Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, [Zdrojowy Augustów] Krechowiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bojanowo, [Zdrojowy Augustów] Krechowiak

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pięknie złoty, prawie klarowne. [4.5]
    Piana: Biała, niezbyt wysoka, jednak to co jest - trwałe jest, powoli opada i grubo lepi szkło. [4]
    Zapach: Ziołowy chmiel, trochę też trawki, sporo zboża. Przyjemnie, choć aromaty niezbyt intensywne. [4]
    Smak: Bardzo treściwe, goryczka spora jak na lager, ziołowa i pod koniec lekko pikantna. [4]
    Wysycenie: Średnie, może trochę za niskie. [3.5]
    Opakowanie: Kapsel Bojanowa, brak pełnego składu. Na etykiecie rysunek żołnierza z Pułku Ułanów Krechowieckich, na kontrze info o tym pułku. [3.5]
    Uwagi: Bardzo smaczny lager, podejrzewam, że nazwa nawiązuje też do hostelu Krechowiak, bardzo znanego w pn-wsch Polsce. Termin do 6.01.2019.
    Ps. moja Mama urodziła się w Augustowie i ja mam bardzo duży sentyment do tego sąsiedniego miasta.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • Zdrojowy_Browar
      Junior
      • 09-2018
      • 2

      #3
      Nazwa Krechowiak

      Witam przed wojną w Augustowie stacjonował 1 Pułk Ułanów Krechowieckich, który miał nie mały wpływ na Augustów, pozytywny oczywiście. To piwo powstało na cześć i przywrócenie pamięci o tych żołnierzach, którzy wsławili się pod Krechowcami i brali również udział w wojnie 1918-1920, a ten rok jest szczególnie dobry by o nich przypomnieć.

      Notabene rzeczony Hostel jest przy ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich i jest położony blisko jez. Necko i Białego,wielu turystów mija przejeżdża i nie mają nawet świadomości skąd nazwa Krechowiak

      Nad jeziorem Białym jest pięknie położony Oficerski Yacht Club w którym przed wojną gościło wielu oficerów, jak też osobistości życia politycznego, po drugiej stronie przystani jest tzw. Biały Domek przed wojną był to dom wczasowy 1 Pułku U.K.

      W Augustowie jest też muzeum 1 Pułku Ułanów Krechowieckich placówka mieści się w wieży Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej - dawnym pułkowym kościele garnizonowym

      Warto odwiedzić Augustów

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        Myślę, że forumowiczów bardziej interesuje piwo niż Augustów. Który owszem jest ładnie położony ale niemal całkowicie pozbawiony substancji zabytkowej. W kontakście tego piwa raczej należałoby zapytać, czy powszechna jest wiedza, że pułk ułanów krechowieckich wziął swoją nazwę od miejscowości Krechów, położonej bardzo daleko od Augustowa.

        Comment

        • Zdrojowy_Browar
          Junior
          • 09-2018
          • 2

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
          Myślę, że forumowiczów bardziej interesuje piwo niż Augustów. Który owszem jest ładnie położony ale niemal całkowicie pozbawiony substancji zabytkowej. W kontakście tego piwa raczej należałoby zapytać, czy powszechna jest wiedza, że pułk ułanów krechowieckich wziął swoją nazwę od miejscowości Krechów, położonej bardzo daleko od Augustowa.
          Przepraszam, celem nie było spamowanie Augustowem, owszem brak substancji zabytkowej, ale jest esencja wypoczynkowa, można rozkoszować się piwem w otoczeniu jezior i lasów Co zaś co dotyczy stricte Krechowiaka Sz. P. Dariusz Sawicki pisał "...podejrzewam, że nazwa nawiązuje też do hostelu Krechowiak..." stąd też przedstawiłem genezę nazwy i wspomniałem, że wsławili się w bitwie pod Krechowcami (Ukraina), dlatego też nazwano ich Krechowiakami, ale oczywiście nie jest to forum historyczne

          a za spamowanie nie na temat jeszcze raz przepraszam

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            A tak, pardon, nie Krechów, tylko Krechowce. .

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎