Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prost, Imperialny Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Prost, Imperialny Porter Bałtycki

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny jak smoła, zupełnie nieprzejrzyste. [4.5]
    Piana: Jasnobrązowa, bardzo gęsta o mikroskopijnych oczkach, poszarpana na powierzchni. Trzyma się długo mocno ścieląc się na szkle choć nierównomiernymi plamami. [4]
    Zapach: Dość wyraźny, ciemnosłodowy z dawką wytrawności. Jest jeszcze w zapachu coś co kojarzy się z zapachem morskiej bryzy gdy stojąc na plaży wiatr wieje od morza:P. I to nie tylko moja imaginacja związana z wiedzą o użyciu kruszonego bursztynu, ale inni obecni na premierze także to potwierdzili. [4.5]
    Smak: W smaku bardzo dobrze ułożone, wręcz aksamitne. Jest czekolada, ciemne słody, nuty toffi i orzechowe, można się też doszukać akcentu żywicy, zapewne dzięki bursztynowi. Zupełnie nie czuć 10% alkoholu, piwo jest aż za dobrze pijalne co może okazać się zdradliwe. Świetny porter. [4.5]
    Wysycenie: Niewysokie, dobrze pasujące. [4.5]
    Opakowanie: Piliśmy lane na premierze ale jest też butelka. Etykieta w barwach czarno-złotych (z obowiązkowym wrocławskim krasnalem), a samo szkło również natryśnięte płatkami złotej farby. Fajnie połączenie czerni portera ze złotem bursztynu. [4.5]
    Uwagi: Piwo kosztowane w browarze na premierze 14.12.2018.
    Było warzone w upalnym tegorocznym lipcu przy 37°C, co zajęło piwowarom 20 godzin. Kruszony bursztyn w ilości 1,5 kg na 10 hl był dodany na leżak. Pomysł był Piotrka Świerzko, który w czasie pobytu nad Bałtykiem zobaczył na straganie torebki z bursztynem "na nalewkę". Więc skoro może być do nalewki to czemu nie do portera pomyślał - tym bardziej że bałtyckiego :P. I wyszło świetnie - po niecałych 5 miesiącach leżakowania smakuje jakby się układał co najmniej 1,5 roku.

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Fotki:
      Attached Files

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny brąz/czerń, nieprzejrzyste pod światło. [5]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa, niezbyt obfita, lecz trwała. [4.5]
        Zapach: Gorzka czekolada, kawa, lekka śliwka, przypalony karmel. [4.5]
        Smak: Początkowo solidna słodowość, piwo treściwe z posmakiem gorzkiej czekolady i kawy. Po chwili wyczuwalne nuty śliwki i lekkiej wanilii. Finisz nieco wytrawny z posmakiem palonym i zaznaczoną ziołowa goryczką, z minimalnie wyczuwalną alkoholowością. Całość złożona, solidna w smaku, lecz jednocześnie zbalansowana i pijalna z ukrytym i przez to zdradliwym alkoholem (zaw. 10 %). [4.5]
        Wysycenie: Niskie. [5]
        Opakowanie: Etykieta z krasnalem w eleganckich czarno-złotych barwach. Firmowy kapsel i niepełny skład. [4]
        Uwagi: Świetny porter. Butelka o pojemności 0,33L kupiona w browarze. Cena o ile mnie pamięć nie myli to 18 zł.

        Moja ocena: [4.525]
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎