej pogodzie, gdyż jest lekkie i orzeźwiające. W mojej ocenie przeciętne, raczej bez większego zachwytu. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 30 czerwca 2019.

        Moja ocena: [3.875]
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎