Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 30-11-2018, 06:17
Fotka Użytkownika: banasrobert
banasrobert banasrobert is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy butelka do identyfikacji

Może ktoś z forumowiczów potrafi powiązać te butelkę z konkretnym browarem.

Butelka bez sygnatury producenta, zamykana porcelanką, na boku napis: O.SCHORR WEISSWASSER
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg schorr.jpg (87,5 KB, liczba wyświetleń: 77 )
Odpowiedz cytując
Stare 30-11-2018, 10:56
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Pytanie czy na pewno jest wyemitowana przez browar bo widzę że z góry to założyłeś
Wiki pokazuje około 5 miejscowości z taką nazwą. Albo cały czas istniejącą (w Saksonii) albo w czasie okupacji w Czechach albo przed 1945 na tzw ziemiach odzyskanych u nas. W tej czeskiej był jakiś mocno historyczny browar powstały w XVI wieku , nie wiadomo do kiedy czynny i nie pojawia się tam nazwisko jak na butelce natomiast w Saksonii był Schnitter-Brauerei ale też w jego historii nie ma nazwiska Schorr.
Raczej pewnie jakiś skład piwa jeśli w ogóle piwna.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie

Cooper edytował/a post 30-11-2018 o godz. 11:01.
Odpowiedz cytując
Stare 30-11-2018, 11:52
Fotka Użytkownika: banasrobert
banasrobert banasrobert is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Informacje z internetu już wcześniej przeglądałem, a ponieważ niczego nie mogłem dopasować, dlatego zdecydowałem się wrzucić pytanie na browar.bizie

Jakoś mi tak pasuje do tej butelki browar, ale oczywiście w tej kwestii mogę się mylić.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie