Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Samiec Alfa Bourbon BA 2019

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Artezan (Błonie), Samiec Alfa Bourbon BA 2019

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnowiśniowo-czarny [4]
    Piana: nic więcej dać nie mogę, podczas nalewania nie wytworzył się ani jeden pęcherzyk [1]
    Zapach: dominuje zapach bourbonu, ładny, bourbonowy ale to jest piwo, a piwnego zapachu nie czuć [2.5]
    Smak: oceniam pod kątem tego jak mi personalnie smakuje, a nie samego wykonania, jeśli chodzi o wykonanie to ok, dominuje bourbon, gdzieś dalej delikatny owocowy posmak, goryczka? nie pamiętam żebym wyczuł, słód, nie pamiętam abym wyczuł, tylko gesty tekstura o smaku bourbonu [3]
    Wysycenie: duuużo za mało [3]
    Opakowanie: fajna etykieta, firmowy kapsel [4.5]
    Uwagi: Piwo dla pasjonatów BA, ja do nich nie należę, piwo ma smakować jak piwo, a nie jak odmiana amerykańskiej whisky, 50 zł, zdecydowanie za dużo

    Moja ocena: [2.75]
    Attached Files
    Last edited by becik; 04-06-2019, 18:05.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Piwo dla pasjonatów BA, ja do nich nie należę, piwo ma smakować jak piwo, a nie jak odmiana amerykańskiej whisky, 50 zł, zdecydowanie za dużo
      Bałtycki porter też nie smakuje jak pils. Stwierdzenie "piwo ma smakować jak piwo" to chyba jakiś skrót myślowy? Jeśli jakiś gatunek piwa mi nie odpowiada, to albo po niego nie sięgam, albo nie spodziewam się, że pomimo ceny ma smakować jak styl, który mi odpowiada.

      Inna sprawa, że za taką cenę mogliby zadbać o bardziej gustowne opakowanie (eta, a przede wszystkim butelka nie są z tzw. wyższej półki) i słabo prezentuje się to na tle oldskulowego kielicha typu "nalewka babuni", sorry nie mogłem się powstrzymać Kielich jednak bardziej pasuje do stylu niż to opakowanie
      Last edited by darekd; 04-06-2019, 21:19.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Bałtycki porter też nie smakuje jak pils. Stwierdzenie "piwo ma smakować jak piwo" to chyba jakiś skrót myślowy? Jeśli jakiś gatunek piwa mi nie odpowiada, to albo po niego nie sięgam, albo nie spodziewam się, że pomimo ceny ma smakować jak styl, który mi odpowiada.
        "Piwo ma smakować jak piwo" tzn, że cokolwiek do niego dodano, w czymkolwiek je trzymano, leżakowano, cokolwiek do niego wlewano, wsypywano, wstrzykiwano to na pierwszy plan ma iść smak piwa niezależnie od stylu (pils, porter, koźlak), a wszelkie dodatki mają być delikatnym tłem smakowo-zapachowym.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎