Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka, Lwiwśke Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CIESLE
    Member
    • 03-2006
    • 76

    #31
    Mam to szczęście że posiadam dostęp do tego samego źródał co kolega Anteks
    Nie chwaląc się jam go pierwszy upatrzył ,cena dość dobrze skalkulowana .Ciekawe ile kosztuje na Ukrainie .
    Porterek naprawdę przedni ,jak dlamnie nie jest zbyt wytrawny zewzględu na chore gardło nie mogłem go zamocno chłodzić .

    Comment

    • messer
      Member
      • 10-2005
      • 80

      #32
      Kupione we wrocławskim sklepie "101 piw". Smak - wyraźnie goryczkowy, słodowo - palony, czuć alkohol . Nie gustuje w porterach ale to z pewnością ciekawy przedstawiciel gatunku

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
        Kurcze blade. A ja mam dostęp do tego piwa za ponad 5 złotych. Ty to masz szczęćcie!
        Okazuje się, że i taniej można dostać to piwo - w katowickim Skarbku jest za ok 3,90 zł.
        Piana beżowa, szybko znikająca.
        Barwa - bardzo ciemno czerwona (nasze portery krajowe wydają mi się ciemniejsze).
        Nasycenie CO2 w normie.
        Zabijcie, ale w zapachu czuję... bigos, i to taki całkiem niezły...
        Smak - raczej średniawy - nasze portery lepsze (nawet 18-stki). Lekka goryczka, coś lekko owocowo-słodkiego. Ogólnie całkiem dobre piwo choć jak na portera trochę nietypowe.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • messer
          Member
          • 10-2005
          • 80

          #34
          A ja dostałem jeszcze taniej bo zdaje sie po 3,10 lub 3,20

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #35
            Kupione w Warszawie, w jakimś monopolu na Żoliborzu, cena 4 zł. Piwo bardzo dobre, ładny ciemno rubinowy kolor, beżowa pianka i zapach jakby świeżych orzechów. W smaku wyczuć można wytrawną paloność i lekką kwaskowość. Godne polecenia
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • Lacriferno
              Senior
              • 07-2005
              • 783

              #36
              Smaczny porterek, kupiony w Intermarche za ponad 4zł. Nieco zbyt wyraźnie wyczuwalny jest alkoholowy posmak, jednak skutecznie tłumi go intensywny smak paloności i solidna goryczka. Godne, by czasem do niego powrócić.

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                #37
                Nie zachwycił mnie. Trochę zbyt mało wyrazisty, taki "matowy" smak. Raczej nie będę do niego wracał.
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #38
                  Wypiłem 'ukraińską' wersję dwa miesiące po terminie. Coś wspaniałego! Piwo utraciło swój alkoholowy posmak, stało się łagodniejsze a jednocześnie mocno uwypuklił się bukiet. Także polecam przechowywać to piwo dłużej niż jest to sugerowane
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Kaziu0085
                    Junior
                    • 12-2006
                    • 18

                    #39
                    Wspanialy porter. Kolor: bardzo klarowny wyraznie wpadajacy w wisnie. Zapach: dla mnie - po smaku druga najwazniejsza cecha zaraz po otwarciu bardzo drozdzowy pozniej juz tylko w dalekim tle, bardzo slodki z nutami kawy wyraznie sie zaznacza alkochol. powiedzialbym nawet spirytus a wlasciwie "schery" dla mnie 5/5 Smak: lekki to pierwsze co mi sie nasuwa (oczywiscie jak na portera) mozna powiedziec wytrawny ale mozna i ze ma za mało extraktu, kawowy, kwasny z wyczuwalnym alkoholem ale pasuje mu to Ogolnie swietne piwo, najbardziej podoba mi sie to ze jest tak rozne od zywca portera a jakoscia chyba mu nie ustepuje.

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4998

                      #40
                      Dzis natrafilem na niego w rosyjskiej dzielnicy niedaleko NYC, a poniewaz cena byla zachecajaca (1,49) wzialem caly karton, czyli 20 sztuk. Jak to w Ameryce przy kasie okazalo sie, ze przy tej ilosci butelek zaplace tylko 1,30 za sztuke.
                      Po pierwszej butelce stwierdzam, ze go nie opisze bo jest jeszcze zbyt swiezy (waznosc do 20.03.2007) i zdecydowanie musi jeszcze dojrzec, ale juz jestem pewien, ze ma co dojrzewac
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • rotmistrz
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 469

                        #41
                        Kupiłem je przed świetami w którymś z marketów tych wiekszych w Gorzowie. Cena nie zacheca do kupna 3.99 PLN. Piwo w smaku było poprawne, nie czuło sie jego mocy, kolor rubinowy, piana wysoka i gęsta koloru kawy z mlekiem, slabe bylo wysycenie. Informacje o piwie poprawne etykiety za ciemne zlote litery na kontretykiecie nie pozwalają dobrze odczytać zawarte tam informacje. Godne polecenia innym.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rotmistrz
                          Kupiłem je przed świetami w którymś z marketów tych wiekszych w Gorzowie. Cena nie zacheca do kupna 3.99 PLN.
                          A ile wg Ciebie to piwo powinno kosztować? Zauważ proszę, że portery są w naszym kraju obłożone najwyższą możliwą akcyzą na piwo. Ponadto koszt ich wytworzenia jest również największy jeśli chodzi o surowce. Ciężko znaleźć polskiego portera bałtyckiego poniżej 3 złza 0,5l. A to jest piwo importowane, to ile twoim zdaniem powinno kosztować?
                          Last edited by kopyr; 28-12-2006, 18:42.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • smrtan
                            Senior
                            • 03-2002
                            • 229

                            #43
                            Ja nie wiem ile "powinno kosztować" - ale wiem ile kosztuje w sklepiku nieopodal mojego bloku (2 minuty piechotką )
                            3,40 PLN
                            Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

                            W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

                            Mój browar domowy
                            Etykiety moich piw domowych

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #44
                              Wreszcie opiszę swoje wrażenia. Przeleżakowane równo o miesiac, to chyba nie czas żeby jakieś rewelacje sie pojawiły, ale zdecydowanie nie wyszło mu to na złe.
                              Piana - średnia, najpier piękna kremowo beżowa, drobnopęcherzykowa, długo jednak taka nie była.
                              Kolor - ciemnobrązowy, taki jak być powinien.
                              Nasycenie CO2 - raczej ze słabszych, ale takie ma byc zgodnie ze stylem.
                              Smak - kiedy rozmawiałem z człowiekiem z Ukraińskiego Domu Handlowego zachwalał mi tego portera jako najlepszego na rynku. Mogę powiedzieć tyle, na ten ekstrakt i tę moc to jest na pewno najlepiej wchodzący porter jakiego piłem. Czyli w zasadzie mogę się zgdodzić z tą opinią przedstawioną przez PH UDH. W ogóle nie czuć mocy, czułem się jakbym pił tmave, a nie portera. Mogłoby być więcej palonosci i goryczki w nim, ale jednak bardzo dobre. Zdecydowanie idealne na początek zapoznawania sie z tym stylem.
                              Opakowanie - ok, czarna etykieta pasuje do tego piwa. W moim egzemplarzu etykieta całkowicie spolonizowana, ale już obecna partia, którą mam w sklepie całkowicie ukraińska, jedynie z naklejką po polsku.
                              Polecam.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • yendras
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 2052

                                #45
                                Kolor jak na portera bardzo jasny, czyli mocna herbata, transparentny. Bardzo ładna piana. Smak bardzo wytrawny, raczej po prostu gorzkie, niż przypalone, żadnych nut słodowych. Jedno na wieczór wystarczy.
                                Z okazji końca terminu ważności przecenione w Piotrze i Pawle do 2,69

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎