Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Srednia spozycia piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #16
    behemoth napisał(a)
    Jak to co z tego wyniknie???
    Powstanie rywalizacja, która w krótkim czasie doprowadzi do tak ogromnego wzrostu spożycia, że zaistnieje konieczność uruchomienia wszystkich nieczynnych browarów (w tym Grodziska Wlkp.) i powstanie wiele nowych. Wielu ludzi zyska pracę czym przyczynimy się do likwidacji bezrobocia w Polsce, wzrosną wpływy do budżetu, uzdrowimy gospodarkę.....
    Chyba coś ze mną nie tak po Andrzejkach. Czyżbym się jeszcze nie obudził?
    Przedstaw ten plan Leszkowi M. Na pewno dostaniesz jakieś odznaczenie za ratowanie polskiej gospodarki.

    Comment

    • szostak
      Gość
      • 02-2002
      • 1176

      #17
      Ale przedstaw w tajemnicy, aby się nie dowiedziały o tym polmosy ani celnicy

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #18
        Ja spożywam jakies 20 razy normę w Polsce plus wakacje poza granicami gdzie staram się podnieść spożycie
        Last edited by zythum; 02-12-2002, 16:06.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #19
          zythum napisał(a)
          Ja spożywam jakies 20 razy normę w Polsce plus wakacje poza granicami gdzie staram się podnieść spożycie
          Nadrabiasz za innych

          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #20
            Ja w tym roku wypiłem ( prowadzę dość dokładne statystyki ) 178,5 l piwa, więc jeśli w grudniu się postaram i wypije jeszcze 43 piwa, to dociągnę do średniej bawarskiej
            Niestety brak kasy i nadchodzące święta tego nie zapowiadają
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • Johnus_Beer
              Senior
              • 08-2002
              • 124

              #21
              Średnia w Unii wynosi około 80 l. (chyba). Joko Polacy wypijający statystycznie 68 litrów nie mamy nawet co marzyć o przyjęciu! NAwet nie należymy do EBC. Jaki wstyd

              Comment

              • piwowar2
                Senior
                • 11-2001
                • 588

                #22
                Nie wiem co to EBC, ale co do Uni, to a)jeszcze czas na poprawke,
                a b)przyrost z 40l do 68l jest argumentem statystycznym, ktory przy odpowiedniej extrapolacji daje Polsce szanse w roku 2008 pobic nie tylko czechow, ale i samych bawarczykow.
                Co do liczenia wypitych piw, to kiedys zaczelem, ale w marcu skonczylem, bo sie wystraszylem, poniewaz norme krajowa(bawarska)juz wypelnilem i nie mial bym do konca roku nic do roboty. Chyba ze sluzbowe wyjazdy.

                Comment

                • ppns
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1737

                  #23
                  +++++
                  W Polsce niskie (w porównaniu z Czechami lub Niemcami) spożycie
                  piwa na obywatela wynika ze zbyt wysokiego podatku akcyzowego ,
                  który zawyża cenę piwa i poprzez to ogranicza konsumpcję.

                  Aby choć trochę dogonić sąsiadów, do normy proponuję doliczać
                  piwa wirtualnie skonsumowane.

                  A więc forumowicze : zdrówko i podwyższamy normę :





                  +++++
                  piwoppns@wp.pl

                  Comment

                  • szostak
                    Gość
                    • 02-2002
                    • 1176

                    #24
                    Johnus_Beer napisał(a)
                    Średnia w Unii wynosi około 80 l. (chyba). Joko Polacy wypijający statystycznie 68 litrów nie mamy nawet co marzyć o przyjęciu! NAwet nie należymy do EBC. Jaki wstyd
                    Może nie będzie tak źle. Wszak winożłopy z południa zaniżają statystykę.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #25
                      Teraz już jest ze mną kiepsko, ale parę lat temu przekraczałem rocznie 500 litrów - w zaprzyjaźnionym lokalu miałem zaległą należność za 12 kegów w ciągu 11 miesięcy.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #26
                        ja piję srednio jedno piwo dziennie, oczywiście jak jest okazja to i więcej, od 1-go stycznia będę dokładnie liczyć, a za rok będzie podsumowanie, a co do czechów, hmm jakby musieli pić w takiej ilości jak jest dotychczas czyli ok 150 l ppolskie piwa o średniej zaw. alk. 6% to chyba coś im by się obniżyło ))), a nam podniosło gdybyśmy pili ichniejsze piwka o mocy 3,5-4,5% jest jednak róznica, prawda?
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • szostak
                          Gość
                          • 02-2002
                          • 1176

                          #27
                          becik napisał(a)
                          ja piję srednio jedno piwo dziennie, oczywiście jak jest okazja to i więcej, od 1-go stycznia będę dokładnie liczyć, a za rok będzie podsumowanie, a co do czechów, hmm jakby musieli pić w takiej ilości jak jest dotychczas czyli ok 150 l ppolskie piwa o średniej zaw. alk. 6% to chyba coś im by się obniżyło ))), a nam podniosło gdybyśmy pili ichniejsze piwka o mocy 3,5-4,5% jest jednak róznica, prawda?
                          To Czesi na takie psy zeszli? Gdy bywałem tam w latach osiemdziesiątych, te piwa o niższej mocy nazywane były pogardliwie desatkami. Ba, ich butelkowe wersje nie miały nawet etykiet. Picie tychże piw było (przynajmniej na południu czech i na Morawach) przejawem degeneracji lub zniewieścienia. A teraz... eeech...

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #28
                            Kurcze. No nie wiem, jak to z tą polską średnią, aż się wierzyc nie chce. Ja juz gdzieś pisałam, że spożywam średnio ok 20 piw tygodniowo, czyli 10 l, co mnożąc przez 52 tygodnie w roku wynosi 520 l. Czy ja źle liczę??? Wychodzi na to, żem straszny pijak
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Piwofil
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 907

                              #29
                              pijmy ponad 68 l rocznie!

                              Ta średnia obejmuje chyba wszystkich Polaków, od starców do niemowląt, a wiadomo że tylko część pije piwo. Są jeszcze ludzie, jak np. moja mama, która spożywa około 2 l piwa rocznie.
                              Tak więc nie ma co się martwić, średnia to średnia, ktoś musi być powyżej, a tym bardziej członkowie tak zacnego grona jakim jest Forum Browaru, przecież nazwa mówi sama za siebie.
                              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                              Comment

                              • pieczarek
                                zwykle cham i prostak
                                • 06-2001
                                • 5011

                                #30
                                Masz rację Piwofil - średnia to średnia. I raczej nigdy nie będziemy dysponowali takimi ciekawymi wartościami jak mediana czy odchylenie standardowe. Wartości krańcowe składające się na tę średnią to od zera litrów do wieluset litrów.
                                Przykładowe deklaracje Krzysia i Marusi, że może to być 500 i więcej (przy polskiej średniej 68 litrów) robią jednak spore wrażenie. Takie samo 500 litrów przy średniej bawarskiej wskazują, że taki gość jest tylko nieco bardziej aktywny towarzysko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎