Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Harnaś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jedrek
    Junior
    • 01-2003
    • 9

    #16
    Znakomite piwko ze znakomitego browaru. Szczerze polecam.

    Moja ocena: [4.7]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #17
      Znajomy właściciel piwiarni na pytanie przedstawiciela Okocimia, czy podpiąć mu Harnasia, brzydko na niego popatrzył...
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • tutunia
        Member
        • 03-2003
        • 60

        #18
        czy chodziło o kega?

        Comment

        • Center
          Senior
          • 03-2003
          • 133

          #19
          Piwko ma dość cienki kolorek jak na taki ekstrakt, a piana utrzymuje się bardzo krótko. Rzeczywiście dobre jedynie na ugaszenie pragnienia, no i plus za szatę graficzną - ładne kolorki, choć sama nazwa piwa z takiego browaru nie jest zbyt trafna.
          Ocena co najwyżej dostateczna.

          Comment

          • generał
            Gość
            • 06-2002
            • 62

            #20
            harnaś

            witam. Piłem wczoraj. Kolor słomkowy. Piana na początku obfita bardzo szybko opadła i znikła Smak jak dla mnie bez wyrazu, jedno z wielu piw z tzw.dolnej półki Ekstrakt 11,7 alk.5,7%. Jeżeli to miała być odpowiedź Okocimia na Żywiecką Tatrę to chyba niezbyt udana.

            Comment

            • BuR
              Senior
              • 01-2003
              • 104

              #21
              Smak Harnasia przypomina mi smak Heveliusa classica, ale takiego Heveliusa sprzed kilku laty - teraz jego smak się zmienił i to niestety na gorsze...

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #22
                Do mnie właśnie dotarło. Wypiłem na święta. Kolor jasny, ale czy to wada ? Piana istotnie nie była zbyt trwała. Nasycenie gazem w porządku. Jak na piwo niezbyt mocne zapach delikatny. W smaku nie domonowała goryczka, przez co był może nieco "płaski", ale nie umieściłbym piwa tegoż na dolnej półce. W sumie lekki pils o łagodnym smaku. Jeśli chodzi o nazwę - jest wiele głupszych i nie trafionych.

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #23
                  Bardzo krótka piana, gazu nie za wiele, kolor słomkowy, wyczuwalna goryczka. Nie lubię tak jasnych piw. Taki sobie średniaczek.

                  Moja ocena: [3.25]
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    #24
                    W Opolu oprócz tego piwa pojawiły się również bilbordy reklamujące to piwo.

                    Comment

                    • kwapiś
                      Gość
                      • 02-2003
                      • 2

                      #25
                      Witam . Przeczytałem wszystkie informacje o Harnasiu ciesze się że Wam to piwki smakuje pozdrawiam PH CO

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #26
                        Bardzo przyjemne piwko, lekko owocowe(słodkie) z odrobiną goryczki. Piana zadowalająca, delikatnie gazowane. Przy tak subtelnym smaku wskazana by była mniejsza zawartość alkoholu. Całkiem przyzwoity pilsik.

                        Moja ocena: [4.125]
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #27
                          kolor jasny,piana bardzo skąpa później brak,zapach neutralny,smak bardzo przyjemny z miłą goryczką,gazu nie za wiele a opakowanie moim zdaniem nie trafione-Tatra miała i ma lepsze ale generalnie Harnaś smakuje mi bardziej niż wytwór GŻ

                          Moja ocena: [3.8]
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • Viktor
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 617

                            #28
                            Piwo posiada przyjemny chmielowy zapach, piana drobna , ale zbyt szybko znika (< 2 min), małe nasycenie CO2, kolor jasnozłoty, goryczka wyczuwalna, ładny wzór etykiety i kapsla - w sumie poprawny pils dla przeciętnego konsumenta piwa w przeciętnej cenie.

                            Moja ocena: [4.1]

                            Comment

                            • Conrad
                              Member
                              • 04-2001
                              • 41

                              #29
                              Dawno nie pisałem na forum (zajęty byłem ogrywaniem bukmacherów), ale z tej okazji przyłączę się do dyskusji.

                              Od długiego czasu szukam następcy dla swojego ukochanego piwa - Krakus. Jak wiadomo Krakusowi "legalnie" odebrał życie Żywiec, i do tej pory szczerze mówiąc nie znalazłem godnego zastępcy.

                              We wtorek (22.04) wybrałem się do lokalnego hipermarketu... a tu dwie niespodzianki. Po pierwsze Dojlidy Classic dostał "kopa" i ma już teraz 5.5%. A po drugie na półce pojawił się nijaki "Harnaś".

                              Kupiłem wtedy 2-3 butelki na spróbowanie... a tu miła niespodzianka. Piwo rześkie, orzeźwiające, idealnie nagazowane, a przede wszystkim smaczne - i to bardzo. Szczerze mówiąc nie mogę o nim niczego złego powiedzieć - może jedynie tak jak wspomniał mój przedmówca, trochę za dużo jest alcoholu (myślę, że 5.0-5.2% byłoby idealnie). Ale poza tym to Harnaś jest wyśmienity. Mając wybór, co kupić... Żywca czy Harnasia, zdecydowanie wybrałbym to drugie. Nie ma nawet co porównywać.

                              Dzisiaj byłem po raz kolejny w lokalnym hipermarkecie i zakupiłem całą skrzynkę tego dobrego piwa. Na dodatek jest teraz jakaś promocja, bo dwie śliczne panie namawiały mnie właśnie na Harnasia, nie wiedząć oczywiście o tym, że zanim skręciłem w ich "alejkę" to już zdecydowałem jakie piwo mam kupić. Najgorsze było to, że promocyjne szklanki jeszcze nie dotarły (mała gafa: panienki od promocja już pracuję, ale pamiątek promocyjnych brak), ale poradzono mi bym zachował paragon i odebrał je w najbliższych dniach. A więc do dzieła... bo za dwa dni trzeba jechać po szklanki... oraz kolejną skrzynię.

                              Jaki to piękny wodok: w pokoju mam małą ale oryginalną lodówkę Żywca (czarna, z podświetlanym logo), którą kupiłem od bankrutującego Konstancińskiego pubu "Trzynastka". A w nim same Harnasie, cała skrzynka minus jeden...

                              Autor przeprasza za wszelkie błędy ortograficzne i prosi o wyrozumiałość, ponieważ nie włada tym językiem tak dobrze jak innym. ;(

                              Comment

                              • Piwofil
                                Senior
                                • 01-2002
                                • 907

                                #30
                                Bardzo przyzwoite piwo na orzeźwienie, delikatny, ale nie wodnisty smak, piana rzeczywiście fatalna, zaczęła znikać jeszcze przed skończeniem nalewania, dość energicznego,ale nasycenie odpowiednie, wyjątkowo duże bąbelki, zapach nijaki.
                                Podsumowując piwo dobre na lato, rzeczywiście smakuje jak "10tka" a nie "12stka" ale może być, wg mnie lepsze od Tatry.
                                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎