Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Tropical Black IIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zarzecze, [Wrężel] Tropical Black IIPA

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, z jakby brunatnym nalotem [4]
    Piana: Ciemnokremowa, drobna, niska, średnio długa [4]
    Zapach: Słodki, ciasteczkowy, czekoladowy, mocny karmel, cynamon z wanilią (!). Tuż po otwarciu wyraźny powiew mango i delikatnej żywicy, z czasem lekko łagodniejący. Wraz z mocniejszym ogrzaniem bardzo ładnie wychodzi aromat pomarańczy [4]
    Smak: Z jednej strony gładkie i jedwabiste, jakby pociągnięte laktozą. Z drugiej mocna, żywiczna, pikantna i ostra zwłaszcza w końcówce, goryczka. Pomiędzy tym pojawia się czekolada, trochę słodkiej pomarańczy [4]
    Wysycenie: Bardzo niskie. Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będzie to dla mnie problem w mocnym ejlu a jednak tutaj brakuje tych kilku bąbelków [3.5]
    Opakowanie: Niezła grafika, utrzymana we wrężelowym klimacie; pełne info [3.5]
    Uwagi: Parametry i wygląd niemal identyczne jak Black Bicz
    Tropical smakowało mi minimalnie mniej niż BB i dopiero po długim czasie aromat został zdominowany przez żywicę i owoce na rzecz czekolady i karmelu z dodatkami. Niemniej ciekawa i dobra propozycja

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Beżowa, bardzo trwała, choć niezbyt wysoka. [4.5]
      Zapach: Czekoladowy, lekko żywiczny. [4]
      Smak: Czekolada, karmel, słodkawe, nuty cytrusowe, na koniec średnia goryczka. [4]
      Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
      Opakowanie: Ładne, dopracowane, fajne te metalizowane elementy. [4]
      Uwagi: Smaczne piwo, ale jakieś takie... normalne Słodkawe, gęste, niezbyt mocno palone, owoce wyraźnie wyczuwalne. Można wypić.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
        Piana: Ciemno-kremowa, średnio obfita, drobne pęcherzyki, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
        Zapach: Pomarańcza ze skórką, żywica, lekko ananas, trochę ciemnych słodów - czekolady, co najwyżej średnio intensywny(trzeba dać mu się ogrzać), przyjemny. [4]
        Smak: Żywica, cytrusy, skórka pomarańczy, gorzka czekolada, niedużo słodyczy, średnio-wysoka i średnio długa goryczka, pełnia średnio-wysoka. [4]
        Wysycenie: Niskie - zdecydowanie go brakuje. [3]
        Opakowanie: Graficznie ładna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
        Uwagi: Smaczne czarne IPA, bardzo podobne do Tropical IIPA z tego samego browaru(te same dodatki i chmiele) tyle, że z ciemnymi słodami, mniej intensywne nasycenie i zapach. Warka do 07.03.2019.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor ciemno-brązowy wpadający w czarny. Piana écru, początkowo obfita ze średnich i drobnych pęcherzy. Szybko opadła niemal do zera.
          Aromat średnio intensywny palonych słodów i tropikalno-cytrusowych nut chmielu z dodatkiem ziołowo-iglastych.
          W smaku najpierw czuć nuty ciemne i palone: czekolada z kawą, nieco osłodzoną. Dochodzi do tego goryczka chmielowa ziołowo-cytrusowa i palona. Wyraźna jest lekka alkoholowość. Całość uzupełnia średnie wysycenie.
          Trochę brakuje ciała no i ta goryczka mogła by być jeszcze intensywniejsza.

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrunatny (lecz nie czarny), zmętnione, nieprzejrzyste. [4.5]
            Piana: Jasnobeżowa, średnio obfita, trwała. [4.5]
            Zapach: Cytrusy, dojrzałe mango, aromat sosnowy, nuty podpalane, ciemny słód. [4]
            Smak: Treściwe w smaku, mocno cytrusowe z posmakiem żywiczno-sosnowym i mango. Lekko wyczuwalny ananas, doprawiony posmakiem czekoladowo-palonym. Goryczka wyraźnie zaznaczona, przyjemna, niezalegająca. Piwo pijalne, mocno owocowe, smaczne. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, dobrze dopasowane. [5]
            Opakowanie: Stonowana kolorystycznie, elegancka etykieta. Pełen komplet informacji, kapsel firmowy. [4.5]
            Uwagi: Smaczne, pijalne, mocno owocowe piwo po które z chęcią jeszcze sięgnę. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 22.01.2020.

            Moja ocena: [4.35]
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎