Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurski, Mazurski Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Mazurski, Mazurski Porter

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, zdecydowanie czarny... Pod żarówkę absolutnie żadnych prześwitów. [5]
    Piana: Jasny brąz, drobna, wysoka i trwała, ale nie zdobi szkła. [4]
    Zapach: Sporo palonych nut ( w składzie jest taki słód ), a także kokosy, wiśnia i odrobinę czekolady. [3.5]
    Smak: Piwo jest świeże, zdecydowanie nieułożone, ale ma potencjał i jest ... smaczne. Przede wszystkim jest agresywne jak stare warki Komesa. Czuć gryzący alkohol, ale taki trochę z przyprawami i to pikantnymi. Niestety za mało jest owoców. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4.5]
    Opakowanie: Na etykiecie jest zdjęcie Ełku z 1932 roku z górującą nad miastem Wieżą Ciśnień, która stoi do dziś. Kapsel firmowy, bardzo dokładny skład. [4.5]
    Uwagi: Dla mnie jest to historyczny moment: pierwszy porter bałtycki w historii Ełku. Będąc obiektywnym, nie jestem jakoś zachwycony tym piwem, ale dobrze że piwo jest i że główny piwowar posłuchał się mego głosu, żeby w końcu porter z Ełku był. Termin dziwnie krótki, do 19.02.2019.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarnobrązowy nieprzejrzysty, jak szlam w mazurskich jeziorach. [4]
      Piana: Jak na porter, naprawdę szacun: beżowa, dość drobna, dość wysoka, trwała, niemalże do czapowania. [4.5]
      Zapach: Gorzka czekolada, kawa, powiew ziemisto-popiołowy. [4]
      Smak: Minimalna wędzonka, delikatny karmel, wiśnie w alkoholu, posmak ziemisty. Ale najistotniejsza jest wytrawna czekolada z nutą kawy. I posmak ziemisty... . [4]
      Wysycenie: Raczej niewysokie. [4]
      Opakowanie: W zasadzie wolę porterową klasykę: czarna eta, złoto/srebro, itp. Ale ta eta jest wyjątkowa, bardzo mi się podoba, budzi nostalgiczne skojarzenia... [4.5]
      Uwagi: Zaskakująco dojrzały porter, zwłaszcza, że to przecież całkiem nowy browar. Tym większy szacun...

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Z tym szlamem w mazurskich jeziorach to trochę przesadziłeś
        Ale masz też szacun za dobrą recenzję piwa

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
          Z tym szlamem w mazurskich jeziorach to trochę przesadziłeś
          ...miało być takie kfazi-poetyckie nawiązanie... . A piwo naprawdę mi "weszło".

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny [5]
            Piana: ciemny beż, drobna, dość zwarta, choć powolutku opada [4]
            Zapach: lekki, miły, paloność, kawa, słód [3.5]
            Smak: pełne, treściwe, leciutka gorycz, dość mocna paloność o kawowym posmaku dobrze skontrowana leka czekoladą, w tle odrobina suszu śliwkowego oraz smakowo nieznaczne ilości krówki, świetnie ułożone [4.5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobry klasyczny porter

            Moja ocena: [4.15]
            Attached Files
            Last edited by becik; 24-11-2018, 15:03.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Warka 01.08.2019 zmieniła trochę parametry. Obecnie jest 8,7% alkoholu, a wcześniej było 9,5%.
              Myślałem, że tę różnicę wyczuję w smaku i piwo będzie bardziej słodsze, ale nic z tych rzeczy. W dalszym ciągu jest to ziemisto goryczkowe, przyprawowe i przyjemnie drapiące w gardle alkoholem piwo.Może przybyło trochę więcej kawy.

              Bardzo smaczny porter z Ełku, szczerze polecam

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎