Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Pec pod Sněžkou, Pec pod Sněžkou124, Pecký pivovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Pec pod Sněžkou, Pec pod Sněžkou124, Pecký pivovar

    Drugim po browarze Trautenberk odwiedzonym w sobotę był nowo otwarty browar w miejscowości Pec pod Sněžkou. Sezon narciarski w pełni, więc wszystkie parkingi zapchane po brzegi.
    Dodatkowo niedaleko browaru znajduje się początkowa stacja kolejki na Śnieżkę. W związku z tym cała droga biegnąca od głównej drogi, aż do stacji kolejki jest wielkim, płatnym parkingiem.
    Parkingiem ze szlabanem i brakiem jakiegokolwiek wolnego miejsca. Ciężko było przekonać parkingowego, że chcemy jechać do browaru, a nie na Śnieżkę.
    W końcu stwierdził, że nas przepuści, ale jak przy browarze nie będzie wolnego miejsca mamy wrócić.
    Niestety po dojechaniu pod stację kolejki okazało się, że dalsza droga prowadząca do browaru jest nie przejezdna dla aut z napędem na jedną oś. Pozostało uderzyć z buta.

    Budynek browaru został postawiony tuż przy hotelu Bouda Máma i właśnie na ten hotel powinniśmy się kierować. Oczywiście całość jest ładnie położona i wkomponowana w górski krajobraz.

    Podchodząc drogą do browaru i zobaczywszy jego budynek przez okna na parterze widać tanki. Sala w środku mieści przysłowiowe trzy stoliki na krzyż. Jest mała.
    Z sali mamy wgląd na warzelnię i resztę instalacji, a tanki można podejrzeć przez duży otwór w podłodze przykryty pleksą. Bardzo ciekawie to wygląda.
    Na miejscu warzy się cztery rodzaje piwa. Wszystkie piwa podawane są w firmowych kuflach w pojemności 0,4 L.
    Na wynos możemy zakupić litrowe pet-y, lub półlitrowe szkło z krachlą, ale nie było dostępne.

    -Světlý ležák 12-ka w cenie 44 Kc. Piłem z pt-ka. Bardzo smaczna klasyka. https://www.browar.biz/galeria.php?id=22792

    -Světlý ležák 10-ka w cenie 36 Kc. Niestety piwa brakło zarówno na kranie jak i w pet-ce.

    -Tmavý ležák 13-ka w cenie 44 Kc. Dobre, delikatnie kawowe.https://www.browar.biz/galeria.php?id=22793

    -Special IPA 16-ka w cenie 50 Kc. Jako jedyne wypiłem na miejscu i również zakupiłem na wynos. Wyrazisty, ale nie nachalny smak amerykańskich chmieli. Gęste jak syrop. Smakowało mi.



    Drugim miejscem gdzie możemy kupić piwa na wynos jest wspomniany wcześnie hotel. Tam na recepcji również stoi lodówka.
    Lokal czynny jest codziennie od godziny 11 do 22. W browarze działa kuchnia, ale co i za ile można tam zjeść niestety nie wiem. Nie byliśmy jeszcze głodni, a czas jak zwykle nas gonił.
    Wszystkie piwa bardzo smaczne, a i miejscówka warta jest polecenia. Fotorelacja poniżej:








  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Odwiedzone po 6 latach od czasu wizyty Hecklera i pierwszego opisu.
    Nocowaliśmy w Pecu, dwukilometrowy spacer do hotelu, w którym mieści się minibrowar i pizzeria był dla nas przyjemnością, tym bardziej że pogoda była idealna - lekki mróz, bezwietrznie i dużo dużo białego puchu.

    W niewielkim lokalu po godzinie 18:00 w środę nie było nikogo.
    Na stolikach zastaliśmy miseczki z ciasteczkami jako gratisowa przekąska, a na tablicy był całkiem pokaźny wybór piw:
    1. Svetle Vycepni 10 - 48 kč
    2. Svetly Lezak 12 - 55 kč
    3. Tmavy Special 13 - 55 kč
    4. RED IPA 14 - 65 kč
    5. Special IPA 16 - 65 kč /na zdjęciu/
    6. Doppel Bock 19 - 65 kč

    Ceny piw dość wysokie i to za pojemność 0,4 - jedyną jaka jest dostępna.
    Próbowałem pozycji 1, 3, 4 i 6. Ogólnie to wszystkie poprawne, ale bez szału. Na specjalne wyróżnienie zasługuje treściwy konkretny mocny Bock.
    Jest firmowe szkło i podstawki.
    Piwo na wynos dostępne w butelkach kapslowanych, w butelkach PET, w puszkach i w beczkach KEG.

    Jeśli chodzi o kuchnię to nie korzystałem.
    Wybór niewielki i bardzo drogo.
    Za samego utopenca życzą sobie 130 koron...

    Jest możliwość zwiedzania browaru z przewodnikiem.
    Koszt 50 minutowej wycieczki z degustacją wszystkich piw kosztuje 300 kč od osoby.
    Ponadto w ofercie są piwne kąpiele. Taka przyjemność kosztuje z kolei 1600 kč na dwie osoby i obejmuje półtoragodzinne taplanie się w piwie.

    Godziny otwarcia (11:00 - 22:00) pozostały bez zmian.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎