Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Pszenyczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #31
    iron napisał(a)
    A to już podziękujcie handlowcom z Bomi - widocznie wykombinowali, że skoro pszeniczne to musi być droższe. Wiem skądinąd, że jest ono w zbliżonej cenie do Magnata Obolonia.
    Przy kazji w Bomi ostatnio w ogóle oszaleli z cenami. Te same piwa możnakupić na "mieście" znacznie taniej.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • sponsor
      Senior
      • 10-2003
      • 132

      #32
      zythum napisał(a)
      Przy kazji w Bomi ostatnio w ogóle oszaleli z cenami. Te same piwa możnakupić na "mieście" znacznie taniej.
      No cóż w Gdyni jest to jedno z niewielu miejsc gdzie można się spotkać z tak dużym asortymentem zagranicznych piw a ja wolę kupić drogo niż wcale (chociaż z powodu cen nie kupuję zagranicznych piwek zbyt często )
      Tres Piwowares

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #33
        Rewelacyjny pszeniczniak lepszy niż wiele niemieckich odpowiedników. W smaku zdecydowane, goryczkowo - drożdżowe. Piękna piana towarzysząca do samego końca. Warto moja ocena 5.
        Do kupienia w Piotrze i Pawle.
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #34
          Zakupione na Koszykowej w W-wie, polecane przez sprzedawce było warte swojej ceny - 5.50 zł. Mimo kataru wyczuwalny zapach przennego piwa, lekko kwaskowego jak trzeba z wyjątkowym nasyceniem powodującym gęstą, długo utrzymującą się pianę na dwa palce. nic dodać, nic ująć... mniamuszne!
          ocena, nie na wyrost: 5.

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            #35
            Całkiem sympatyczny pszeniczniak - jednak troszke zbyt drogi - w tej cenie wolę Franciskanera. A dodatkowo on nie jest bezpośrednio z Obolońa kijowskiego tylko z browaru należącego do Obolońa - "Fastiwskij piwzawod" Fastiw, co bardzo wyraźnie widać też na skanie kontry zamieszczonej kilka postów wcześniej.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #36
              Ja kupiłem za 3,80 na Polnej, czyli rzut beretem od Koszykowej. To obniżka na Polnej, czy na Koszykowej śnią o willach i Rolls Royce'ach?

              Piana obfita, nalewałem dość długo, ale pokazały się naprawdę spore dziury. Zapach idealny, sycący, ledwo się powstrzymałem przed zeżarciem piany, żeby dostać się do piwa. Smak początkowo nie sprostał oczekwianiom, zbyt duża kwaskowatość, zbyt mało pszenicy. Po kilku głębszych byłem zadowolony, pszeniczność osadziła się w gardle i kolejne łyki już nie były szukaniem smaku, a jego uzupełnianiem.

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                #37
                Lekko kwaskowaty, delikatny i ogólnie bardzo udany pszeniczniak. Mam już skalę porównawczą z niemieckimi i naprawdę jest to godny reprezentatnt tego gatunku. Polecam
                Attached Files
                Last edited by perłyfan; 08-03-2004, 19:49.
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #38
                  Bardzo je lubię.To najsmaczniejszy produkt "Obołonia",z tych które piłem.Za każdą wizytą na Polnej kupuję butelczynę,o ile akurat jest.

                  Comment

                  • Morbital
                    Member
                    • 03-2004
                    • 72

                    #39
                    Kupione we Wrocławiu w markecie Staropolskim za 3,79 zł + szkło. Jeden z bardziej oryginalnych pszeniczniaków jakie piłem. Zapach powala na kolana, intensywny, pszeniczno-drożdżowy. Piana bardzo gęsta, trzyma się ładnie w pokalu do piw pszenicznych. Kolor ciemnobursztynowy jak na pszenicę. Mętny, wręcz zawiesisty. Nagazowane dość obficie, eleganckie bąbelki. Smak dość intensywny, drożdżowo - pszeniczny, kwaskowy z lekką goryczką. Dla mnie rewelacja. Ocena 4,8.

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #40
                      Również zakupiłem tego pszeniczniaka we wrocławskim Berti. Powiem tylko jedno słowo: rewelacja !!! Najbardziej podobało mi się to, że w smaku czuć taką miłą goryczkę, taki jakby chlebowy posmak. Nic dziwnego, że zgarniają za to piwo medale na międzynarodowych konkursach ...
                      Dla mnie ocena na 5 !!!

                      Comment

                      • Petrax
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 662

                        #41
                        Kolor: jasny bursztyn, klarowne do momentu wlania "mętów" z dna
                        Piana: obfita, duże bąble
                        Gaz: sporo przy nalewaniu, w smaku wyczuwalna optytmalna ilość, pod koniec degustacji trochę brakuje
                        Zapach: intensywny aromat słodu pszenicznego i chmielu
                        Smak: głęboki smak owocowo-słodowy, orzeźwiające, lekko słodkawe, po przełknięciu delikatna goryczka

                        Opakowanie: elegancka zielona butelka, kapsel z nadrukiem + ładna etykieta - sprawiają pozytywne wrażenie

                        Bardzo przyjemny pszeniczniak, na pewno na stałe zagości w moim DP.

                        Ogólnie: 4,5 (1-5)
                        In cervisia veritas
                        http://www.ptxc.de.vu
                        Пиво - вот мое экотопливо

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          #42
                          Zakupione w Krakowskim "carefour"-rze za 3,49zł.
                          Piana duża gęsta długo "żyjąca",kolor ładny "męt", sprawiający wrażenie "ciężkiego", co2 dla mnie idealne, spokojne bąble. Co do smaku to z początku smakował jak "świeżo założona plomba u dentysty" ale wyczaiłem że to po słonych paluszkach tak mi smak oszołomiło!! Po przepiciu mineralką wszystko powróciło do normy i wyniuchałem drożdżowo-pszeniczny, lekko kwaskowaty posmak, który przemienia się w goryczkę poszczypującą język. Zapach owocowo-słodowy.
                          Ogólnie nie będę się powtarzał: BARDZO DOBRY TA PSZENICA
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #43
                            Pojawił się w Płocku, w Auchan, cena bardzo przystępna 3,69 zł za butelkę. Kolor ciemny żółty, prawie pomarańczowy, oczywiście nieprzejrzyste, piana bardzo wysoka i trwała, nasycenie duże. Zapach zbożowo-drożdżowy, smak bardzo dobry, orzeźwiający, delikatna goryczka i kwaskowość, wyczuwalny posmak drożdżowy, wszystko jakby przydymione. Piwo sprawia wrażenie bardzo esencjonalnego. Dla mnie 5.
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • Sven
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 1211

                              #44
                              Piana jak szalona prawie uciekała mi ze szklanki jak nalewałem! Gęsta, kremowa, lekko goryczkowa! Barwa to miód wielokwiatowy z odrobiną pszczelego mleczka! Dosyć ciemna jak na pszeniczniaka! Gazowane umiarkowanie, akurat aby orzeźwić! Zapach chebowo-miodowy, wspaniały! Smak, delikatnie pszeniczno-słodowy, delikatnie chmielowy, minimalnie kwaskowaty, i miodowy! Ogólna ocena, świetny pszeniczniak, o wszystkich cechach pszenicy i jeszcze smaczku miodowym!
                              Polecam wszystkim, zwłaszcza że Obolony są w marketach po około 3,80! Na zdrowie!
                              Last edited by Sven; 19-06-2004, 18:56.
                              Celia, cerevisia et conventus.

                              Comment

                              • grzech
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 4592

                                #45
                                Mojego kupiłem na Polnej. Piana jak bita. Kolor piękny - bursztynowo-pomarańczowy, nasycenie adekwatne do rodzaju piwa. Zapach delikatny, typowy dla piw pszenicznych (nie mogę go jakoś zdefiniować). Smak jak dla mnie mało wyrazisty: czuć pszenicę, umiarkowaną goryczkę, lekki kwasek, delikatną waniliową miękkość. Piłem lepsze, ale i to jest w zasadzie dobrym, orzeźwiającym piwem pszenicznym.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎