Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] אובך

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Kamionka, [Golem] אובך

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, zmętniony [3.5]
    Piana: biała z drobnych i średnich pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy. Ostała się warstwa na szkle. [4]
    Zapach: intensywny, zdominowany przez owoce cytrusowe i tropikalne: mango, marakuja, brzoskwinia. Do tego trochę nut leśnych i żywicznych oraz nieco od słodów. [4.5]
    Smak: czuć najpierw podstawę słodową. Biszkopt, chlebek nawet z minimalnym kwaskiem na finiszu. Do tego dochodzą nuty od chmieli: cytrusy w stylu skórka pomarańczy, mandarynki. Ciała dodaje wkład owsiankowy i pszeniczny. Nie mniej piwo ma wyraźnie wytrawny profil.
    Goryczka niezbyt intensywna, w okolicach średniej, za to bardzo szlachetna: grejpfrutowo-iglasto-żywiczna. Z czasem narasta. [4]
    Wysycenie: pomiędzy średnim a wysokim - optymalne. [4.5]
    Opakowanie: Proste, stylowe, poprawne info na kontrze. [3.5]
    Uwagi: Bardzo pijalne i przyjemne piwo. PS. Jeszcze tak szufelkę chmielu na goryczkę by się przydało.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnożółty, zmętniony. [4]
      Piana: Wysoka, dość trwała, zostaje duży kożuch. [4.5]
      Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy. [4.5]
      Smak: Biszkoptowa słodowość, zbożowy posmak, cytrusowa chmielowość, złożona. Goryczka cytrusowa, skórkowa, średnia. [4]
      Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
      Opakowanie: Nic ciekawego, szkoda, że nazwa podana bez tłumaczenia czy chociaż transkrypcji... [3.5]
      Uwagi: Lekkie, orzeźwiające, mocno owocowe. Goryczka zbalansowana, przyjemna. Dość wytrawne, ale słodowość wyraźna. Smaczne.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Nazwa mnie po prostu rozbiła, domyślam się, że jest to NE IPA. Gdyby nie kopiuj-wklej to pewnie nawet nie zostałoby tu zgłoszone. Ciekaw jestem, jak pytać o takie piwo w sklepie.

        Comment

        • Lhunbleidd
          Senior
          • 06-2014
          • 196

          #5
          Palcem pokaż.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
            Nazwa mnie po prostu rozbiła...
            Mnie też. Bez jakichkolwiek podtekstów, uważam nazwę za głęboko mądrą. Mądrą inaczej...

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              ): co ot, smog polsku po prostu po czyli - אובך
              Last edited by wpadzio; 26-01-2018, 00:07.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Nie chodzi mi co, ale JAK .

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9731

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4]
                  Piana: Biała, dość drobna, wysoka, wyłazi nawet z butelki (to niedobrze, nie lubię sprzątać), średniotrwała. [3.5]
                  Zapach: Zioła, całkiem jak świeżo skoszone chwasty (typu pokrzywa), bardzo... penetrujący. [3.5]
                  Smak: Lekka słodycz słodkich cytrusów. Zza niej wygląda zdecydowana goryczka, jakbym jedząc czerwonego grejpfruta przegryzł kilka pestek... . Ciągle obecny intensywny ślad łodygowy... [3.5]
                  Wysycenie: Wysokie. [4]
                  Opakowanie: Tutaj najniższa nota. Mdła, nieczytelna eta. Przede wszystkim jednak... NAZWA. Nazwa piwa jedynie po hebrajsku to po prostu... arogancja. [1]
                  Uwagi: Zwracając uwagę właśnie opakowaniem, piwo powinno być "JEB!!!" (trochę tak, jak Zuckerberg w swych mdłych szarych koszulkach). A jest... przyzwoite.

                  Moja ocena: [3.425]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎