Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holenderskie browary klasztorne.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    Holenderskie browary klasztorne.

    Szukam informacji na temat czym różnią się (albo co mają wspólnego?) dwa słynne browary klasztorne w miejscowośći Berkel-Enschot: De Schaapskooi/Koningshoeven.
    Pomożecie?
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    POMOZEMY......

    tyle, że....Browar De Schaapskooi znajduję się w mieście Tilburg w/g jednych żródeł (dokładnie z 1995 roku)natomiast w 2000 roku był już "mieścił się" w Berkel - Enschot. ten browar Trapistów oraz Koningshoeven to jest jeden i ten sam browar, najprawdopodobniej zmieniał nazwy na etykietach robiąc piwo dla pewnych hmmm, przedstawicieli, bo napewno nie marketów, tak samo robiło też kilka amsterdamskich browarów, na etkietach różne nazwy a okazuje się wszystko jest browarem Oranjeboom
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Nie robili, ale piwo La Trappe, jest w kręgach zainteresowań hipermarketów, o ilę się nie mylę rozprowadza je w UK Sainsbury's. Co do Oranjeboom, to chyba Kolega becik miał na myśli Bavarię ? Chyba, że coś się znowu zmieniło na holenderskim rynku piwnym.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Bavaria zawsze była Bavarią (miejscowość Lieshout) i zawsze podpisują się pod nimi, fakt, ze robią mnóstwo wersji dla hipermarketów bądź na zamówienia dla wielu firm ale na kontretykietach zawsze jest informacja, że piwo wyprodukowano w Lieshout, pisząc o Oranjeboom miałem na myśli fakt, że ten sam browar warzy również m.in SKOL-a, spotkałem sie też, że używają takie nazwy (browaru) jak De Vriedenkrijk, De Drie Hoefijzers etc (mam nadzieję, że nic nie poprzekręcałem)
        ale chyba trochę odbiegliśmy od tematu....
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎