Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Weizenbock z Cas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Weizenbock z Cas

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zmętniony jasny kasztan. Lubię, gdy barwa koźlaka jest o dwa tony ciemniejsza. [3.5]
    Piana: Drobne pęcherzyki. Początkowo wysoka, redukuje się do nikłego kożuszka nie osadzając się na szkle. [3]
    Zapach: Aromat słodkawo - kompotowy (śliwki). Drożdżowy z elementami kawy na granicy autosugestii. [4]
    Smak: Wyraźnie wyczuwalny słód pszeniczny. Delikatny akcent kawowy na początku, alkoholowe rozgrzewanie. Jest pewna landrynkowa mdła słodycz (zapewne są to estry powstałe w wyniku użycia drożdży WB06). Piwo dla amatorów mocniejszych piw pszenicznych, do których ja nie należę. [3.5]
    Wysycenie: średnie [4]
    Opakowanie: Kolejna etykieta z serii "Miłosław Warzy Śmiało". Browar podaje pełen skład piwa z kompletem parametrów (IBU, barwa EBC, a nawet z sugerowaną temperaturą serwowania i szkłem). Jest również dedykowany serii kapsel. [5]
    Uwagi: Weizenbock z Cascarą - Miłosław Warzy Śmiało

    Moja ocena: [3.725]
    Last edited by Jaroslav; 10-03-2018, 12:59.

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Wizualnie piwo fajne. Uwarzone ze skórką kawowca i kawą oraz łuską kakaowca, co jest wyczuwalne w tym piwie. Spory owocowy kwasek plus kwasek kawowy oddala go od wzorca koźlaka - "miękkiego" słodowego, jest ciut kakaowych akcentych, które współgrałyby ze słodowym profilem tego piwa, finisz łagodnie kawowy i korzenno-rozgrzewający (ciut alko).

        Dość specyficzne piwo, mało koźlakowe, choć czuć że to mocniejsza pszenica.
        Na starcie mnie zawiodło, jednak potem coraz bardziej zaczęło przekonywać.
        Nie jest to coś, co sobie wyobrażałem, ale w sumie ciekawe, oryginalne piwo.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, zamglony. [4]
          Piana: Obfita, jasnobeżowa, jednolicie drobne pęcherzyki, umiarkowanie trwała, słaby lacing [4]
          Zapach: Jakby trochę łagodnej kawy, owocowo, leciutko słód pszeniczny. Oryginalny i przyjemny, średnio intensywny. [3.5]
          Smak: Wyraźnie owocowo-kompotowy(to chyba ta cascara), kwaskowe, odrobina pszenicy, średnio pełne, lekko drożdżowe, nieco kawowe - szczególnie w posmaku. Goryczka co najwyżej średnia, ale nie jestem pewien czy chmielowa. [3.5]
          Wysycenie: Chyba było średnie - w porządku. [4]
          Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
          Uwagi: Oryginalne i smaczne piwo, nawet sobie je powtórzę, tyle że nie ma wiele wspólnego z weizenbockiem, niewiele pszenicy, a koło koźlaka to to nawet nie stało. Mając to na względzie, mogę śmiało je polecić, szczególnie tym otwartym na nowe smaki. Gdyby to nie "był" weizenbock to oceniłbym wyżej. Warka do 21.02.2019.

          Teraz muszę się dowiedzieć gdzie dostać tą skórkę kakaowca, bo coś czuję że będzie mi smakować. Podejrzewam, że może być fajne z cynamonem.

          Moja ocena: [3.65]

          Comment

          • zbynieks
            Junior
            • 02-2013
            • 13

            #6
            zepsuty weizenbock

            ogólnie zdaje się, że nawet nie najgorszego wezienbocka uwarzyli, ale dodatek ogólnie psuje. sprawia trochę wrażenie szukania po omacku. Kiedyś np. Jabłonowo zapodało podwójnego bodajże weizenbocka nieskomplikowanego (Dubel czy Duvel to się nazywało) i była petarda, a tu degustacja i następne rozdanie.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. [4]
              Piana: Średnia, szybko opada, zostaje malutki kożuszek. [3.5]
              Zapach: Drożdże, kawa, kakao. [4]
              Smak: Słodowy, pszeniczny, drożdżowy, posmak kawowo-czekoladowy, lekko ściągająca nutka łodygowa. Końcówka kwaskowa. [3]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Trochę mało czytelne te czarne napisy na fioletowym tle. [3]
              Uwagi: Specyficzne, dość wytrawne, zdominowane przez dodatek cascary. Ten kawowo-czekoladowy posmak wyraźny, ale jakoś tak mało smakowity, coś mi w nim nie pasuje. Samo piwo zbyt wytrawne jak na weizenbocka, brakuje mi słodyczy, po pewnym czasie robi się wręcz wodniste.

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • Lhunbleidd
                Senior
                • 06-2014
                • 196

                #8
                Ha, wreszcie i mnie udało się kupić tego potworka. Miałem obiekcje, ale skoro w sumie cenię Miłosława za to, że warzy śmiało, to wypadało wypić i tego weizenbocka.
                Dla mnie duże zaskoczenie in plus bo nie przepadam za bockami a to piwo jest solidnie odkoźlone. Wytrawne i hmmm, jakieś takie lekkie, nie zamulające jak na swój gatunek. Ale też zupełnie smaczne, śmiały dodatek dodał temu piwu nieco życia i uczynił go ciekawszym. Co nie zmienia faktu, że nie za bardzo koźlakowaty ten koźlak. Dla mnie 4 w skali szkolnej (ale nie jestem sympatykiem bocków i w większości przypadków niw przeszkadza mi przekraczanie ram stylu).

                Comment

                • agarth1979
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 119

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy, opalizujący [4]
                  Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, szybko zredykowała się do pierścienia [4]
                  Zapach: Kawowy, pumpernikiel, skórka z chleba, nuty chmielowe lekko wyczuwalne [4]
                  Smak: Kawa, kakao, lekka nuta przypieczonego chleba, ciekawe. Gładkie [4]
                  Wysycenie: niskie [4]
                  Opakowanie: Seryjne [4]
                  Uwagi: 21.02.19

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎